امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

معضل زیرساخت‌ها همچنان گریبان گیر دهلران

معضل زیرساخت‌ها همچنان گریبان گیر دهلران
 
گودال های دهلران برای اتمام زیر ساخت ها هم چنان در تقویم، پایانی ندارد.
 

معضل زیرساخت‌ها همچنان گریبان گیر دهلران

مصطفی ولی زاده، مدیریت به ویژه مدیریت شهری به عنوان یک عنصر اساسی درتحولات و پیشرفت امور جامعه شهری همواره از جایگاه حساس ومهمی برخوردار است. چرا که اقدامات، فعالیتها و برنامه ریزی های آن بطور آنی و مستقیم بازندگی مردم شهر مرتبط بوده وتاثیروتاثر خود را نمایان می کند.
 
لازمه این جایگاه، برنامه ریزی دقیق، وقت شناسی، سرعت عمل، احترام به حقوق شهروندان و درک صحیح و درست از وضعیت جغرافیایی منطقه و حوزه استحفاظی خود و استفاده از الگوهای کلان و همطراز، جهت پیشبرد اهداف وبرنامه هاست.
 
یک مدیر هیچگاه نباید و نمی تواند به بهانه خدمت رسانی و ارتقاء وضعیت شهری مثل فاضلاب وگازکشی و...عناصراصلی و مهم دیگر، آرامش جامعه که ارتباط مستقیم و مستمر با روان مردم را دارد نادیده بگیرید.
 
در دنیای امروز مدیریت، گرچه برآورد و تخمین هزینه های روانی ناشی از عقب ماندگی و نابسامانی جغرافیای شهری بسی مشکل تر از برآورد هزینه های فیزیکی و عینی است، اما این یک هزینه واقعیست که تخمین آن برای اهل فن خیلی مشکل نیست.
 
چند سطر بالا که بهانه قلم فرسایی نگارنده شده، بیانگر وضعیت جغرافیایی شهر دهلران به ویزه در برخی از مناطق وخیابانهای این شهر نظیر بلوار شهید بهشتی و دیگر خیابان ها می باشد که با کنده کاریها وحفاریها ومتعاقباً رها شدن به حال خود مواجه بوده است.
 
حفاریهایی که اگر یک قدم پیشرفت بهمراه داشته است، چندگام عقب ماندگی و مشکل آفرینی به دنبال داشته است.
 
کافیست از مکانهای مختلف شهر به ویژه مختصات های مذکور رد شویم، تصاویر تلخ و شیرین زیادی جلوی چشمان نقش می بندد، از یکطرف خاطرات شیرین دوره بازسازی و انگیزه های خانه دار شدن در آن ایام، زنده و تداعی میشوند!!! و از طرفی گودالهای کوچک و بزرگ و فرورفتگی های خیابانها، عابرین و رهگذران و رانندگان وسایل نقلیه را آزار می دهد.
 
سوال اساسی مردم اینست؟ که تاریخ دقیق جشن اتمام حفاریها در شهر دهلران چه موقع است؟!! 
 
اصلاً جایگاه تقویم در آغاز و پایان پروژها حفظ شده است؟
 
تا به کی به بهانه فاضلاب شهری و یا گازکشی، چهره شهر دهلران در حالت بازگشت به دوران اواخر دهه شصت موسوم به دوران باسازی قرار گیرد؟
 
آیا وضعیت جغرافیایی منطقه که در توامان گرما و خاک که حالا جزو لاینفک زندگی مردم شده و در هاله ای از فراموشی و بی تفاوتی سپرده شده کافی نیست، که گرد وغبار و گل و لای ناشی از کنده کاریها و حفاریهای سطح شهر چاشنی آن شده و زندگی مردم دهلران را تحت شعاع خود قرار داه است.
 
اشراف و آگاهی مسئولان نسبت به میزان خسارات مستقیم و غیر مستقیم چاله های ناشی از این حفاریها چه مقدار است؟
 
در صورت دریافت و جبران خسارات و هزینه تعمیر خیابان قبل از حفاریها، علل تعلل در مرمت و بازسازی آنها چیست؟
 
برای اجرای پروژه های مهم و اساسی سطح شهر بایستی که همه دستگاهها و نهادهای متولی و مسئول نسبت به وظایف خود توجیه گردند و سپس در راستای خدمت رسانی به مردم هیچگونه تعارفی نداشته باشند. چرا که آرامش جسمی و روانی مردم به هیچ وجه من الوجوه قابل تعارف و رودربایستی و واژه گانی از این قبیل نیست.
 
صرف اینکه مثلاً در آینده ای نامعلوم که تاریخ وقوع آن مبهم می باشد فاضلاب شهر یکپارچه وزیر زمینی خواهد شد، توجیه کننده این وضعیت شهر نیست. بایستی که پیمانکاران وکارفرمایان و یا هر شخص و نهادی که مسئولیت و عواقب این حفاریها را بر عهده گرفته، طبق ضوابط مکلف گرددکه نه با استفاده از روشهای سنتی و چند کارگر که نای کار در این گرمای طاقت فرسا را ندارند، بلکه مسئولانه نسبت به مرمت خیابانها اقدام نمایند.
 
مسئولان شهری بایستی به قدرت و اختیاری که بواسطه انتخاب کردن به آنها محول شده است پاسخگو بوده و مسئولانه برخورد نمایند و از طرفی شرکت های پیمانکار بایستی وظایف خود را به درستی انجام دهند و با ترمیم ناقص خیابانها باعث فررفتگی آنها در ماههای آینده نشوند.
 
حرف آخر با مسئولان: مردم همواره داوران و قضات منصفی برای قضاوت درمورد عملکردها بوده وهستند. همچنانکه که بواسطه حضور دائمی درصحنه و قبولی در همه آزمونهای مهم، لایق و شایسته بهترین خدمتها هستند. پس فرصت خدمت صادقانه به آنها را ازدست ندهید.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد