امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

ماهواره ها، بی صدا قربانی می گیرند

ماهواره

 

ماهواره ها و شبکه های ماهواره ای یکی از عوامل گسترش بی بند و باری و به فحشا کشاندن جوانان هستند.


 

ماهواره ها، بی صدا قربانی می گیرند

سعید مومنی؛ شبکه های ماهواره ای یکی از عوامل گسترش بی بند و باری و به فحشا کشاندن جوانان هستند که با پخش برنامه های کاذب، آگهی ها، ارائه تصاویر مبتذل و خلاف عفت عمومی و با کم رنگ کردن و ایجاد خلل در اعتقاد و باورهای دینی، برای به انحراف کشیدن همه اقشار و بی هویت کردن جامعه می کوشند.

از تبعات مهم ورود ماهواره به جوامع اسلامی سست شدن و فروپاشی بنیان خانواده و وسیله ای برای فاصله گرفتن اعضای خانواده از یکدیگر شد.

بطور کلی خیانت، دوستی های نادرست و نامتعارف بین زنان و مردان حتی متأهلین و روابط نامشروع و ... از برنامه های این بشقاب سمی است.

از دیگر آسیب های این ابزار هویت شکنی، تغییر اخلاق، شایعه سازی، آموزش تفریحات ناسالم به جوانان و نوجوانان و عادی جلوه دادن تفریحات گناه آلود، ترویج مد گرایی و ارائه آرایش ها و پوشش های نابهنجار، ترویج فرهنگ برهنگی و لاابالی گری، تحقیر سنت های اسلامی و ملی، ایده آل جلوه دادن فرهنگ اومانیستی و لذت گرایی غربی و نهایتأ به فراموشی سپردن همه ارزش هاست.

بنابراین لازم و ضروری است قبل از استفاده از هر تکنولوژی جدید، از آسیب ها و پیامدهای آن آگاه باشیم و به اطرافیان و فرزندان خود و اعضای خانواده آموزش های لازم را ارائه دهیم.

ماهواره وسیله ای مرگبار و کشنده است که بی سر و صدا قربانی می گیرد و شاهد آثار و پیامدهای آن هستیم.

راههای مقابله با ماهواره؛
تقویت باورهای دینی اعتقادی و اخلاقی، حفظ ارزش های اسلامی، ارتقاء و آموزش های لازم به خانواده و جامعه، پر کردن اوقات فراغت از طریق ورزش و تفریحات سالم، ترویج الگوهای صحیح رفتاری در خانواده و جامعه، احترام به قوانین و هنجارهای اجتماعی، اهتمام مسئولان برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، استفاده از فرهنگ غنی دفاع مقدس و تأسی و الگوپذیری از شهدای والا مقام و نحوه استفاده صحیح از این ابزار ها از جمله راهکارهای مقابله با اثرات مخرب ماهواره است.


30741/10
انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد