امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

اگر روحاني نبود، کشور قانونمند مي‌شد!

سخنان يکي از نمايندگان تهران در مجلس جالب توجه است. پروانه سلحشوري مي‌گويد: «شرايط دانشگاه آزاد را مشاهده کنيد، اگر در حال حاضر حسن روحاني، رئيس‌جمهور ايران نبود کشور هم مثل دانشگاه آزاد بود. البته مطالباتي که ما از رئيس‌جمهور داشتيم در حال حاضر به صورت کامل برآورده نشده است.» به گزارش جهان نيوز؛ سخنان يکي از نمايندگان تهران در مجلس جالب توجه است. پروانه سلحشوري مي‌گويد: «شرايط دانشگاه آزاد را مشاهده کنيد، اگر در حال حاضر حسن روحاني، رئيس‌جمهور ايران نبود کشور هم مثل دانشگاه آزاد بود. البته مطالباتي که ما از رئيس‌جمهور داشتيم در حال حاضر به صورت کامل برآورده نشده است.»

مگر چه شرايطي در دانشگاه آزاد حاکم است؟ آخرين گلايه اصلاح‌طلبان از مديران دانشگاه آزاد مربوط به ماجراي قطع همکاري با صادق زيباکلام، استاد اصلاح‌طلب به دليل همزماني حضور او در دانشگاه ديگر است. آن را هم بهتر است از زبان معاون وزير علوم دولت اصلاح‌طلبان پيگير شويم. دکتر مجتبي شريعتي‌نياسر در واکنش به اقدام دانشگاه آزاد براي لغو قرارداد تعدادي از اساتيد نيمه‌وقت اين دانشگاه مي‌گويد: «اقدام اين دانشگاه در لغو قرارداد تعدادي از اعضاي هيئت علمي پاره‌وقت را در راستاي سياست‌هاي آموزش عالي دانسته و از آن حمايت مي‌کنيم. يکي از اشکالاتي که همواره به دانشگاه آزاد وارد مي‌کرديم و هنوز هم به اين دانشگاه وارد است، مربوط به بحث اساتيد نيمه‌وقت و ضرورت به کارگيري اعضاي هيئت علمي تمام وقت در مجموعه است.» او تأکيد مي‌کند: «حرکت مديريت دانشگاه آزاد در لغو قرارداد تعدادي از اساتيد نيمه‌وقت در واقع در راستاي رفع نقص اين دانشگاه صورت گرفته است. استاد تمام‌وقت يک دانشگاه نمي‌تواند همزمان در دانشگاه ديگر نيز به صورت پاره‌وقت حضور داشته باشد و اين اقدام از لحاظ قانوني کاملاً تخلف محسوب مي‌شود.»

لذا با کنار هم گذاشتن سخنان پروانه سلحشوري و مجتبي شريعتي‌نياسر مي‌شود نتيجه گرفت که اگر روحاني رئيس‌جمهور نبود، کشور نيز همچون دانشگاه آزاد مي‌توانست مسير قانونمندي را طي کند.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد