امروز سه شنبه, 27 آذر 1397 - Tue 12 18 2018
تازه ترین خبرها

۲۸۳ ایرانی زندانی در ترکمنستان تحویل مرزبانی شدند

استاندار خراسان رضوی از تبادل کامل زندانیان 2 کشور ایران و ترکمنستان خبر داد و گفت: 283 ایرانی زندانی در ترکمنستان تحویل مرزبانی شدند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استاندار خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان امشب پس از اتمام عملیات مبادله و تحویل‌ 283 زندانی ایرانی که در زندان‌های ترکمنستان به سر می‌بردند، گفت: تبادل زندانیان در راستای امضای توافق‌نامه همکاری  بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در سفر اخیر رئیس‌جمهور و انجام توافق معاضدت قضایی و تبادل زندانیان بین دو کشور انجام شد.

وی اضافه کرد: طی این مدت پیگیری‌های جدی و گسترده‌ای هم از سوی وزارت کشور، استانداری خراسان رضوی با همکاری و هماهنگی‌های دستگاه قضایی و وزارت امور خارجه انجام شد که در سفر رئیس‌جمهور تبادل کامل زندانیان دو کشور به سرانجام مطلوب رسید.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: عصر امروز تمامی 283 ایرانی زندانی در ترکمنستان که عمده آنان هم راننده بودند، آزاد شده و از طریق مرز لطف‌آباد تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران شدند. 

رشیدیان یادآور شد: در بحث وضعیت پرونده‌های این افراد براساس همکاری قضایی صورت گرفته در مرحله بعد توسط دستگاه قضایی تصمیم‌گیری و اقدام می‌شود.

وی تبیین کرد: همچنین تعدادی از شهروندان ترکمنستانی که در ایران زندانی بودند طی این مبادله امروز آزاد و به کشورشان برگردانده شدند.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد