امروز جمعه, 22 فروردين 1399 - Fri 04 10 2020
تازه ترین خبرها

تخفیف الکترونیکی در چرخه اقصاد دهلرانی ها

تخفیف الکترونیکی در چرخه اقصاد دهلرانی ها
 
یک جوان خلاق دهلرانی با رویکر جدید در اقتصاد الکترونیکی باعث شده تا مردم بتوانند در ماه پس انداز چشمگیری داشته باشند.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری در حالی سال 95 به نام اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد که بکارگیری اقتصاد مقاومتی و در کنار آن اقدام برای استفاده از تمام پتانسیل های موجود رمز پویایی و موفقیت در صنعت و اقتصاد کشور بود.
 
بدیهی است که با پیشرفت تکنولوژی، روش های سنتی تجارت دیگر جوابگو نیستند و برای بهبود معیشت مردم و پویایی اقتصاد کشور می بایست روند فعالیت های موجود بروزرسانی و تکنولوژی های روز دنیا در تمامی عرصه ها بکار گرفته شود.
 
امروز تجارت جهانی بیش از پیش به سمت تجارت الکترونیک و غیرحضوری گرایش پیدا کرده است و بعنوان یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های تجارت شناخته می شود. چون این روش چهارچوب زمان و مکان را درنوردیده است به طوری که می توان از گوشه ی یک خانه در یک روستا این تجارت را آغاز کرد.
 
به همین خاطر از تجارت الکترونیکی و فروش اینترنتی محصولات و خدمات با توجه به صرفه جویی های حاصل از آن، می توان بعنوان نمود واقعی اقتصاد مقاومتی یاد کرد.
 
براساس این گزارش؛ یکی از جوانان دهلرانی موفق و خلاق در حوزه تجارت الکترونیک مهمان پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران شد که در ادامه به گفت و گو با وی خواهیم پرداخت. 
 
من و احسان دوستم خیلی فکر کردیم که کجا رو واسه گفت و گو و مصاحبه با این جوان دهلرانی انتخاب کنیم تا اینکه به ذهنمون اومد این دوستمون رو به یک کافی شاپ دعوت کنیم و تصمیم گرفتیم اول خودمون اونجا رو ببینیم و بعد دعوتش کنیم.
 
به اتفاق احسان رفتیم اونجا و وارد یک فضای آرام، شیک و بی سر و صدا شدیم؛ خوشمون اومد یک فضایی که بیشتر داخل فیلم ها دیده بودیم.
 
احسان باهاش تماس گرفت و آدرس کافی شاپ رو بهش داد؛ میدان انقلاب، ابتدای خیابان اصلی شهر، دست چپ، کوچه کنار صندوق کارآفرینی امید، کافی شاپ موکا.
 
بعد از چند دقیقه یک جوان با قد متوسط، چهره ای آروم با عینک ویفری و تیپی ساده و افتاده وارد کافی شاپ شد و بعد سلام و علیک و احوالپرسی گوشه ای از کافی شاپ نشستیم و گفت و گومون رو شروع کردیم.
 
تخفیف الکترونیکی در چرخه اقصاد دهلرانی ها
 
هیوا اسکندری هستم که از سال 80همزمان با استارت نسل موج سوم الکترونیک در کشور که زده شد وارد دنیای وب و فضای الکترونیک شدم؛ از همون موقع به فکر یک نوآوری و ایده در دهلران بودیم که خودمون اونو ابداع کرده باشیم تا اینکه شرکت مهر یارانه غرب رو به اتفاق مادر و خواهرم که کار شرکت ارائه خدمات وب بود، رو راه اندازی کردیم.
 
اوایل کار با توجه به اینکه اینترنت یک پدیده جدید و ناشناخته بود مخالفت هایی سر راهمون قرار گرفت؛ بعد از چندسال کارکردن در حوزه وب متأسفانه بحران اقتصادی در کشور و جهان بوجود آومد که شرکت ما رو به ورشکستگی پیش میبرد که در نهایت مجبور شدیم شرکت رو منحل کنیم و به خوزستان مهاجرت کردیم.
 
در خوزستان با شرکت پیشروان ارتباط ساز اروندان که فلسفه وجودی این شرکت پایه گذاری برمبنای تجارت الکترونیک به جای تجارت سنتی بود شروع به همکاری کردم که در این شرکت بدنبال فعالیت در حوزه بانکداری الکترونیک بودیم.
 
دی ماه سال 92 بود که بعنوان مدیر شعبه پروژه های آسان پرداخت در استان خوزستان انتخاب شدم که کار ما پروژه فروش شارژ تلفن همراه بر روی بسترهای دستگاه های کارتخوان بود. در عرض 6 ماه 5 هزار پایانه فروش بانکی در استان خوزستان پایه گذاری کردم؛ تاجایی در کارم موفق بودم که بانک کشاورزی در سال گذشته به 120 درصد تجهیز منابع رسید که یک آمار خیره کننده و فوق العاده برای بانک بود.
 
تا اینکه این فکر به ذهنم اومد که از ظرفیتی که دارم واسه استانم ایلام استفاده کنم. یکماهی هست که استارت پروژه باشگاه تخفیفات نقدی آفشید رو در ایلام زدم که خدارو شکر با استقبال خوبی هم مواجه شده و همزمان این پروژه در سایر استان های دیگه هم در حال رشد هستش.
 
تخفیف الکترونیکی در چرخه اقصاد دهلرانی ها
 
در واقع هدفم از انجام این پروژه این بود که واقعاً چه دلیلی داره بازار و کسب و کار ایلام رشد نکنه و از حالت رکود و ایستایی خارج نشه و مردم هم نتونند اونجوری که دوست دارند خرید کنند که دلیل اصلی من از برگشتنم به استانم ایجاد یک باشگاه تخفیفات بود.
 
باشگاهی که هدفش اینه یک سری برندها که در بازار دارند به خوبی کار می کنند، محصولات و خدمات درجه یک به مردم ارائه می کنند، در بازار ماندگار بشن و ازشون حمایت کنیم.
 
در حقیقت باشگاه تخفیفات با فروش یک کارت تخفیف به مبلغ 20 هزار تومن به مردم بعنوان وجه عضویت در باشگاه تخفیفات و فعال سازی اون و معرفی کارت بانکی خودشون به سامانه باشگاه، این امکان رو برای مردم فراهم میکنه که از طریق کارت های بانکی خودشون از فروشگاه ها و مراکزی که در سراسر کشور و شهر دهلران طرف قرارداد با باشگاه هستند خرید کنند و تخفیف دریافت کنند.
 
تخفیف الکترونیکی در چرخه اقصاد دهلرانی ها
 
در حال حاضر 4 تا نمایندگی فروش کارت باشگاه تخفیفات آفشید در دهلران وجود داره(فروشگاه خدمات کامپیوتری هزاره سوم با مدیریت محسن آذرپیرا، فروشگاه اردیبهشت، فروشگاه خانه و کاشانه و فروشگاه شیشه بری گلستان آقای لته)که مردم میتونند با مراجعه به اونا کارت عضویت در باشگاه رو خریداری کنند.
 
یکی از ایده آل های من اینه که استان ایلام یک روز به یکی از قطب های تجاری- توریستی کشور تبدیل بشه که این کار نیاز به اتحاد و اعتماد داره چیزی که سالهاست در استانم کمرنگ شده اما به امید خدا از طریق این پروژه که در نظر داریم هر شش ماه یکبار خبرای خوبی رو به مردم بدیم، تحولی عظیم در حوزه تجارت استان ایلام رقم بزنیم.
 
یکی از خوبی های تجارت الکترونیک اینه که شما می تونی با تعامل و اتحاد از تکنولوژی هایی که متعلق به دیگران هستند استفاده کنی و اونارو طبق نبوغ و استعداد خودت رشد بدی و بروز کنی و هم خودت به یک منبع درآمد بالا برسی هم درآمدی واسه صاحب اون تکنولوژی ایجاد کنی.
 
در آخر هم این نکته رو بگم که در تجارت الکترونیک یک فرهنگ و زبان مشترک بین همه اعضا وجود داره و اونم اینه که هیچ تفاوتی بین غنی و فقیر وجود نداره و یکی از خاصیت های تجارت الکترونیک اینه که شما می تونی از روی مبل خونتون به یک فرد پولدار تبدیل بشی فقط کمی اراده و فکر می خواد.
 
تخفیف الکترونیکی در چرخه اقصاد دهلرانی ها
 
هیوا اسکندری اقتصاد مقاومتی رو زیبا در کنار تجارت الکترونیک آورده و می خواهد علاوه بر درآمد، نقش مهمی نیز در ایجاد پس انداز در بین خانوار نیز داشته باشد. اگر کمی به این پروژه دقت کنیم می فهمیم بدون هیچ زحمتی اگر از فروشگاه های و دیگر عاملان فروش زیر نظر این باشگاه خرید کنیم ماهانه با خرید مایحتاج خودمان بیش از 150 هزار تومان تخفیف خواهیم گرفت.
 
گزارش: سجاد کاویانی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد