امروز جمعه, 23 آذر 1397 - Fri 12 14 2018
تازه ترین خبرها

سرانجام پژو ۲۰۰۸ به تولید رسید؟ +جدول

نام پژو ۲۰۰۸ از فهرست خودروهای تولیدی حذف شده بود که در ماه جاری نام این خودرو دوباره به فهرست اضافه شده و آمار ۹۶۷ دستگاه برای تولید بهمن‌ماه امسال در جدول قید شده است.

به گزارش مشرق، طبق آمار تولید خودرو که هر ماه توسط وزارت صنعت منتشر می‌شود، تولید پژو ۲۰۰۸ طی ۹ ماهه امسال ۴ دستگاه اعلام شده بود که آن نیز مربوط به مونتاژ این خودرو در روز افتتاح خط تولید آن در اردیبهشت امسال بوده است، البته در آمار وزارت صنعت برای ۱۰ ماهه امسال، نام پژو ۲۰۰۸ از فهرست خودروهای تولیدی حذف شده بود که در ماه جاری نام این خودرو دوباره به فهرست اضافه شده و آمار ۹۶۷ دستگاه برای تولید بهمن‌ماه امسال در جدول قید شده است. همچنین آمار تولید این خودرو تا پایان بهمن ماه هزار و ۹۷۱ دستگاه اعلام شده است.

این در شرایطی است که گفته می‌شود ایران خودرو حدود ۱۶ هزار دستگاه پژو ۲۰۰۸ را پیش فروش کرده است و به این ترتیب میزان تولید این خودرو طی ماه‌های گذشته فقط کفاف ۱۲.۵ درصد تعهدات این شرکت را می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

چرا پژو ۲۰۰۸ در ۹ ماهه امسال هم به تولید نرسید؟ +سند

سرانجام تحویل پژو 2008 چه شد؟

طبق آمار وزارت صنعت در ۱۱ ماهه امسال یک میلیون و ۳۹۹ هزار و ۱۱۱ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۴.۱ درصدی را داشته است. در این مدت یک میلیون و۳۱۳ هزار و ۲۹۴ دستگاه انواع سواری در کشور به تولید رسیده که نسبت به ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۵.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

طی ۱۱ ماهه امسال تولید محصولات ایران‌ خودرو با رشد ۹.۷ درصدی به ۶۵۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه رسیده است. سهم خودروهای سواری از این رقم، ۶۴۲ هزار و ۲۵۰ دستگاه بوده که نسبت به ۱۱ ماهه ۹۵ رشد ۱۱.۳ درصدی را تجربه کرده است.

جدول آمار مقایسه ماهیانه تولید انواع خودرو

در مورد تولید محصولات گروه سایپا طی ۱۱ ماهه امسال نیز باید به تولید ۶۰۱ هزار و ۲۰۷ دستگاه انواع خودرو اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۱ درصد افزایش داشته است. در ۱۱ ماهه امسال ۵۵۳ هزار و ۷۱۶ دستگاه سواری در گروه سایپا به تولید رسیده که نسبت به ۱۱ ماهه ۹۵ رشد ۱۷.۶ درصدی داشته است.

در بررسی آمار تولید  خودرو طی بهمن امسال نیز باید به تولید ۱۴۵ هزار و ۵۶ دستگاه انواع خودرو در کشور اشاره کنیم که ۵.۶ درصد نسبت به بهمن ۹۵ افزایش داشته است. در بهمن امسال ۱۳۷ هزار و ۶۴۸ دستگاه سواری در داخل به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

میزان تولید انواع خودرو در ایران‌ خودرو طی بهمن امسال نیز ۶۴ هزار و ۷۳۵ دستگاه بوده که نسبت به بهمن ۹۵ تنها ۰.۱ درصد رشد داشته است. در مورد تولید سایپا طی بهمن امسال نیز باید به رقم ۶۴ هزار و ۸۴۰ دستگاه انواع خودرو اشاره کنیم که نسبت به بهمن ۹۵ رشد ۹.۸ درصدی را تجربه کرده است.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد