امروز جمعه, 22 فروردين 1399 - Fri 04 10 2020
تازه ترین خبرها

مردم دهلران مردمی قانع، با حیا و با فرهنگ هستند

مردم دهلران مردمی قانع، با حیا و با فرهنگ هستند
 
گفت و گوی پایگاه خبری نسیم دهلران با پزش جراح عمومی که در مدت یک سال رضایت فراوانی از سوی مردم کسب نمود.
 
به گزارش نسیم دهلران، امروزه مردم به مقوله بهداشت ودرمان بسیار توجه ویژه دارند به طوری که پس از حساسیت در انتخاب نام فرزندان خود در انتخاب پرشک معالجشان نیز به همان میزان دقت دارند.
 
مردم همیشه اثبات کرده اند که پزشکان خوب در ذهن آنها ماندگار خواهند بود حتی اگر برای معالجه به آن پزشک دسترسی نداشته باشند بازهم از آنها به نیکی یاد می کنند. 
 
بیمارستان شهدا دهلران پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت که در سراسر کشور اجرا شد هر ١٨ ماه پس از اتمام مدت طرح خدمت در مناطق محروم هر پزشک، بصورت تناوبی میزبان پزشکانی از سایر نقاط کشور است.
 
نزدیک به یک سال است که بیمارستان شهدا دهلران میزبان "مجتبی مخبر دزفولی" پزشک جراح عمومی می باشد که بیماران زیادی از حضور این پزشک جوان خوشحال هستند و رضایت دارند.
 
پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران، بنا بر پیشنهاد مخاطبانش و با توجه به اینکه این جراح متخصص بخاطر پذیرفته شدن در مقطع بالاتر تحصیلی و پزشکی قصد دارد برای ادامه تحصیل به دیار خود برگردد  به سراغ وی رفته و با  او به گفت و گویی صمیمی پرداخت.
 
بعد از اینکه خودروی خودمون رو زیر سایه بان محل خوابگاه پزشکان پارک کردیم این پزشک جوان به استقبال ما آمد و با خونگرمی و گشاده رویی ما رو به اتاق خودش هدایت کرد.
 
بعد از کمی احوالپرسی و گپ و گفت معمول سر بحث رو با ایشون باز کردیم و رشته کلام رو به خودش سپردیم.
 
مجتبی مخبر دزفولی هستم متولد تهران ولی اصالتاً دزفولی که ساکن تهران هستم.
 
خیلی خوشحال هستم که لطف خداوند شامل حالم شد و به عنوان یک پزشک به دهلران آمدم تا گوشه ای از زحمات و سختی هایی مردمان این دیار را در دوران جنگ تحمیلی جبران کنم و به نوعی باقیات و صالحاتی برای آخرت خودم به جا بزارم.
 
در طول مدت حضورم در دهلران جز خوبی، مهربانی و مهمان نوازی از مردم این منطقه چیز دیگری ندیدم و واقعاً مردم دهلران مردمی قانع، با حیا و با فرهنگ هستند.
 
زندگی کردن در کنار مردم دهلران لذت خاصی داشت به خصوص همکاری در کنار پرستاران و کادر پزشکی بیمارستان به ویژه کارکنان اتاق عمل که واقعاً نمونه واقعی صبوری، تخصص، تعهد و مسئولیت شناسی هستند و هیچوقت خستگی کار باعث نشد لبخند و خوشرویی آنها تحت تأثیر سختی کار قرار بگیرد.
 
هرچی از خوبی و با فرهنگ بودن مردم دهلران بگم باز کم گفتم و خوبی مردم اینجا در قالب کلمات نمیگنجه و فقط میتونم مردم اینجا بهترین مردم هستند و خیلی خوبن...
 
از ایشون خواستیم تا درباره بهترین خاطره اش از زمان حضور در دهلران بگن...
 
یک روز در ایستگاه پرستاری نشسته بودم که خانم سن بالایی اونجا اومدند که سوالی داشتند بعد اینکه راهنماییشون کردم بهم گفتند(خرتبام)! من که اولین بار بود این جمله رو شنیده بودم خیلی تعجب کردم و گفتم مادرجان چرا میخواید خر من باشید که اون خانم بعد اینکه متوجه شد من معنی حرفشون رو متوجه نشدم خندید و رفت...
 
بعدش از همکاران پرسیدم که معنی این جمله چیه که گفتند در زبان محلی ما یعنی "فدات بشم یا دورت بگردم" که بعد شنیدن این حرف کلی خندیدم و بعنوان یک خاطره شیرین از مردم اینجا در ذهنم نقش بست.
 
یکی از چیزهایی که خیلی واسم جالب هستش اینه که در طول مدت زمان حضورم در دهلران اکثر عمل هایی که داشتم با موفقیت انجام شد که این رو چیزی جز لطف خداوند و پاکی دل مردم دهلران نمیبینم چون پزشک ها وسیله هستند و تا خدا نخواد حتی برگی از درختی نمی ریزه.
 
در پایان هم از همه مردم دهلران، کادر پزشکی، خدمات، اداری و به ویژه مدیریت بیمارستان آقای منصوری و کارکنان اتاق عمل تشکر می کنم که محیطی پر از آرامش و صفا و صمیمیت برای من فراهم کردند تا با خیال راحت به کارم ادامه بدم.
 
خبرنگار: سجاد کاویانی/احسان صحرایی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد