امروز چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - Wed 02 26 2020
تازه ترین خبرها

واکاوی سرسپردگی دنیای مسیحیت به صهیونیست ها چرا؟

واکاوی سرسپردگی دنیای مسیحیت به صهیونیست ها چرا؟
 
دلیل اصلی حمایت آمریکا از صهیونیست ها در اعتقاد آنها به فرقه مسیحیان صهیونیست است آنها معتقدند حضرت مسیح زمانی رجعت می کند که همه یهودیان در فلسطین جمع شوند که منجربه جنگی مهیب می شود و جهان را نابود میکند.
 

واکاوی سرسپردگی دنیای مسیحیت به صهیونیست ها چرا؟

نسیم دهلران/ مهرداد صحرایی، شاید اکثر اوقات با دیدن اخبار و وحشی گری های رژیم صهیونیستی و حمایت های بی چون چرا آمریکا و کشورهای غربی از خود بپرسید که چرا بعضی کشورها مانند آمریکا به شدت سرسپرده صهیونیست ها هستند. بعضی کشورها مانند ایتالیا و کشورهای آمریکای لاتین درجه کمتر و بعضی دیگر مانند روسیه باز هم درجه پایین تر حامی صهیونیست ها هستند. در این مقاله نگاهی متفاوت به این قضیه خواهم داشت.
 
علارغم انواع و اقسام جنایتها که توسط رژیم صهیونیستی آن هم جلوی چشم جهانیان روی می دهد متاسفانه کشورهای غربی که داعیه حقوق بشر را دارند سکوت مرگباری اختیار کرده اند و به واقع باید پرسید چرا؟
 
اکثر تحلیل گران دلیل این حمایت ها را مسائل سیاسی اقتصادی و موقعیت ژئوپلوتیکی فلسطین را مطرح می کنند که در جای خود بسیار صحیح می باشد اما اگر ریشه ای به قضیه نگاه کنیم باید تفکری عمیق در مسیحیت و شاخه های آن داشت آنگاه به ریشه این سرسپردگی ها پی خواهیم برد.
 
مسیحیت به عنوان یکی از بزرگترین ادیان دنیا به چند شاخه مهم تقسیم گردیدند همانطور که می دانیم مسیحیت از 3شاخه عمده تشکیل شده است.: 1-کاتولیک(Catholic)2-ارتدوکس (Orthodox)3- پروتستان(Protestant)
 
1- کاتولیک ها:
بزرگترین فرقه مسیحیان هستند که بشدت به پاپ اعتقاد داشته و اورا میانجی با خدا می دانند. اکثر کاتولیک ها در ایتالیا و کشورهای آمریکای لاتین حضور دارند. کاتولیک ها مانند بیشتر مسیحیان به مقصر بودن یهودیان در مصلوب کردن مسیح معتقدند و رابطه چندان خوبی با یهودیان ندارند. این اعتقادات بصورت محسوس در دولتهای انها هویداست چنانچه کشورهای آمریکای لاتین رابطه بهتری با مسلمانان و بخصوص ایران دارند و حتی در بحبوحه جنگ غزه تعدادی از آنها سفیر اسرائیل را اخراج کردند. حتی ایتالیا نیز موضع معتدل تری نسبت به ایران در مقابل دیگر کشورهای اروپایی دارد.
 
2- ارتدوکس ها:
به معنای صاحب تفکر صحیح است. که بحث های راجع به ذات مسیح و ... دارند و عنوان آن اولین با بر کلیساهای یونان گذاشته شد. این فرقه بیشتر در کشورهای اروپای شرقی به ویژه روسیه گسترش دارد آنها نیز به مقصر بودن یهودیان در آزار مسیح اعتقاد دارند. چنانچه در تاریخ روسیه  تزار های روسیه خصوصا الکساندر دوم بشدت اقدامات سختگیرانه ای به یهودیان می گرفت. رابطه کشور های ارتدوکسی با مسلمان ها معتدل بوده و نسبت به صهیونیست ها سرسپردگی کمتری دارند. اکنون نیز کشور روسیه  هرچند برپایه منافع خود در کنار ایران درحال مبارزه با تکفیری ها(صهیونیست ها)در سوریه است.
 
3- پروتستانها:
به معنای معترض یا مخالفان سرسخت است. موسس آن مارتین لوتر کشیش آلمانی بود. این مذهب واکنشی بود به پاپ و اقدامات فاسد اقتصادی ، خرید و فروش بهشت(!)و برپایی دادگاه های تفتیش اعتقادی(انگیزاسیون) ضد دانشمندان. همچنین نهضت مارتین لوتر باعث تشکیل تفکر مسیحیت صهیونیست گردید گه عامل کشتارها تجاوز ها و استعمار کشورهای اروپایی برضد ملل دنیا بخصوص مسلمانان گردید. اکثریت دین کشورهای سرسپرده صهیونیست ها مانند آمریکا انگلستان آلمان و... پروتستان است.
 
دلیل اصلی حمایت آمریکا از صهیونیست ها در اعتقاد آنها به فرقه مسیحیان صهیونیست است آنها معتقدند حضرت مسیح زمانی رجعت می کند که همه یهودیان در فلسطین جمع شوند که منجربه جنگی مهیب می شود و جهان را نابود میکند. این جنگ میان دجال و هواداران مسیح به راه خواهد افتاد که نتیجه محتوم آن پیروزی خودشان خواهد بود. مسیحیان صهیونی معتقدند این جنگ از سرزمین های مقدس اسراییل شروع می شود و آن زمانی است که یهودیان مسجد القصی را ویران کرده و به جا آن معبد هیکل را ساخته باشند. در این جنگ  دشمنان (مسلمانان) بدست سربازان مسیح نابود خواهند شد و جهان از پلیدی ها پاک می گردد. بر اساس این نگرش کمک به اسراییل برای نابودی فلسطینیان به یک وظیفه دینی برای بنیادگرایان مسیحی بدل می شود. با به قدرت رسیدن نومحافظه کاران در ایالات متحده آمریکا در اولین روزهای قرن21 تفکر جنگ آخرالزمانی در این کشور تقویت شد.
 
سخن پایانی: 
متاسفانه  عده ای سادو لوح معتقدند نبرد آمریکا و جبهه استکبار علیه مسلمانان بخصوص ایران  نبرد پول و نفت و ... است و با دست کشیدن از خواسته ها همچون انرژی هسته ای و ... می توان با آنها کنار آمد در حالی که عداوت آنها  ریشه ای و ناشی از اعتقادات صهیونیستی است.  بنابراین تا وقتی جبهه استکبار در مخیله خودتفکرات شیطانی را دارند ما نیز بر روی خواسته هایمان و ارزش هایمان پافشاری کنیم نبرد ادامه خواهد داشت تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) و معرکه نهایی و تشکیل حکومت صالحان انشاالله.  
 
منابع :
www. wikipedia.com
www.tabnak.ir
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد