امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

سلام بر مزارهای جاوید

سلام بر مزارهای جاوید
بارگاه شهدای گمنام دهلران سجده گاه ملائکه است و دل عاشق می خواهد که به قصد زیارت شهدای آرمیده در این بارگاه زائر گردد و هرکس با قصد ارادت عازم زیارت شود.

سلام بر مزارهای جاوید
سعید مومنی; سلام بر قافله امام و شهیدان، سلام بر 219 هزار شهید ایران اسلامی، سلام بر 290 آلاله شهید دهلران و سلام بر گلزار شهدای والا مقام شهرستان دهلران(امام زاده سیداکبر(ع)) همان جایی که ملائک بالهای خود را بر خاکش متبرک کرده اند ، همان جایی که خاک نیست بلکه افلاک است...

همنان جایی که مزار مطهر بهترین بندگان خداوند است...

مردانی که از فرش به عرش سفر کرده اند و امروز نورانیت مزارهایشان در دهلران وموسیان و شرهانی و جای جای ایران اسلامی راه را از بی راهه نشان میدهند و اکثر مردم شهیدپرور دیارم پنجشنبه ها به این مکان مقدس و نورانی می روند و با قرائت فاتحه و پخش عطر و گلاب بر سر مزارهای مطهر آنان در حقیقت دلهای خود را به عطر گلاب ناب شهیدان شستشو می دهند.

آنها محب راه شهدا هستند و خوب می دانند که این ما هستیم که به شهدا نیاز داریم نه آنها به ما نیاز داشته باشند و در این بین بارگاه ملکوتی شهدای گمنام دهلران غریبانه و گمنامانه چونان نگینی در این شهر می درخشند.

وقتی به مزار 5 شهید آرمیده در آن نظری می افکنی گمنامی را مشاهده می کنی که بیداد می کند.

با خود گفتم شاید اینجا شهدایش همدمی جز نسیم صحرا و زائری همچون مادرشان حضرت فاطمة الزهرا(س)دارند او که فرمود:"یا علی جان مرا شبانه غسل بده شبانه کفن کن و شبانه دفن کن.

آری بارگاه شهدای گمنام دهلران سجده گاه ملائکه است و دل عاشق می خواهد که به قصد زیارت شهدای آرمیده در این بارگاه زائر گردد و هرکس با قصد ارادت عازم زیارت شود در حقیقت بال ملائک فرش زیرپای آنان می شوند و بر سر این مزارها ملائک قاری اند و خیرات آنها نسیمی است که بر جان و دل می نشیند و غربت مزارهایشان حکایت هایی دارند که بر جگر می نشیند و آتش بر وجود می زنند و در این بین خانواده هایی چشم انتظار و نگرانند، پدران و مادرانی که سال های سال است که یعقوب وار در فراق یوسف هایشان ناله سر می دهند.

ناله نه برای از دست دادن فرزند بلکه برای سرنوشتی جاوید تا شاید پلاکی یا تکه استخوانی از فرزندشان را از دل خاک بیرون بیاورند.

آری انتظار سخت است و امام المسلمین حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) چه زیبا فرموده اند که:"هر خانواده ای که شهید جاویدالاثر دارد هرشب برای این خانواده ها مثل شب عملیات است".

خانواده هایی که غم فراق چندساله دارند و آرزوی لذت لحظه وصال برای آمدن یک پلاک و قطعه استخوانی.

بیاییم بر سر مزار این 5 لاله بی نشان و جاویدالاثر حاضر شویم و به سوز همه پدران و مادران شهدای جاویدالاثر و مظلومیت این شهدا از خدا بخواهیم آن روزی فرا برسد که منتقم خون همه مظلومان عالم، نشان از مزار گمنام و جاویدالاثر مدینه حضرت زهرا(س) به همه آرزومندانش عطا فرماید.

و آنجاست که شیعیان همراه با فرزند حضرت زهرا(س) بر سر مزار مادر عقده بگشایند و از غم فراق بگویند و ناله کنند و از آه مظلوم، آن روزی که دیگر نه گمنامی است و نه پدر و مادر نگران و چشم انتظاری، بلکه همه گریه می کنند برای مادر شهیدان و فرزندش حسین(ع) سالار شهیدان عالم...

به امید آن روز...

30741/10
انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد