امروز شنبه, 03 اسفند 1398 - Sat 02 22 2020
تازه ترین خبرها

جاده مورموری به پل زال نیازمند بررسی مسئولان

جاده مورموری به پل زال نیازمند بررسی مسئولان
 
اگر مسئولان جاده مورموری به پل زال را بررسی نمایند در آینده نزدیک مسیری با محوریت کاهش زمان و افزایش رونق جاده ای خواهیم داشت.
 
به گزارش نسیم دهلران/ علی کاظمی؛ یکی از مهم ترین مبحث هایی که این روزا در کشور به آن اهمیت داده می شود بحث راه های بین شهری است که وجود آن نماد تحول و پیشرفت و توسعه آن باعث رونق اقتصادی و  توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذار می باشد.
 
شهرستان دهلران که از توابع استان ایلام می باشد یکی از شهرستان های مهم در کشور به منظور کریدور ارتباطی غرب به جنوب کشور شناخته شده، برای سفر به پایتخت کشور یا نواحی شمالی و مرکزی کشور باید مسافت 180 کیلومتری دهلران تا نقطه عوارضی پل زال را از مسیر دشت عباس -اندیمشک را طی کنند که یک مسیر بسیار طولانی است.
 
یکی از مسیرهایی که می تواند به خاطر صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی و همچنین کاستن مسافت به طول 80 کیلومتر به عنوان جایگزین مسیر فعلی، انتخاب شود، اتصال شهرستان دهلران به آزاد راه خرم آباد- پل زال از طریق مسیر دهلران - مورموری - پا علم است.
 
با انتخاب این مسیر بیش از 80 کیلومتر از فاصله شهرستان دهلران تا این آزاد راه مهم و حیاتی کشور کاهش خواهد یافت و این مسیر می تواند نزدیکترین دروازه ورود کشور به عتبات عالیات از مرز چیلات دهلران باشد.  
 
اکثر مسیر های بین شهری دهلران متعلق به دوران های بسیار دور است و همین امر باعث شده تا برای رفتن از دهلران به دیگر استان های و شهرهای کشور باید زمان بسیار زیادی را طی نمود چراکه وجود پیچ و خم های فراوان و نبود مسیر های باصرفه، طول جاده های بین شهری دهلران را بسیار به درازا کشیده است.
 
یکی از مسیر های مهم در هر شهر مسیر مقصد پایتخت می باشد چرا که همواره برای اکثر مردم علاوه بر سفرهای تفریحی ، سفرهای پزشکی سفرهای اداری اجباریو...  به مقصد پایتخت اتفاق می افتد.
 
برای آنکه از دهلران به سمت استان های لرستان، مرکزی، قم ، تهران و استانهای شمالی تردد نماییم ناگزیر باید از مسیر دهلران _ اندیمشک راه را پیمود تا به عوارضی آزاد راه پل زال رسید.
 
فاصله دهلران از مسیر اندیمشک تا عوارضی آزاد راه پل زال تقریبا 180کیلومتر است حالا اگر شهرستان دهلران از طریق شهر مورموری جاده "پاه علم" به اتوبان پل زال وصل شود. فاصله دهلران تا اولین عوارضی پل زال حدود تقریبی 100 کیلومتر است.
 
اگر دهلران از طریق جاده مورموری به پل زال وصل شود حدود 80 کیلومتر باعث صرفه جویی در وقت وانرژی می شود و برای نیل به این میانبر ارتباطی جاده مورموری به عوارضی پل زال نیاز به 30 کیلومتر جاده می باشد.
 
برای تردد این مسیر از دهلران تا مورموری و تا روستای سیاهگل  وآب انار جاده و زیرساخت آماده است وفقط 30 کیلومتر جاده می خواهد که به عوارضی پل زال وصل شود و این جاده فعلا به صورت شنی وجود دارد.
 
از دیگر مزایای این جاده میانبر، کاهش مسیر عتبات عالیات می باشد که با احداث این جاده مسیر تهران -خرم آباد- مورموری- دهلران – چیلات، مسیر اصلی و کوتاه استان های مرکزی کشور به عتبات عالیات خواهد شد و باعث رونق اقتصادی نیز می شود.
 
اگر مسئولان در این خصوص بررسی نمایند در آینده نزدیک مسیری با محوریت کاهش زمان و افزایش رونق جاده ای خواهیم داشت.
 
جاده مورموری به پل زال نیازمند بررسی مسئولان
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد