امروز جمعه, 09 اسفند 1398 - Fri 02 28 2020
تازه ترین خبرها

در بهداشت و درمان دهلران، میان امکانات، ابزار و افراد تناسبی نیست

در بهداشت و درمان دهلران میان امکانات، ابزار و افراد تناسبی نیست
 
با تمام زحماتی که کادر پزشکی و پرستاری شهرستان دهلران متحمل می‌شوند اما وضعیت بهداشت و درمان همچنان نامطلوب است.
 
 

در بهداشت و درمان دهلران میان امکانات، ابزار و افراد تناسبی نیست

علی‌رضا عبدی، مردم دهلران به مبانی دینی و انقلابی، دین خود را به اسلام و انقلاب، ادا کرده‌اند، می‌ماند خدمت گذاران که به‌اندازه سمتشان به دستور محوری مبعث، مبنی بر عدل و احسان عمل کنند.
 
در قرآن به‌طور ویژه‌بر این دو مقوله امر شده است و پیامبر اعظم(ص) نیز برای برپایی عدل و احسان مبعوث گردیدند.
 
دهلران در هشت سال دفاع مقدس دین خود را ادا کرده است و جانبازان آن یکی‌یکی به کاروان شهدا می‌پیوندند.
 
شرعاً شهادت می‌دهم که نه در عرصه عدالت و نه در مورد احسان، مصداقی حداقلی در منطقه ما ارائه نشده و این ادعا با صد دلیل اثبات خواهم کرد، زیرا باعث شرمندگی است برای یک جغرافیا که بیشترین دین را به نسبت جمعیت خود ادا کرده و این‌همه هم تأکیدات دینی و مبنایی بران وجود دارد.
 
تأکیدات را رها کرده و به‌سوی ظواهر حرکت می‌کنیم و باعث شرمندگی کسانی است که در این۳۴سال، مدیریت‌های متفاوتی داشتند اما برای یک‌فاصله‌ی چند ده کیلومتری تبعیض قائل‌اند.
 
در بخش‌های حومه دهلران نیش عقرب هنوز دارد قربانی می‌گیرد. دریک شهر علاوه بر بیمارستان‌های مختلف چندین درمانگاه نیز کار کمک‌رسانی به بیمارستان‌های اصلی شهر را انجام می‌دهند، اما در دهلران برای یک بیماری ساده تا برخی جراحی‌ها باید به همین یک (اگر انصافاً بیمارستان بنامیم) بیمارستان شهدا مراجعه کرد که آن‌هم در اکثر مواقع منجر به اعزام به مرکز استان یا به استان‌های هم‌جوار می‌شود.
 
اعزام بیمار هم از بعد هزینه و هم از بعد مسافت برای مردم دهلران مخاطره انگیز است. 
 
اینکه شهرستانی در کشور با این جمعیت، هم‌مرز با چند استان و سر جاده ترانزیتی بین‌المللی با این مشکلات عدیده و گرفتاری و کمبود نیرو و ابزار بتواند بیشترین سرویس را برساند واقعاً یک جهاد است.
 
همشهریان دهلرانی مصداق بارز مدیریت جهادی‌اند که رهبری به آن امر فرموده، اما اکنون مشکلات بیش از توان مردم است.
 
خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی باید عرض کرد: در سال‌های گذشته شعارهای فراوانی داده شد، اما هیچ بازدهی نداشت و اکنون هم انتظار شق‌القمر نداریم! اما خواهشمندیم اولویت را در مورد دهلران مدنظر قرار دهید.
 
خطاب به تفکراتی که بحث قطبیت درمان را در مورد منطقه‌ای خاص مطرح می‌کنند باید گفت: این چه منطقی است که بعضی‌ها دارند؟ چه کسی گفته فلان جا قطب است تمام سرمایه‌ها را آنجا ریخت؟ آیا رشد محیرالعقول در مورد جاهای دیگر شایسته است اما رشد معمولی در مورد ما شایسته نیست؟
 
این نه‌تنها عدالت نیست بلکه مخالف قرآن است. با تمام زحماتی که کادر پزشکی و پرستاری شهرستان متحمل می‌شوند مردم از بهداشت و درمان ناله‌ها سر می‌دهند، زیرا هیچ تناسبی میان امکانات، ابزار، افراد و مشکلات نیست.
 
برخی از فضاها آماده بهره‌برداری به‌عنوان درمانگاه است. که انتظار می‌رود تحت عنوان درمانگاه از آن استفاده شود زیرا هم در استخدام نیروهای جدید و هم در بهبود وضع کاری نیروهای موجود تأثیر بسزایی خواهد داشت.
 
اما خطاب به سرپرست محترم بیمارستان شهدا! ازآنجاکه طراوت و شادابی فضاهای سبز در هر مکانی، با توجه به زندگی ماشینی، امروزه باعث افزایش نشاط روحی روانی در افراد می‌گردد.
 
اربابان رجوع به بیمارستان شهدا با نگریستن به نحوه‌ی آسفالت درب ورودی بیمارستان تا درب اورژانس و نظافت فضای سبز بیمارستان تحت امر شما، قبول دارید که نشانه نظارت شما و به مراجعه‌کننده این‌گونه القاء می‌کند که در این مرکز درمانی، چگونه به وضعیت بهداشتی، درمانی او رسیدگی خواهد شد؟
 
۳۰۷۴۱
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد