امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

مهاجرت و حاشیه‌نشینی از تبعات قطع یارانه در خراسان جنوبی

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که همچنین یارانه روستائیان به خصوص روستائیان خراسان جنوبی نباید حذف شود افزود: در این صورت مردم مجبور به مهاجرت از روستاها و حاشیه‌نشینی خواهند شد و در این صورت دولت باید چند برابر برای رفع مشکل حاشیه‌نشینی و عوارض آن هزینه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف 34 میلیون نفر یارانه‌بگیر در گفتگو با خاورستان؛ اظهارکرد: این طرح باید در صحن مجلس به رأی گذاشته شود تا نتیجه نهایی آن معلوم شود.

 

وی افزود: این طرح در صورتی مناسب خواهد بود که دقیقا مشخص شود 34 میلیون نفری که قرار است حذف شوند، چه کسانی هستند و باید دارای ساختار مشخص و قابل قبولی باشد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، افراد دیگری نیز وجود دارند که نباید یارانه آن‌ها قطع شود، که ازجمله آن‌ها کسبه و حتی کارمندانی هستند که حقوقشان کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد و درآمدشان بسیار کم است و بنده با قطع یارانه افراد کم‌درآمد مخالفم.

 

عبادی با اشاره به این‌که همچنین یارانه روستائیان به خصوص روستائیان خراسان جنوبی نباید حذف شود افزود: در این صورت مردم مجبور به مهاجرت از روستاها و حاشیه‌نشینی خواهند شد و در این صورت دولت باید چند برابر برای رفع مشکل حاشیه‌نشینی و عوارض آن هزینه کند.

 

وی گفت: در واقع باید تنها یارانه ثروتمندان و افرادی قطع شود که این 45 هزار تومان در زندگیشان تأثیری ندارد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: متأسفانه بیشتر مردم خراسان جنوبی به خصوص روستائیان نیازمند این یارانه هستند و حتی آب‌خوردن ندارند و اگر یارانه آن‌ها قطع شود، هم برای مردم و هم برای دولت واویلا است و با قطع یارانه‌ها این افراد آسیب زیادی خواهند دید.

 

انتهای پیام/

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد