امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

طرح «هر مسجد، یک حقوق‌دان» در عنبرآباد اجرا می‌شود‌

به گزارش خبرگزاری فارس از عنبرآباد، یوسف سبحانی در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح رئیس قوه قضائیه با عنوان «هر مسجد یک حقوقدان» اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که دستگاه قضایی سال‌هاست با آن روبه‌رو است، کثرت و تراکم روزافزون پرونده‌ها است و قوه قضائیه در همه دوره‌ها با این مشکل مواجه بوده که اثر آن معضلاتی مانند اطاله دادرسی است که گریبان‌گیر دستگاه قضایی است.

دادستان عنبرآباد ادامه داد: از مهم‌ترین راهکارها برای حل این مشکل، افزایش اطلاعات حقوقی مردم و دانش‌افزایی حقوقی است، به هر میزانی که آگاهی‌های عمومی و حقوقی مردم ارتقا پیدا کند، دعاوی و اختلافات کاهش می‌یابد از این‌ رو رئیس دستگاه قضا در اجرای طرح تحول دستگاه قضایی در نظر داشته که از ظرفیت مساجد برای موضوع آموزش حقوقی و ارشاد قضایی استفاده شود.

سبحانی اجرای این طرح را زمینه‌ساز افزایش حضور مردم در مساجد دانست و گفت: جذب جوانان و نوجوانان به مسجد، کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی، پیشگیری از خشونت، جرائم و انواع آسیب‌های اجتماعی و افزایش اطلاعات و دانش حقوقی مردم از دیگر ثمرات اجرای این طرح است.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا مساجد و بقاع متبرکه محور حل مسائل و مشکلات مردم باشد که این محوریت دادن به مسجد فقط در باب مسائل حقوقی و صلح و سازش نیست بلکه در ارتقای وضعیت فرهنگی جامعه هم اثربخش است و هدف ما این است که مساجد هم محور اصلی این حرکت باشند.

انتهای پیام/۲۶۵۵/س


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد