امروز چهارشنبه, 29 اسفند 1397 - Wed 03 20 2019
تازه ترین خبرها

ابتذال و بی حیایی در آثار نمایشگاه هنری ایلام + تصاویر

در این نمایشگاه که توسط انجمن هنرهای تجسمی ایلام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام آثار در معرض دید مردم قرار گرفته تصاویری به چشم می خورد که زیبنده نبوده و برخلاف عرف جامعه اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  روزهای گذشته مراسم افتتاحیه یکی از نمایشگاه های هنری (تابلوهای سه بعدی و اسکراچ برد) در ایلام افتتاح شد.

در این نمایشگاه که توسط انجمن هنرهای تجسمی ایلام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام آثار در معرض دید مردم قرار گرفته تصاویری به چشم می خورد که زیبنده نبوده و برخلاف عرف جامعه اسلامی است.

درست است که هنر آزاد بوده که زیبایی را ارائه دهد و زیبایی بیافریند اما این زیبایی نباید خلاف و مغایر با تفکرات در جامعه اسلامی باشد.

جای تعجب از آنجا بوده که چگونه از سوی برگزار کنندگان نمایشگاهی برپا می شود که بی حیایی و ابتذال در آن موج می زند؟! سوالی که مسئولان امر باید به آن پاسخ صریح و شفاف دهند.

ضمن پوزش از مخاطبین در زیر تصاویری از آثار این نمایشگاه را منتشر می کنیم؛ تصاویر مربوطه به گونه ای است که در برخی عکس ها روابط نامناسب جنسی میان مرد و زن نیز مشاهده می شود.

متأسفانه این نمایشگاه در حالی به نمایش گذاشته شده که در بخش هایی از آن قبح شکنی هایی از جمله بی حجابی، پوشیدن لباس های نامتعارف و نمایش حرکات شنیع که از بیان آن معذوریم را شاهد هستیم.

خطای محاسباتی مدیر کل جدید ارشاد ایلام در اولین گام

کمتر از یک ماه از انتصاب "عمران خودآموز" به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام می گذرد.

وی که برای رسیدن به حکم مدیر کلی ارشاد ایلام با مخالفت صریح امام جمعه ایلام و نماینده ولی فقیه در استان مواجه شده بود اکنون و در اولین گام دچار خطای محاسباتی در دستگاه تحت مدیریتش شده است.

محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان در گفتگو با رسانه ها در خصوص انتصاب مدیر کل ارشاد استان ایلام گفت: با تغییر صورت گرفته در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام موافق نیستم و این موضوع را به وزیر ارشاد و استاندار ایلام اعلام نموده‌ام.
حجت الاسلام لطفی ادامه داد:پس از این همکاری با حوزه‌ی فرهنگ و هنر استان نخواهم داشت.

لزوم برخود قانونی با قبح شکنان

لازم به ذکر است در استان ایلام این بار اولی نیست که شاهد برگزاری این چنین برنامه های در ظاهر فرهنگی و در باطن خلاف شئونات اسلامی هستیم؛نمونه بارز آن هم برگزاری تئاتر موهن بود که سال گذشته در ایلام برگزار و با سرو صدا و اعتراض جمع کثیری از مردم و اهالی فرهنگ وهنر همراه شد.

امید است مسئولان برگزار کننده این نمایشگاه پاسخ صریح و شفافی درقبال برگزاری این نمایشگاه داشته باشند و مراجع ذیصلاح نیز بررسی و برخورد با قبح شکنی ها در استان ایلام را در دستور کار خود قرار دهند.

 

انتهای پیام/

 

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد