امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

دراسلام هیچ امری محبوب تر از ازدواج نزد خداوند نیست

امام جمعه موقت سرایان گفت: بر اساس آیات قرآن کریم و احِادیث و روایات بزرگان دین در اسلام هیچ بنایى ساخته نشد که نزد خداوند عزّوجلّ محبوب تر و ارجمندتر از ازدواج باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسین یوسف پور امام جمعه موقت سرایان در گفت‌وگو باسرایان بیدار گفت:هر چند ازدواج در همه ملتها وجود داشته است ولی این اسلام بوده است که به این سنت اهمیت ویژه ای داده و برای آن قوانین و سنن زیادی را مطرح نموده و اهداف مختلفی را برای آن در نظر گرفته است.ودرنزدخداوندمتعال هیچ امری مهمتراز ازدواج نیست.

 

وی افزود: گام نخست در تشکیل خانواده و ساختن این بنای مقدس، شناخت اهداف ازدواج است. شناخت اهداف ازدواج است که همسران را یاری خواهد نمود که اولا چگونه همسری را برگزینند و ثانیا جه توقعی از زندگی مشترک داشته باشند. ملاکهای غلط برای همسر مناسب و توقعات غیر واقعی از زندگی مشترک، سبب بروز مشکلات در بسیاری از خانواده ها شده است.

 

امام جمعه موقت سرایان اظهارکرد:عمل ازدواج طبق سنت نبوی و دیگر بزرگان. سنت و روش و سبک زندگی الهی پیامبران و نیز پیامبر اسلام چیزی بوده است که ازدواج یکی از ارکان آن بوده است. کسانی که سبک زندگی خود را به گونه ای برنامه ریزی نموده اند که ازدواج جای عمده ای در آن ندارد، قطعا از سنت پیامبر روی گردانی نموده اند.

 

یوسف پور گفت: زنى به امام باقر علیه السلام عرض کرد: خدایت کارت را سامان دهد، من زنى تارک دنیا هستم. حضرت فرمود: منظورت از ترک دنیا چیست؟ عرض کرد: نمى‏خواهم هرگز ازدواج کنم. حضرت پرسید: چرا؟ عرض کرد: در ترک ازدواج، به دنبال کسب فضیلت هستم. حضرت فرمود: دست بردار؛ اگر در این کار فضیلتى بود، فاطمه علیها السلام از تو سزاوارتر به آن بود. هیچ کس نیست که در فضیلت بر او سبقت گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: درآمدن تحت ولایت و سرپرستی خداوند. اگر ازدواجی طبق معیارهای الهی صورت گیرد و بعد طبق همین معیارها ادامه یابد، انسان عملا تحت مدیریت خداوند قرار گرفته و خداوند را به عنوان ولی و سرپرست خود برگزیده و طبعا جزء اولیاء خداوند گشته است: من نَکَحَ للَّهِ وأنکَحَ للَّهِ، استَحَقَّ وَلایَةَ اللَّهِ. (المحجّة البیضاء: 54/3) هر که به خاطر خدا ازدواج کند و براى خدا کسى را همسر دهد، سزاوار درآمدن در سرپرستى خداست.

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد