امروز چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - Wed 02 26 2020
تازه ترین خبرها

چشم های نصف و نیمه

چشم های نصف ونیمه
 
نگاهی به خودمان داشته باشیم.
 
 
 
 

چشم های نصف ونیمه

غلام رضا بختیاری، روزگار عجیبی داریم . شاید به قول صادق آل محمد (علیه السلام) گرفتار آن شب تاریک شده ایم . تکلیف مان با خودمان روشن 
نیست. چرابه مقصد یا مقصود نمی رسیم. مشکل در کجاست. قافیه باختن از کجا آب می خورد. 
 
آخرش دوست ایم یا دشمن با خودمان. فراموشی ما را در برگرفته وزبان و دلمان واقعا دوتا شده .عهده خویش را فراموش کرده و قرار دلمان به بی قراری رسیده است. 
 
همه از اوست، به خود گرفتن، چیست.
رک و راست بگم . این حرف ها برای خودمان است. راست وحسینی؛ حلال و حرام را می شناسیم. در همه جا به آن عمل می کنیم، یا به خاطر منافع و مصلحت، قسمت های از آن را می بریم یا نادیده می گیریم.
 
(( از کسانی که قلبشان را از یاد خود غافل ساختیم ، اطاعت مکن. همانها که از هوی نفس پیروی کردند وکارهایشان افراطی است ))(1)
 
چشم های امروز نصف ونیمه شده، هم خدا را دوست داریم هم خرما را. هم حجاب را قبول داریم هم خود را بی حجاب نشان می دهیم. بخشنده ایم و از خمس وزکات فراری، و برای حساب نکردن به هزار دلیل ناممکن متوسل می شویم.
 
چشم های که از نوک زبان نه بالاتر می رود نه پایین تر. غذای بشقاب های مان را در خانه، دشمن پر می کند. از هر نوع و شکلش.
 
چشم صورت با چشم زبان وچشم دل قروقاطی شدهاست. لباس فرزندان مان به هر چی می ماند الا پوشش. به اسم رنگ، شادی، تنوع و راحتی، لباس زنان را تغییر دادند و ما قبول کردیم. تا آنجا که در جامعه، زنان از همه بیشتر به چشم می آیند و به آنها می نگرند و از چشمی که به غیر خدا گفته ایم خوشحالیم و وبا زبان چشم می گوییم سخت نگیر.
 
حجاب های بر باد رفته را در تار مویی خلاصه می کنیم وسخن از ملیارد های باد برده به میان می آوریم . آنجا که به اسم امورخیریه سر همه را از خرما های آن منطقه شیره مالیدند.
 
((از دستور اسرافکاران اطاعت نکنید، آنها که در زمین تباهی می آفرینند و اصلاح نمی کنند.))(2)
 
الاخص؛ چشم هایت یک روز برایت شهادت می دهند. یا رب. 

 

1. سوره کهف آیه 28
2. سوره شعراءآیه 151 و 152
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد