امروز جمعه, 04 اسفند 1396 - Fri 02 23 2018
تازه ترین خبرها

یادداشتی برای خبرنگار

یادداشتی برای خبرنگار

 

روز خبرنگار بهانه یست تا ما از حال کسی خبر بگیریم که سیصدوشصت و چهار روز سال از حال جامعه می پرسد و خبرش را با ذوق و شوق تمامتر به ما می رساند.

 

http://www.nasimedehloran.ir/images/news/95/11/rizgard/moosavi.jpg سید علی موسوی؛ از جمله هنرمندانی است که شادی ها و غم ها, موفقیت ها و ناکامی های جامعه را فریاد می زند. در حالیکه هیچ گاه فرصتیپیدا نمی شود تا بتواندکمی هم از خودش بگوید و شاید در بی خبری محض لابلای خبرهایش گم می شود و به فراموشی سپرده می شود.

 

 

  روز خبرنگار بهانه یست تا ما از حال کسی خبر بگیریم که سیصدوشصت و چهار روز سال از حال جامعه می پرسد و خبرش را با ذوق و شوق تمامتر به ما می رساند. بلکه بتواند پیوند ها و دغدغه های مشترکمان را به تصویر بکشاند.

 

خیلی سخت است که مرتب صحنه های مربوط به بزرگان و زمامداران و خبرسازان مطرح جامعه را به تصویر بکشانی در حالی که زندکی خودت سخت تر و محروم تر از بسیاری از محرومان جامعه باشد.

 

خیلی سخت است که طبع بزرگ و نگاه جهانی ات را بایستی در چهار دیواری کوچک  معیشت و دغئغه های اولیه اشتغال و مسکن حبس نمایی.

 

 آری زندگی خبرنگاری یعنی زندگی با جمیع اضداد.

 

کنجکاوی ات را فضولی بی جا می نامند. و مسئولیت اجتماعی ات را تسویه حساب شخصی و جناحی نام می گذارند. خبرهای  ناخوشایندت را که برگرفته از واقعیت های تلخ جامعه  می باشد,بدبینی و کوته نظری به حساب می آورند.

 

حضور فعالانه درصحنه های خبرساز اجتماع را نوعی لابی گری  ر اتیکت می زنند. گاهی اوقات از مردم رانده  و ازمسئولین درمانده می شوی و ....مگر یک خبرنگار چقدر می تواند استرس ها و فشارهای روانی را تحمل کند؟

 

انتشار دهنده: سجاد کاویانی

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.