امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019
تازه ترین خبرها

یک اتفاق تاریخی در حضور فرگوسن روی نیمکت تیم ملی! +عکس و فیلم

سر الکس فرگوسن در ۳ دیدار جام جهانی ۱۹۸۶ سرمربی تیم ملی اسکاتلند بود و زودترین اخراج تاریخ جام جهانی در آخرین حضور وی در این تورنمنت معتبر رخ داد!

ویژه نامه جام جهانی مشرق - بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.

از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی ۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFA منتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان «صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم. تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با ۱۰۰ اتفاق و شخصیت مهم تاریخ جام جهانی با مشرق همراه باشید.

برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران

۵۶ روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸

به گزارش مشرق، تیم ملی انگلیس در ۱۴ دوره حضور خود در جام جهانی ۶۲ بار به میدان رفته و ۵۶ گل دریافت کرده است. یک قهرمانی (۱۹۶۶) و یک مقام چهارمی (۱۹۹۰) بهترین نتایج این تیم بوده است.

آلمان غربی که یکی از رقبای سنتی انگلیس به شمار می رود بیشترین سهم را در این گلها دارد؛ ۱۰ گل در ۵ بازی وارد دروازه سه شیرها کرده اند:

* جام جهانی ۱۹۶۶: انگلیس ۴ - ۲ آلمان غربی (این دیدار در فینال برگزار و دو تیم در ۹۰ دقیقه ۲-۲ شدند)

* جام جهانی ۱۹۷۰: انگلیس ۲ - ۳ آلمان غربی (این دیدار در یک چهارم نهایی برگزار و دو تیم در ۹۰ دقیقه ۲-۲ شدند)

* جام جهانی ۱۹۸۲: انگلیس ۰ - ۰ آلمان غربی (این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی بود که آن دوره در ۴ گروه ۳ تیمی برگزار می شد)

* جام جهانی ۱۹۹۰: انگلیس ۱ - ۱ آلمان غربی (این دیدار در نیمه نهایی برگزار و در ضربات پنالتی آلمان ۴-۳ برنده شد)

* جام جهانی ۲۰۱۰: انگلیس ۱ - ۴ آلمان (این دیدار در یک هشتم نهایی برگزار شد)

بهترین خط دفاع انگلیس مربوط به سال ۱۹۸۲ است که در ۵ بازی تنها یک گل خورد و در نهایت بر اساس رنکینگ نهایی بین ۲۴ تیم ششم شد.

بدترین خط دفاعی این تیم نیز به سال ۱۹۵۴ بر می گردد که در ۳ بازی ۸ گل خورد و در نهایت بین ۱۶ تیم هفتم شد.

به همین بهانه سایت فیفا کلیپی را منتشر کرده که در ادامه می بینید:

دانلود

به گزارش مشرق، خوزه باتیستا بازیکن تیم ملی فوتبال اروگوئه به خاطر خطا روی "گوردون استراکان" در ثانیه ۵۶ دیدار با اسکاتلند در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک با کارت قرمز داور روبرو شد تا رکورد سریعترین اخراج را به نام خود ثبت کند.

صحنه اخراج باتیستا در جام جهانی ۱۹۸۶ که رکورددار سریعترین اخراج تاریخ جام جهانی شد!

بعد از اخراج باتیستا، شانس اسکاتلند -که هدایت آن بر عهده الکس فرگوسن** بود- برای شکست حریف به طور قابل توجهی افزایش یافت تا با غلبه بر اروگوئه، اولین صعود خود را به مرحله حذفی جام جهانی رقم بزنند اما، در جریان دیدار بسیار فیزیکی دو تیم، پنج بازیکن دیگر هم اخطار گرفتند و مسابقه با تساوی بدون گل پایان یافت و اسکاتلند با این نتیجه حذف شد و اروگوئه در گروه پنجم بعد از تیم های دانمارک و آلمان در رده سوم قرار گرفت. این تیم در دور دوم مقابل آرژانتین قهرمان آن دوره تن به شکست داد و از دور رقابت ها کنار رفت.

اسکاتلند هنوز هم موفق به صعود به مرحله حذفی جام جهانی نشده و از مسابقات ۱۹۹۸ فرانسه تاکنون حتی در این رقابت ها حضور پیدا نکرده است.

الکس فرگوسن روی نیمکت تیم ملی اسکاتلند در دیدار با اروگوئه (جام جهانی ۱۹۸۶)

**در سال ۱۹۸۵ و به دنبال مرگ جک استین سرمربی وقت تیم ملی اسکاتلند، در انتهای آخرین بازی انتخابی مقابل ولز، الکس فرگوسن دستیار وی که با آبردین موفقیت های زیادی کسب کرده بود مربی موقت تیم ملی اسکاتلند شد و اسکاتلند را با عبور از استرالیا به جام جهانی ۱۹۸۶ رساند و روی نیمکت این تیم هم نشست.

الکس فرگوسن در کنار جک استین فقید در یدار اسکاتلند و ولز در انتخابی جام جهانی ۱۹۸۶؛ استین پس از این دیدار فوت کرد و فرگوسن سرمربی اسکاتلند در جام جهانی ۱۹۸۶ شد!

اسکاتلند با فرگوسن به جام جهانی صعود کرد اما در همان مرحله گروهی با دو شکست ۱-۰ مقابل دانمارک و ۲-۱ برابر آلمان و یک تساوی بدون گل با اروگوئه از گردونه رقابت ها خارج شد. ۳ پیروزی، ۴ تساوی و ۳ شکست، نتیجه حضور چند ماهه آلکس فرگوسن در راس تیم ملی فوتبال کشورش بود.

فرگوسن پس از جام جهانی از آبردین نیز خداحافظی کرد و در نوامبر ۱۹۸۶ جانشین ران آتکینسون در منچستر یونایتد شد و تا ۲۰۱۳ هدایت این تیم را برعهده داشت و منچستر یونایتد را به یکی از قدرت‌های فوتبال دنیا تبدیل کرد. هدایت تیم ملی اسکاتلند نیز پس از فرگوسن به اندی راکسبورگ رسید و این مربی تا ۱۹۹۳ هدایت تیم ملی کشورش را برعهده داشت و آن را به ثبات نسبی رساند.

در همین رابطه بخوانید:


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد