امروز شنبه, 31 شهریور 1397 - Fri 09 21 2018
تازه ترین خبرها

هواپیما یازده سرنشین زن داشته است/ مسیر صعب العبور امدادگران برای رسیدن به هواپیما +تصاویر

هواپیمای جت شخصی که عازم استانبول بود، پس از درخواست خلبان مبنی بر کاهش ارتفاع، از رادار خارج می‌شود اما هواپیما از رادار خارج شده و سقوط کرد. به گزارش جهان نيوز، بعد از ظهر امروز یک فروند جت شخصی مربوط به کشور ترکیه که از شارجه عازم استانبول بود، هنگام عبور از فضای ایران از رادار خارج می‌شود و شواهد حکایت از سقوط هواپیما در حوالی شهرکرد دارد.

رضا جعفرزاده در این‌باره گفت: این جت شخصی که از شارجه عازم استانبول بود، هنگام عبور از فضای ایران از رادار خارج شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تأیید کرد که شواهد حاکی از سقوط این هواپیما در حوالی شهرکرد بوده است.اعزام هفت تیم ارزیاب و جستجو به محل سقوط هواپیمای ترکیه‌ای

مرتضی سلیمی  در ارتباط با سقوط هواپیمایی متعلق به ترکیه در نزدکی شهرکرد اظهار داشت: هفت تیم ارزیاب جهت بررسی ابعاد این حادثه و کمک به حادثه دیدگان احتمالی به منطقه اعزام شده اند.

وی ادامه داد: همه هفت تیم مربوط به استان چهارمحال و بختیاری بوده و مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان نیز در حوالی نزدیک به محل حادثه است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد جزئیات جدید در ارتباط با این حادثه به زودی گزارش خواهد شد ولی از آنجایی که بالگرد دید در شب نداریم اعزام تیم‌های جستجو و ارزیاب به صورت زمینی بوده است.

هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای از نوع بمباردیه و درخواست کاهش ارتفاع داده بود/ تعداد مسافران کمتر از ۱۰ نفر

مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی آخرین جزئیات سانحه سقوط هواپیمای جت شخصی ترکیه‌ای در فضای ایران که از شارجه عازم استانبول بود، را تشریح کرد.

حسن رضایی‌فر  در تشریح آخرین جزئیات سانحه سقوط هواپیمای جت شخصی ترکیه‌ای در ایران توضیح داد: این جت شخصی مربوط به کشور ترکیه بوده است که  از شارجه به سمت استانبول پرواز می‌کرد، اما حین عبور از فضای کشور ایران از رادار خارج شد و در حوالی منطقه اردل ناقان شهرکرد سقوط کرد.

وی ادامه داد: این هواپیمای جت شخصی که عازم استانبول بود، پس از درخواست خلبان مبنی بر کاهش ارتفاع، از رادار خارج می‌شود که البته این درخواست کاهش ارتفاع طبق قانون مشکلی نداشت، اما هواپیما از رادار خارج شده و سقوط کرد.

مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با بیان اینکه این سانحه در منطقه اردل ناقان در شهر کرد، رخ داده است، گفت: هواپیما در حال سوخت است و گروه تجسس و نجات به سمت محل سانحه اعزام شدند.

وی درباره رجیستر و نوع هواپیمای سانحه دیده گفت:‌ این هواپیما از نوع بمباردیه CL60 با رجیستر کشور ترکیه است.

وی گفت:‌ بسته به دیزاین (طراحی) کاکپیت (بدنه) هواپیما ظرفیت این هواپیماها متفاوت است، اما معمولا کمتر از 10 نفر ظرفیت دارد.

به گزارش فارس، بعد از ظهر امروز یک فروند هواپیمای بمباردیه (جت شخصی) با مالکیت ترکیه که از شارجه عازم استانبول بود، در حوالی شهر کرد سقوط کرد که ظاهرا همه مسافران و گروه پروازی آن جان باختند.

فرماندار شهرستان اردل: هواپیمای شخصی خطوط هوایی ترکیه همچنان در آتش می‌سوزد

قدم‌علی مردانی اظهار کرد: هواپیمای شخصی خطوط هوایی ترکیه در مسیر شارجه-استانبول بوده که به کوه‌های این منطقه برخورد کرده است.

وی افزود: این هواپیمایی شخصی هنوز هم در آتش می‌سوزد.

فرماندار شهرستان اردل ادامه داد: هواپیما شخص بوده ولی حامل مسافر بوده است.

سرنشینان هواپیمای ترکیه‌ای ۸ مسافر و ۳ کرو پروازی بودند/احتمال تشکیل کمیسیون بررسی سانحه در ایران

رضا جعفرزاده  در تشریح آخرین جزئیات سانحه سقوط جت بمباردیه ترکیه‌ای در منطقه اردل شهرکرد توضیح داد: این هواپیمای جت شخصی 8 مسافر و 3 کرو پروازی داشت.

وی ادامه داد: هواپیما از نوع بمباردیه چلنجر 60 است.

بنابراین گزارش کمیسیون بررسی سانحه معمولا در خاک کشوری که سانحه رخ داده است، تشکیل می‌شود و  طبق معمول باید کمیسیون بررسی این سانحه در ایران تشکیل شود.

 پرواز تیم های امداد هوایی لرستان و خوزستان به محل سقوط هواپیما همزمان با طلوع افتاب

 حسین درخشان مدیر مرکز هماهنگی و کنترل عملیات امداد و نجات هلال احمر:

 امدادگران در مسیر رسیدن به لاشه هواپیمای ترکیه باید از رودخانه ارمند در دره عشق عبور کنند

 مسیر صعب العبور است اما تمام تلاش ها برای رد شدن از رودخانه آغاز شده است

 تیم های امداد هوایی لرستان و خوزستان به حالت آماده باش در آمدند تا با طلوع افتاب به محل سقوط پرواز کنند

معاون امداد و نجات هلال احمر چهارمحال و بختیاری:

هشت تیم شامل ۳۲ امدادگر و کوهنورد به محل سقوط هواپیما اعزام شدند
 ۵۰ کوهنورد در حالت آماده باش هستند
 جلسه مدیریت بحران در کیار تشکیل شد.

 هر ١١ سرنشين هواپيما دختران جوان و خانم بوده اند
هواپیمای سقوط کرده حامل تنها دختر خانواده بزرگ باشاران ترکیه و دوستانش بود

 اكمينا باشاران، تنها دختر خانواده بزرگ باشاران، براي خداحافظي مجردي، با هواپيماي شخصي خود بهمراه ٧ نفر از دوستان دخترش و يك خانم مهماندار و دو خانم خلبان، در سفر تفريحي به دبي و شارجه رفته بودند كه در پرواز برگشت به استانبول، دچار سانحه شده اند.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد