امروز سه شنبه, 27 آذر 1397 - Tue 12 18 2018
تازه ترین خبرها

نقره‌داغ شدن نیروهای متجاوز آمریکایی توسط نیروهای مردمی در شهر رقه + عکس

در این عملیات، نیروهای مقاومت مردمی توانستند مقر نیروهای اشغالگر آمریکایی و شبه نظامیان کُرد را به آتش بکشانند

به گزارش مشرق، یک ماه پس از تشکیل گروه مقاومت مردمی ضد متجاوزان خارجی در شهر رقه سوریه، نخستین عملیات این گروه با حمایت مردم و با هدف بیرون راندن نیروهای خارجی (آمریکایی) انجام شد.

نیروهای مقاومت مردمی شهر رقه با کمک و همراهی اهالی منطقه المنصوره در عملیات غافلگیرانه شبانه خود به یکی از مقرهای نیروهای متجاوز آمریکایی و شبه نظامیان کُرد (نیروهای موسوم به دموکراتیک کُرد) حمله کردند و  وارد این پایگاه شدند.

در این عملیات، نیروهای مقاومت مردمی توانستند مقر نیروهای اشغالگر آمریکایی و شبه نظامیان کُرد را به آتش بکشانند؛ نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان کُرد پس از عملیات نیروهای مقاومت مردمی رقه از منطقه متواری شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: آمار دقیقی از تلفات نیروهای اشغالگر در جریان این عملیات وجود ندارد اما نیروهای مقاومت مردمی تهدید کردند اگر نیروهای خارجی از شهر خارج نشوند، رقه به گورستانی برای آنان تبدیل می شود.

به گزارش مشرق، از شهر منبج هم خبر می رسد، تظاهرات گسترده مردم در مناطق مختلف برای سومین روز متوالی علیه شبه نظامیان کُرد و نیروهای اشغالگر آمریکایی ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شبه نظامیان کُرد در روزهای گذشته واکنش تندی به تظاهرات مردم نشان دادند و آنان را هدف قرار دادند؛ در جریان یورش شبه نظامیان کُرد، چند تن از شهروندان معترض دستگیر و زخمی شدند.

بیشتر بخوانید:

کشته و زخمی‌شدن ۵۰ تن تروریست بر سر غارت اموال مردم عفرین +عکس و نقشه میدانی

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از بازداشت و زخمی شدن بزرگان عشایر شهر منبج خبر داد و گفت: شیخ حسون ابراهیم الدندن، اسماییل بن شیخ محمد خیر الماشی، ابراهیم بن شیخ مجد الدندن توسط نیروهای کُرد بازداشت شدند.

این منبع میدانی با بیان این که یکی دیگر از سران عشایر بنام صالح محمد خیر الماشی توسط شبه نظامیان کُرد زخمی شد، گفت: تمامی عشایر منطقه اعلام کردند که تظاهرات گسترده ای را با هدف بیرون راندن نیروهای کُرد و آمریکایی برگزار می کنند و در صورت نیاز دست به سلاح خواهند برد.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد