امروز شنبه, 23 آذر 1398 - Sat 12 14 2019
تازه ترین خبرها

جهل به قانون، رافع مسئولیت نیست

فرمانده پلیس راه درگز با اشاره به اظهار بی اطلاعی بعضی از رانندگان نسبت به تخلفات رانندگی گفت: جهل به قانون رافع مسئولیت نیست و قطعا با مشاهده تخلف، اعمال قانون صورت می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباسعلی قدیمی در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن اشاره به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروز ۹۷ و شروع سفرهای نوروزی اظهار کرد: با توجه به ایجاد ترافیک نسبتا سنگین در این ایام، خواهشمندیم به عنوان همیاران پلیس در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک و همچنین صحت و سلامت مسافران نوروزی با پلیس همکاری داشته باشند.

 

وی افزود: رفتارهای پر خطر و نابهنجار بعضی از رانندگان، سلامت و امنیت دیگر عزیزان را به خطر انداخته و موجبات ضرر و زیان جانی و مالی غیر قابل جبرانی خواهد شد؛ لذا در صورت مشاهده هر گونه تخلف حادثه ساز، بلافاصله با تلفن همراه خود از فرد خاطی فیلمی تهیه کرده و آن را با اعلام زمان و موقعیت تخلف در اختیار ماموران پلیس قرار دهید تا با ارشاد راننده توسط پلیس از بروز حوادث پیشگیری نمائیم.

 

فرمانده پلیس راه درگز با اشاره به گلایه شهروندان نسبت به جریمه های سنگین پلیس عنوان کرد: در قانون جدید اخذ جرائم و رسیدگی به تخلفات، ۱۷۱ نوع تخلف با کدهای خاص تعریف و میزان جریمه مربوط به آنها تعیین شده، لذا هیچ افسری حق ندارد در صورت رویت تخلف، با کدی خلاف آن اعمال قانون نماید.

 

قدیمی در ادامه تشریح کرد: احترام نیروهای پلیس به همه حتی رانندگان متخلف مورد تاکید بوده و همیشه در جلسات آموزشی به آن پرداخته می شود؛ در این میان برخورد مقتدرانه را نباید با بی احترامی اشتباه بگیریم.

وی کنترل، گشت و برخورد با گروه اندکی از رانندگان متخلف که با بی قانونی مخل سلامت و ایمنی دیگران هستند را وظیفه ذاتی پلیس راه دانست و گفت: سعی ما بر این است که در نهایت احترام به حضور عزیزان برسیم؛ البته همیشه هدف پلیس از متوقف کردن وسایل نقلیه اعمال قانون آنها نیست، شاید با لحظه ای توقف هوشیاری رانندگان نسبت به تردد در ادامه مسیر بالاتر برود.

 

فرمانده پلیس راه درگز اذعان کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی شهرستان درگز که در منطقه کوهستانی واقع شده و استاندارد جاده ها که متاسفانه در کمترین حالت خود قرار دارد، استقرار پلیس در نقاطی است که جزو پر حادثه ترین مکان ها در تجزیه و تحلیل ها شناخته شده اند.

 

قدیمی ضمن گلایه از انتقاد همشهریان در خصوص مخفی شدن و کمین کردن گشت های پلیس راه توضیح داد: اکثر پارکینگها در سطح جاده های شهرستان منتهی به تپه ماهور و یا پیچ و خم ها بوده و شرایط منطقه به گونه ای است که با دقت در محل استقرار نیروهای گشت، حس مخفی شدن پلیس به وجود خواهد آمد.

 

وی ادامه داد: نیروهای گشتی پلیس راه برای ایمنی رانندگان در محل های پر خطر و پر تصادف استقرار خواهند داشت و راه را برای رانندگان متخلف نا ایمن خواهند کرد.

 

فرمانده پلیس راه درگز ضمن بیان اینکه سرعت ثبت شده روی دوربین ملاک عملکرد پلیس است تاکید کرد: نیروهای پلیس راه در خصوص نحوه ثبت با دوربین سرعت آموزش دیده و نیازی به اثبات ادعای خود ندارد؛ بلکه فرد متخلف است که نیاز دارد اثبات کند تخلفی مرتکب نشده است.

قدیمی با اشاره به اظهار بی اطلاعی بعضی از رانندگان نسبت به تخلفات رانندگی گفت: جهل به قانون رافع مسئولیت نیست و قطعا با مشاهده تخلف، اعمال قانون صورت می گیرد و اگر وسیله نقلیه مستلزم توقیف باشد، این کار انجام خواهد شد.

 

وی افزود: فرهنگ سازی ترافیکی در آموزشگاها با گذراندن ۲۰ ساعت آموزش مستمر انجام خواهد شد، لذا دارا بودن گواهینامه به معنی طی مراحل آموزش و آگاهی کامل نسبت به قوانین راهنمایی و رانندگی است.

 

فرمانده پلیس راه درگز در پایان خاطر نشان کرد: اگر فرهنگ سازی مناسبی در بحث رعایت  قوانین راهنمایی و رانندگی صورت گیرد و همشهریان عزیز، قوانین را به جهت حفظ سلامتی خود رعایت کنند نه شاهد حوادث خواهیم بود و نه خودرویی با جریمه های پلیس مواجه می شود.

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد