امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

قدس برای فلسطین نیست

قدس برای فلسطین نیست
 
قدس برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و نشان دادن قدرت عزم و اراده امت واحده اسلام در مقابل دشمنان است.
 
قدس برای فلسطین نیست
سعید مؤمنی، بزرگ‌ترین ظلم استکبار به جهان اسلام در تاریخ معاصر توصیه برای کمک به غصب فلسطین اولین قبله‌ی مسلمانان و تشکیل رژیم غاصب و نامشروع صهیونیستی در فلسطین است.
 
روز قدس از سوی بنیان‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) نام‌گذاری گردید تا همگان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای دفاع از آرمان فلسطین گرد هم بیایند و فریاد آزادی فلسطین سر دهند.
 
حرکتی که می‌توان آن را یک ابتکار سیاسی نامید که نه‌فقط منجر به پاسداشت آرمان فلسطین در جوامع اسلامی گردید بلکه موجب وحدت و اتحاد میان مسلمانان را فراهم ساخت.
 
امام خمینی(ره) در پیام خود به‌صراحت فرموده‌اند: "روز قدس روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است روز مقابله با ملت‌هایی است که زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند."
 
اکنون پس از 36 سال از نام‌گذاری این روز توسط حضرت امام خمینی(ره) و با شکل‌گیری موج خشونت و افراطی‌گری در منطقه که منجر به بروز اختلافات در سطح جوامع اسلامی گردیده است لذا مصادیق این نام‌گذاری بیش‌ازپیش هویدا شده است و امسال همگان بر این نکته تأکیددارند که روز قدس تنها برای حمایت و دادخواهی از آرمان فلسطین نیست بلکه روزی است برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و نشان دادن قدرت عزم و اراده امت واحده اسلام در مقابل دشمنان است.
 
باید به‌صراحت اعتراف کرد که حاکمان کشورهای اسلامی تحت نفوذ آمریکا هیچ‌گاه آن‌طور که بایدوشاید از آرمان‌های فلسطین حمایت نکرده‌اند و تنها این مردم مسلمان کشورهای اسلامی بوده‌اند که به‌صورت غیردولتی کمک‌هایی در اختیار مبارزان فلسطینی برای دفاع از خود قرار می‌دهند و در این میان نقش کلیدی جمهوری اسلامی ایران در موضوع فلسطین همواره با دیگر کشورهای اسلامی متفاوت بوده است.
 
جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در موضوع فلسطین اتفاق‌نظر زیادی میان نظام و مردمش برقرار بوده و همواره کمک‌های مهمی به مبارزان فلسطینی کرده است و این حرکت جمهوری اسلامی ایران نه یک حرکت پنهانی بلکه اقدام علنی است که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای به‌صراحت روی آن تأکید نمودند.
 
ایشان در نماز جمعه‌ای که امامت آن را بر عهده داشتند در قامت دفاع از آرمان فلسطین فرمودند: "ما آنجایی که دخالت کنیم صریح می‌گوییم ما در قضایای ضدیت با اسراییل دخالت کردیم نتیجه‌اش هم پیروزی جنگ 33 روزه و پیروزی جنگ 22 روزه بود بعدازاین هم هر جا هر ملتی هر گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند یا مقابله کند ما پشت سرش هستیم و کمکش می‌کنیم وهیچ ابایی از گفتن این حرف نداریم."
 
با همه تفاسیر روز قدس امسال رنگ و بوی دیگری دارد رنگ و بویی که نشئت گرفته از مظلومیت‌های ملت یمن سوریه و عراق است کشورهایی که مدت‌هاست زیر آتش جنگ روز را به شب می‌رسانند و هیچ نهاد بین‌المللی حاضر به مداخله در جنگ‌افروزی‌های غربی‌ها در این کشور ما نیست.
 
تمامی این مسائل در حالی است که قرار گرفتن کشورمان در مسیر مذاکرات هسته‌ای که حالا به صدر اخبار تمام رسانه‌های دنیا تبدیل‌شده رنگ و بوی دیگری به راهپیمایی امسال روز قدس می‌دهد.
 
غربی‌ها تلاش زیادی کردند تا حضور ایران در مذاکرات را ناشی از تحریم‌ها و تهدیدات نظامی معرفی کنند بنابراین در روز قدس تمام سران کشورهای استعماری از طریق رسانه‌ها چشم‌انتظار نشسته‌اند تا از طریق تحلیل حضور مردم میزان پایبندی آنان به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی را باز محک بزنند.
 
این‌ها تمامی زوایای پیدا و پنهان کارکردهای روز جهانی قدس است روزی که وحدت برای مسلمانان دنیا، پیروزی را برای ملت‌های مظلوم یمن سوریه و عراق آزادی را برای فلسطینیان و شکوه و عظمت و اقتدار داخلی را برای کشور عزیزمان ایران به دنبال استوارتر از گذشته می‌آییم.
 
مرد وزن پیر و جوان بزرگ و کوچک همه می‌آییم و اعلام می‌کنیم تا محو شدن رژیم سفاک صهیونیستی از پای نخواهیم نشست و این وعده‌ی خداوند متعال است که- ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم- وعده‌ی ما مردم همیشه درصحنه دهلران روز جمعه 19 تیرماه 94 بعد از نماز جمعه...
 
ان‌شاءالله شاهد حضور باصلابت همشهریان عزیز روزه‌دار خواهیم بود و طنین گام‌های استوار شما مردم عزیز و همیشه درصحنه را به نظاره خواهیم نشست.
 
رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) چه زیبا فرمود: "اگر مسلمانی فریاد بزند که ای مسلمانان به دادم برسید و کسی به فریادش نرسد از امت من نیست."
 
وعده ما جمعه بعد از نماز جمعه از درب مسجد جامع تا میدان انقلاب...
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد