امروز سه شنبه, 27 آذر 1397 - Tue 12 18 2018
تازه ترین خبرها

عملیات ائتلاف سعودی برای نفوذ به پایتخت یمن ناکام ماند/ هلاکت ۱۴۳ نظامی سعودی در شمال شرق صنعاء + تصاویر و نقشه میدانی

براساس اطلاعات به دست آمده نیروهای ویژه در این عملیات توانستند شمار زیادی از متجاوزان را به هلاکت برسانند و با ورود به اتاق های عملیات، چند تن از فرماندهان ارشد را هم اسیر کنند.

به گزارش مشرق، آخرین اخبار از تحولات میدانی یمن حاکیست، شورشیان وابسته به رئیس جمهور مستعفی و نظامیان سعودی پس از متحمل شدن ضربات سنگین در استان های ساحلی، عملیات گسترده ای را در شمال شرق پایتخت آغاز کردند.

نیروهای ائتلاف سعودی و شورشیان عملیات خود را از دو هفته قبل با پشتیبانی جنگنده ها در محور منطقه «نهم» در شمال شرق استان صنعاء آغاز کردند اما نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله که از اهمیت راهبردی منطقه «نهم» اطلاع داشتند، در اوج آمادگی توانستند تمامی حملات را در این محور دفع کنند.

از سویی دیگر، نیروهای ارتش و کمیته های دفاع مردمی در ضد حملات منحصر به فرد موفق شدند مناطقی که در اواخر سال ۲۰۱۷ به اشغال نیروهای ائتلاف سعودی درآمده بود را در شمال شرق استان صنعاء بازپس بگیرند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای یمنی در دو هفته گذشته موفق شدند حدود ۱۴۳ تن از نظامیان سعودی و نیروهای شورشی را در جریان درگیری ها به هلاکت برسانند که نام چند فرمانده میدانی (فرمانده تیپ حفظ السلام) در لیست کشته شدگان دیده می شود.

به گزارش مشرق، عملیات نیروهای یمنی برای بازپس گیری مناطقی که پیشتر در اواخر سال گذشته میلادی به اشغال درآمده بودند با همکاری نیروهای ویژه اطلاعات از سه محور با هدف فلج کردن تحرکات و انهدام اتاق های عملیات متجاوزان انجام شد.

در این عملیات غافلگیرانه، نیروهای ارتش یمن و رزمندگان انصارالله موفق شدند در کمترین زمان ممکن به مناطق تحت تصرف نفوذ کنند و علاوه بر برخی تجهیزات نظامی، تعدادی از مراکز فرماندهی شورشیان و ائتلاف سعودی را منهدم کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده نیروهای ویژه در این عملیات توانستند شمار زیادی از متجاوزان را به هلاکت برسانند و با ورود به اتاق های عملیات، چند تن از فرماندهان ارشد را هم اسیر کنند.

نقشه میدانی یمن
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

عملیات نیروهای یمنی در شرایط نامساعد جوی صورت گرفت و همین مسئله باعث شد جنگنده های رژیم عربستان نتوانند از نیروهای ائتلاف سعودی و شورشیان به خوبی حمایت کنند و حتی در چند مورد هم مراکز تحت تصرف نیروهای خود را هدف قرار دادند.

نقشه میدانی استان صنعاء یمن

حملات اشتباهی جنگنده های سعودی به مراکز تحت اشغال نیروهای ائتلاف باعث شد دهها تن از نظامیان سعودی و نیروهای شورشی کشته شوند؛ نام فرمانده معروف شورشی ها معروف به «الحاوری» در لیست کشته شدگان دیده می شود.

گزارش‌های دیگری درباره یمن:

یمنی‌ها چگونه به موشک‌های پیشرفته مجهز شدند/ خدمتی که حزب بعث به انصارالله کرد

۳ سال تجاوز نظامی ائتلاف سعودی با مردم یمن چه کرده است؟ + آمار، تصاویر و نقشه میدانی

وقتی رسانه‌های غربی قاتلان واقعی مردم یمن را عمدا سانسور می‌کنند/ از « ۹ هزار» بار سوخت‌رسانی آمریکا تا ارسال بمب‌های خوشه‌ای انگلیسی +عکس

به  گزارش مشرق، نیروهای ائتلاف سعودی و شورشی ها  در دو سال گذشته تلاش زیادی کردند تا از طریق منطقه «نهم» خود را به مرکز استان صنعاء برسانند و پایتخت یمن را به اشغال خود دربیاورند که با واکنش نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله ناکام مانده اند.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد