امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

میدان‌های مین عصر ما

 میدان‌های مین عصر ما
 
مین‌های عصر ما باوجود سکوتشان، مخرب‌ترند.
 
 

 میدان‌های مین عصر ما

رضا بالوئی، چند سالی است که حرف‌وحدیث در رابطه با فعال شدن چند شبکه اجتماعی (، وایبر واتس، اپ  اینستاگرام و...) در تلفن‌های همراه ایرانیان بالاگرفته است و شائبه هدف‌دار بودن این نرم افزار های ارتباط‌جمعی دغدغه‌ها را برای جلوگیری از ادامه فعالیت این نرم افزارها افزایش داده است.
 
وایبر
وایبر یک اپلیکیشن است که توسط شرکتی به همین نام به‌صورت رایگان تولید می‌شود. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید با دوستان خود که این اپلیکیشن را نصب‌کرده و به اینترنت متصل هستند به‌صورت رایگان ارتباط تماس تلفنی و پیامکی داشته باشید. البته این اپلیکیشن رو به گسترش برای گوشی‌های همراه هوشمند هست که با استفاده از شبکه‌های بی‌سیم ۳G  کار می‌کند. وایبر از رابط کاربری جذابی بهره می‌برد و صدای مطلوب آن در برقراری تماس صوتی باعث شده تا بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر را به خود اختصاص دهد. جالب است بدانید کاربران در روز حدود ۱۰ میلیون مکالمه با میانگین ۲ میلیارد دقیقه انجام می‌دهند و بیش از ۶ میلیارد پیامک در ماه ارسال می‌کنند.
 
وایبر میدیا شرکتی مستقر در اسرائیل است که مراکز توسعه‌ای در بلاروس، و قبرس دارد. این شرکت را تالمن مارکو، کارآفرین اسرائیلی- آمریکایی، دانش آموخته علوم کامپیوتر دانشگاه تل آویو و عضو سابق نیروهای دفاعی اسرائیل تأسیس کرده است.
 
جالب است بدانید که تالمون مارکو به مدت ۴ سال در ارتش اسرائیل سابقه خدمت دارد و همچنین به‌عنوان مدیر اجرایی بخش اطلاعات در هسته مرکزی ارتش فعالیت داشته است. وی درزمینه تولید جاسوس‌افزارها، ویروس‌های دانلود کننده اطلاعات و برنامه های هک از سابقه طولانی برخوردار است، که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به iMesh – Bandoo  اشاره کرد.
 
مدل چرخه سرمایه شرکت نامعلوم است؛ تبلیغات یا هیچ منبع درامدی ندارد. حال سؤال این است که این برنامه با چه هدفی، به صورت کاملاً رایگان در اختیار ۱۴۰ میلیون کاربر در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است؟!!
 
ارتش مصر استفاده سربازان از نرم‌افزار "وایبر" را به علت سوءاستفاده جاسوسی رژیم صهیونیستی از آن، ممنوع کرده است؛ زیرا هدف این شرکت صهیونیستی از راه‌اندازی این نرم‌افزار رایگان سودآوری یا آگهی نیست، بلکه جاسوسی از کاربران است.
 
عرب تایمز به نقل از مطبوعات مصر نوشت: سیاست این شرکت «جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات» است، ولی معمولاً کاربران بدون اینکه جزئیات فرم درخواست عضویت را به‌دقت بخوانند، آن را تأیید می‌کنند.
 
این شرکت در فرم عضویت نوشته است نرم‌افزار وایبر فایل صوتی مفصلی از مکالمه هر تماسی از همه تلفن‌ها و شبکه‌ها به‌دست می‌آورد تا درک بهتری از عملکرد شبکه و جزئیات آن ازنظر تعداد مکالمه‌های کاربران و مکان‌های تماس و زمان مکالمه‌ها و نوع شبکه استفاده‌شده، داشته باشد.
 
این شرکت این اقدام را این‌گونه توجیه کرده است که به دنبال اطلاع از هر مشکل فنی و بهبود خدمات یا دلایل امنیتی عمومی است؛ ولی این شرکت فایل مکالمه‌های ضبط‌شده را به مدت ۳۰ ماه نگه‌داشته و در اختیار مزدوران قرار می‌دهد.
 
«اینستاگرام» و «واتس اَپ» سلاح‌های دشمن در کارزار فرهنگی است
یکی از کاربردهای اصلی و پرطرفدار این تلفن‌های هوشمند، استفاده از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی است. «اینستاگرام» و «واتس اَپ» دو مورد از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های مبتنی بر تلفن همراه است که کاربران زیادی در ایران دارد و البته بیشتر این کاربران نیز از پشت‌پرده فعالیت این اپلیکیشن‌ها و اهداف صاحبان آن‌ها آگاهی کاملی ندارند.
 
اینستاگرام، سرویس عکس و واتس اَپ، نرم‌افزار تلفن همراهِ کمپانیِ صهیونیستیِ فیس‌بوک‌اند و مدیریت آنها به‌دست تأثیرگذارترین صهیونیستِ جهان است؛ کسی که با حضور در سرزمین‌های اشغالی، طی مراسمی ویژه، جایزه خود را از دست سران رژیم صهیونیستی دریافت کرد. مهم‌ترین هدفِ این شبکه‌ها بر اساس اسناد موجود، تبدیل اسراییل منفور، نامشروع و کوچک به اسراییل بزرگ است؛ مارک زوکربرگ رسماً اعلام کرد «مأموریتِ جدید» خود را آغاز کرده است. او در شرح مأموریت جدیدش گفت؛ با محوریت تلفن همراه قصد دارد ۵ میلیارد نفر را در سراسر جهان به شبکه صهیونیستی خود اضافه کند. چندی پیش با انتشار خبرِ خریدِ واتس اَپ و شرکت انگلستانیِ اسکنتا که تولیدکننده پهپاد است و اضافه شدن شرکت‌های سامسونگ و اریکسون و نوکیا به پروژه این شرکت، مشخص شد برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای اشغال و الصاقِ سرزمین‌های مجازی دیگر به خود، وارد مرحله اجراشده است.
 
البته بر اساس اسناد منتشرشده توسط ادوارد اسنودن، فیسبوک از اواسطِ سال ۲۰۰۹، یعنی نزدیک به شش سال پیش، سرورها و اطلاعات کاربرانِ خود را به طور کامل در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا قرار داده است؛ در نتیجه می‌توان یکی دیگر از اهدافِ توسعه این نرم‌افزارها را تسلط بر محتوای گوشی‌های تلفن همراهِ کاربرانِ این نرم‌افزارها و سوءاستفاده از آنها به‌عنوان جاسوس‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست، زیرا بر اساس همین اسناد، رژیم صهیونیستی نیز یک کپی از تمام اطلاعات مبادله شده در این شبکه‌ها را دریافت می‌کند. اینجاست که مشخص می‌شود چرا این شرکت‌ها هرگز ایرانیان را تحریم نکردند و در اوج تحریم‌های به‌اصطلاح فلج‌کننده، خدمات رایگان خود را در ایران متوقف نکردند!
 
 بی‌گمان وقتی ایادی شیطان بزرگ به شخصی‌ترین بخشِ حریمِ خصوصیِ کاربران وارد شدند و امنیتِ روانی و اخلاقیِ جامعه را برهم زدند و مرزهای اعتقادی مردم ما را از میان بردند و باعث ازهم‌گسیختگی نظام خانواده و انحرافِ آینده‌سازان ایرانِ اسلامی شدند و فرهنگ اصیل اسلامی- ایرانی ما را مورد هجمه و دستبرد قراردادند، مسئولان ما تنها با فیلتر کردنِ محدود و یک خط در میان وظیفه خود را انجام نداده‌اند. فیلترینگ، تنها سرعتِ ادامه پیشرفتِ دشمن را کمتر می‌کند و مسئولان دولتی مأموریتشان تنها دل‌خوش کردن خانواده‌ها به توفیقات فیلترینگ نیست و بهتر است برای پاسخ به نیازهای جامعه تدبیر کنند. البته وقتی درد بیشتر می‌شود که همین فیلترینگ محدود هم اعمال نشود یا نرم‌افزارهایی مانند اینستاگرام که سال گذشته فیلتر بود، رفع فیلتر شود و حتی علامت هشداردهنده بر ورودی منطقه تیر و میدان مینِ دشمن برداشته شود. نباید فقط به فیلتر کردن آن‌ها بسنده کرد، بلکه ابزارهای جایگزین کنونی هم باید تقویت و رفع اشکال شده و به فعال‌سازی بخش خصوصی با هدف حمایت از تولید ملی و کارآفرینی، کمک کند. این کوچک‌ترین انتظار خانواده‌ها و مردم عزیز ایران از دولتمردان است.
 
- نرم‌افزارهای تلفن همراه عموماً و به‌طور خاص این دو نرم‌افزار، یو آر آل محور نیستند؛ یعنی بسته‌های محتوایی و تصاویر بارگذاری شده بر روی آن‌ها دارای نشانی اینترنتی مستقیم نیست، بلکه از طریق آی پی و اغلب به‌صورت رمز شده منتشر می‌شود. درنتیجه در حال حاضر میلیون‌ها تصویر مستهجن و پورنوگرافی در اینستاگرام منتشرشده که حتی یکی از این تصاویر را نمی‌توان به صورت مجزا فیلتر کرد که البته این موضوع در ارتباط با فعالیت‌های جاسوسی و خلاف عفت و اخلاق عمومی در واتس اَپ هم صدق می‌کند. بر اساس آمارهای منتشرشده در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیون نوجوان زیر ۱۸ سال در ایران از اینترنت استفاده می‌کنند که همه این افراد در معرض آسیب‌های جدی ناشی از این هرج‌ومرج بی‌سابقه در اینترنت هستند و خانواده‌ها نیز با تصور اینکه دولت در اجرای وظایف قانونی خود که در بند یک اصل سوم قانون اساسی بر آن تاکید شده، با هدف ایجاد «محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوی و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی»، اینترنت را کنترل می‌کند، فرزندانشان را در این فضای دهشتناک تنها می‌گذارند، غافل از اینکه حتی یک تصویر بندانگشتی هم در این نرم‌افزارهای تلفن همراه قابل فیلتر کردن نیست! گمان می‌کنم بر کسی میزان غیرقابل‌انکار فساد و فحشا و محتوای مجرمانه در اینستاگرام پوشیده نباشد و هر کس تنها چند دقیقه وقت بگذارد، پس از نصب نرم‌افزار اینستاگرام بر روی تلفن همراه خود با تعداد بسیار زیادی از این‌گونه تصاویر شرم‌آور روبه‌رو خواهد شد.
 
بی‌گمان ورود و فعالیت افراد بدون آموزش و مأموریتِ مشخص به سرزمینِ مجازیِ دشمن، نادرست است و تنها باعث می‌شود ساده اندی‌شان، مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرند و البته تصور اینکه رژیم اشغالگر قدس توان فنی خود را در اختیار مسلمانان و دشمنان درجه یکش قرار می‌دهد تا محتوایی خلاف ارزش‌ها و امنیت صهیونیست‌ها منتشر کنند، آن‌قدر مضحک است که نیازی به توضیح ندارد. فیسبوک پس از خرید یک میلیارد دلاری اینستاگرام اعلام کرد این شرکت زیان ده است. خوب است از خودمان بپرسیم چرا یک کمپانی آمریکایی که ارزش سهامش در حال کاهش و رو به سقوط است و باید پاسخگوی انبوهِ سهامدارانش باشد، چنین مبلغ هنگفتی را برای خرید یک نرم‌افزار زیان ده هزینه می‌کند.
 
نتیجه‌گیری با خودتان....
 
منابع:
www.empireoflies.ir
www.jc313.ir
ibso.ir/index.php
 
۳۰۷۴۱
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد