امروز یکشنبه, 06 خرداد 1397 - Sun 05 27 2018
تازه ترین خبرها

نمایش دهلران عاشورایی می شود

نمایش دهلران عاشورایی می شود
 
کارگردان و نویسنده مطرح نمایش خیابانی کشور از اجرای نمایش "عباس(ع)" در موکب های مسیر اربعین خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ هنر نمایش دهلران سال های زیادی است که قله تئاتر کشور را فتح و نام استان ایلام را در این عرصه به کشور معرفی نموده است.
 
دهلران سرزمینی است که وجب به وجب آن آغشته به خون شهیدان گلگون کفن است و بارها در زلال فرمایشات مقام معظم رهبری که انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از طریق فرهنگ و پای کار آمدن هنرمندان تاکید شده است.
 
در دهلران که آوازه تئاتر آن در کشور پیچیده است مرهون بچه هایی است که بدون هیچ امکاناتی با عشق و حس کردن آوارگی جنگ و شهید شدن دوستانشان، فرهنگ ایثار و شهادت را با پوست خود عجین کرده اند.
 
سعید خیراللهی که چهره و نمایش بیابانی آن در سرزمین مقدس شرهانی هم برای دهلرانی ها و هم برای کاروان های راهیان نور آشنا است. 13 روز عید نوروز که معمولاً مردم و به ویژه هم سن وسال های سعید در مکان های خوش آب و هوا تفریح می کنند خیراللهی را در حلقه ی جمعیت راهیان نور می بینید که با اجرای نمایش صفای خاصی به منطقه بکر و دست نخورده ی جنگ شرهانی مقدس می بخشد.
 
نمایش دهلران عاشورایی می شود
 
کار برگزیده جشنواره بین المللی فجر86، کارگردانی اول جشنواره بین المللی فجر 92، تقدیر متن در جشنواره بین المللی فجر 92، برگزیده جشن خانه تئاتر ایران 87، کار برگزیده جشنواره سراسری بسیج سال 85 و... از جمله افتخارات این هنرمند دهلرانی می باشد.
 
این روزها این هنرمند متعهد، دغدغه ی اجرای نمایش هایی با موضوع جبهه و عاشورا و به ویژه شهدای مدافع حرم دارد.
 
نمایش دهلران عاشورایی می شود
 
وی از اجرای نمایش "من مسافر کربلا هستم" در دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت و افزود: این نمایش با نویسندگی، کارگردانی و بازیگری خودم و همراهی بازیگر مطرح کشور مصطفی کولیوندی اجرا شد.
 
این کارگردان نمایش مطرح کشوری ادامه داد: این نمایش با موضوع شهدای مدافع حرم با استقبال خوب سپاه استان، مسئولان دانشگاه و جمع زیادی از دانشجویان قرار گرفت.
 
خیراللهی تصریح نمود: این نمایش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفت و قرار است که همین نمایش در سطح دانشگاه های استان خوزستان به اجرا درآید.
 
نمایش دهلران عاشورایی می شود
 
وی به طرح ها و اجراهای نمایش آینده خود اشاره نمود و ابراز داشت: این روزها درگیرنمایشی تحت عنوان "عباس(ع)" هستم که قرار است از دریچه ای متفاوت به ادامه ی راه حضرت ابوالفضل العباس(ع) از محرم تا دفاع مقدس و ادامه داشتن این راه تا مدافعین حرم بپردازد.
 
این هنرمند برگزیده جشنواره های بین المللی فجر افزود: قرار است این نمایش با همکاری سپاه امیرالمونین(ع) استان ایلام و دیگر نهادها در اربعین سال جاری و در موکب های مسیر اربعین اجرا شود.
 
وی عنوان نمود: به دلیل اینکه اجرای این کار سنگین و هزینه بردار است از همه ارگانهای دولتی از جمله استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و... درخواست داریم که ما را برای اجرای این طرح مذهبی حمایت نمایند.
 
نمایش دهلران عاشورایی می شود
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد