امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

مهرشهر را جزو شهر بیرجند حساب کنید/ مشکل اسناد مالکیتی حل شود/ در 8 ماه سال‌جاری کمتر از نیمی از بودجه شهرداری وصول شده

دیدار مردمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند با مردم محله مهرشهر برگزار و مشکلات این محله عنوان شد و مسئولان قول پیگیری و حل مشکلات را دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند شب گذشته با مردم محله مهرشهر دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه، مشکلات مطرح شد و مسئولان قول پیگیری و حل آن را دادند.

 

مهرشهر را جزو شهر بیرجند حساب کنید/ معضل بزرگ ساکنان مهرشهر، اسناد مالکیتی است

 

حجت‌الاسلام عظیم‌زاده امام جماعت مسجد جامع مهرشهر در این جلسه گفت: برخی قول‌هایی که در گذشته داده شده مانند ساخت ایستگاه آتش‌نشانی، اورژانس، پاسگاه انتظامی، انجام آسفالت تا حدودی و لوله‌کشی دفع فاضلاب تا حدودی انجام شده اما مهرشهر هنوز با کاستی‌هایی روبروست.

 

وی با بیان این‌که خودم حدود 10 سال است که این محله زندگی می‌کنم افزود: مهرشهر جزو محدوده‌ی شهر شده اما امکانات شهری ندارد بلکه امکانات روستایی دارد.

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر اظهار کرد: جمعیتی بیش از 28 هزار در مهرشهر ساکن هستند و این ایراد را باید بر مسئولان گرفت که چرا امکانات جدید نیز برای بالاشهر است؟

 

عظیم‌زاده خاطرنشان کرد: قرار بود ساختمان پارک‌ها و فضای سبز، شهرداری این منطقه شود.

 

وی یادآور شد: این محله بوستان ندارد و شهردار قبل قول داد بوستان بزرگی مانند بوستان توحید در این محله احداث شود.

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر گفت: در خیابان غفاری چندین بیمارستان ساخته شده اما در مهرشهر حتی درمانگاه شبانه‌روزی وجود ندارد.

 

عظیم‌زاده افزود: سالن ورزشی و استخر در مهرشهر وجود ندارد و جوانان باید مسافت طولانی را به طرفِ دیگرِ شهر بروند تا بتوانند از استخر استفاده کنند و بانوان نیز مکانی اختصاصی برای ورزش ندارند.

 

وی متذکر شد: در برخی خیابان‌های سطح شهر بیرجند، آسفالت روی آسفالت می‌شود! چرا؟ چون خیابانی مانند مدرس است!

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر گفت: در مهرشهر کمبود فضای آموزشی داریم و مدارس، دو نوبته با تعداد دانش‌آموزان زیاد در هر کلاس است.

 

عظیم‌زاده افزود: ورودی مهرشهر در ابتدای خیابان ولیعصر (عج)، پل برای خوروها ندارد و مهرشهر هم‌اکنون فقط یک خروجی دارد.

 

وی با بیان این‌که معضل بزرگ مردم ساکن در مهرشهر، اسناد مالکیتی است اظهار کرد: مردم با وام، قرض و مشکلات فراوان، خانه‌ای در مهرشهر خریدند.

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر گفت: بسیاری از مردم، درآمد ندارد و درآمدشان همان یارانه ندارد و نمی‌توانند وام بگیرند که بازپرداخت کنند.

 

عظیم‌زاده متذکر شد: بسیاری از مردم ساکن در مهرشهر، هنوز سند ندارد و نمی‌توانند سند بگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: گاهی ساختمانی به دلیل مشکلات فنی، پلمپ می‌شود اما مدتی بعد مشاهده می‌کنیم همان ساختمان ساخته شد که بعد از بررسی می‌بینیم جریمه پرداخت شده است! اگر مشکل داشت چرا ساخته شد؟

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر گفت: شرکت اتوبوس‌رانی باید بیشترِ خیابان‌ها را پوشش دهد اما اکنون، دور مهرشهر می‌گردد و وسطِ مهرشهر را پوشش نمی‌دهد.

 

عظیم‌زاده خاطرنشان کرد: دبیرستان در مهرشهر وجود ندارد و دختران و پسران باید مسافت طولانی بروند تا به دبیرستان برسند.

 

وی با بیان این‌که جا داشت در بلوار شهید همت، جاده سلامت احداث می‌شد اظهار کرد: آدینه‌ها، مراسم‌ها و کوهپیمایی‌ها را گاهی در مهرشهر برگزار کنید تا بدانیم این محله نیز وجود دارد.

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر گفت: حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در این محله ضروری است اما حضور ندارند.

 

عظیم‌زاده با بیان این‌که خیابان حافظ گنجایش دوطرفه بودن را ندارد افزود: بلوار ولیعصر (عج) مانند دیگر خیابان‌های مهرشهر رها شده است.

 

مشکلات کسبه، کمبود فضای سبز، خشک شدن برخی درختان در خیابان‌ها به دلیل عدم آبدهی، کمبود روشنایی خیابان‌ها، مناسب نبودن محل پمپ بنزین، نداشتن نام در برخی خیابان‌ها و کوچه‌ها و آسفالت نبودنِ برخی خیابان‌ها از دیگر مشکلاتی بود که وی بیان کرد.

 

امام جماعت مسجد جامع مهرشهر با تأکید این‌که مهرشهر را جزو شهر حساب کنید گفت: در مراسم‌های ملی و مذهبی به مهرشهر نیز در آذین‌بندی و نصب پرچم توجه کنید.

 

جعفری عضو هیئت امنای مسجد حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها مهرشهر و بذرگری از ساکنان مهرشهر، از دیگر افرادی بودند که در این جلسه به بیان مشکلات مهرشهر پرداختند.

 

نداشتن پیاده‌روی مناسب، نامناسب‌بودن نظافت خیابان‌ها و جوی‌های آب، نبود سرویس بهداشتی در کنار فضای سبز، نبود داروخانه شبانه‌روزی، آسفالت نبودنِ خیابان منتهی به تنها پمپ بنزین و گاز مهرشهر و کمبود سطل‌های زباله از مواردی بود که آن‌ها بیان کردند.

 

اختصاص 70 درصد بودجه شهرداری به شمال شهر/ مهرشهر بدون عملی‌شدن بسیاری از تعهدات دستگاه‌ها به شهرداری واگذار شد

 

ابراهیم تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در این جلسه گفت: شهردار و تمام اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند به همراه برخی از مسئولان ادارات شهر بیرجند در این جلسه حضور دارند.

 

وی افزود: مشکلاتی که مطرح شد، دسته‌بندی می‌شود و به دستگاه‌های مربوطه اعلام و موضوعات را پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان این‌که به مبلمان شهری، فضای سبز و توازن در ارائه‌ی امکانات باید توجه کنیم اظهار کرد: اکنون 70 درصد بودجه شهرداری به شمال شهر اختصاص پیدا کرده است.

 

تقی‌زاده خاطرنشان کرد: کل بودجه شهرداری 70 میلیارد تومان است که بخش زیادی از آن به حقوق و هزینه‌های جاری اختصاص پیدا می‌کند.

 

وی با بیان این‌که شهر بیرجند مانند شهرهای تهران و مشهد نیست که تراکنش بالایی در شهرداری داشته باشد گفت: با توجه به این بودجه باید در توزیع امکانات اقدام کنیم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند اظهار کرد: بنا داریم هفته‌درمیان و به تدریج در مساجد سطح شهر بیرجند حضور پیدا کنیم تا مشکلات مردم را بتوانیم حل کنیم.

 

تقی‌زاده تصریح کرد: برخی دستگاه‌ها باید به تعهدات خودشان عمل می‌کردند اما مهرشهر درحالی به شهرداری واگذار شد که بسیاری از تعهدات عملی نشد و مشکلات زیادی وجود دارد.

 

وی با بیان این‌که حل برخی مشکلات صبر و حوصله می خواهد گفت: منتخبان شما مردم در شورای اسلامی شهر تمام تلاششان را برای حل مشکلات خواهند کرد.

 

مشکلات را پیگیری می‌کنم/ بعد از مهیاشدن زیرساخت‌ها، آسفالت انجام می‌شود/ در 8 ماه سال‌جاری کمتر از نیمی از بودجه شهرداری وصول شده

 

محمدعلی جاوید شهردار بیرجند نیز در این جلسه با بیان این‌که این نشست در راستای حل مشکلات مردم است گفت: با توجه به این‌که مهرشهر طی چند سال اخیر به محدوده شهر پیوسته است، مشکلات این منطقه بیشتر از سایر مناطق شهر است.

 

وی با اشاره به این‌که شهرداری یک مجموعه بزرگ غیردولتی است که از پرداخت عوارض مردم، شهر و پروژه‌های عمرانی را اداره می‌کند افزود: در 8 ماهی که از سال‌جاری گذشته و از بودجه 70 میلیارد تومانی شهرداری بیرجند، تنها 23 میلیارد تومان وصول شده است.

 

شهردار بیرجند گفت: خانه محله‌ای که شهرداری در منطقه مهرشهر ایجاد کرده است، در پیشرفت آن بسیار موثر است.

 

جاوید اظهار کرد: اگر زیرساخت‌ها آماده باشد، شهرداری آمادگی دارد معابر و خیابان‌های مهرشهر را آسفالت کند، اما اگر زیرساخت‌ها مهیا نباشد و انجام آن نیازمند کنده‌کاری و آسفالت شکافی باشد، قولی برای آسفالت‌سازی نمی‌دهم چرا که هزینه‌ها هدر می‌رود.

 

شهردار بیرجند با بیان این‌که اولویت شهرداری آسفالت معابر حاشیه شهر است افزود: از طریق کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر نیز پیگیری می‌کنیم تا درمانگاه تأمین اجتماعی در این منطقه ایجاد شود.

 

جاوید در خصوص احداث بوستان در مهرشهر گفت: باید ببینیم در طرح تفصیلی مهرشهر، چه میزان زمین برای ایجاد فضای سبز اختصاص داده شده تا در این زمینه برنامه‌ریزی کنیم.

 

وی تصریح کرد: قول می‌دهم در این دوره 4 ساله، بوستانی درخور شأن مردم در مهرشهر ایجاد شود.

 

شهردار بیرجند با بیان این‌که درخواست‌ها و مشکلات مردم را شنیدم و پیگیری می‌کنم تأکید کرد: برای رفع این مشکلات قولی نمی‌دهم که بعدا پشیمان شوم.

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد