امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

یادداشتی برای خبرنگار

یادداشتی برای خبرنگار

 

روز خبرنگار بهانه یست تا ما از حال کسی خبر بگیریم که سیصدوشصت و چهار روز سال از حال جامعه می پرسد و خبرش را با ذوق و شوق تمامتر به ما می رساند.

 

http://www.nasimedehloran.ir/images/news/95/11/rizgard/moosavi.jpg سید علی موسوی؛ از جمله هنرمندانی است که شادی ها و غم ها, موفقیت ها و ناکامی های جامعه را فریاد می زند. در حالیکه هیچ گاه فرصتیپیدا نمی شود تا بتواندکمی هم از خودش بگوید و شاید در بی خبری محض لابلای خبرهایش گم می شود و به فراموشی سپرده می شود.

 

 

  روز خبرنگار بهانه یست تا ما از حال کسی خبر بگیریم که سیصدوشصت و چهار روز سال از حال جامعه می پرسد و خبرش را با ذوق و شوق تمامتر به ما می رساند. بلکه بتواند پیوند ها و دغدغه های مشترکمان را به تصویر بکشاند.

 

خیلی سخت است که مرتب صحنه های مربوط به بزرگان و زمامداران و خبرسازان مطرح جامعه را به تصویر بکشانی در حالی که زندکی خودت سخت تر و محروم تر از بسیاری از محرومان جامعه باشد.

 

خیلی سخت است که طبع بزرگ و نگاه جهانی ات را بایستی در چهار دیواری کوچک  معیشت و دغئغه های اولیه اشتغال و مسکن حبس نمایی.

 

 آری زندگی خبرنگاری یعنی زندگی با جمیع اضداد.

 

کنجکاوی ات را فضولی بی جا می نامند. و مسئولیت اجتماعی ات را تسویه حساب شخصی و جناحی نام می گذارند. خبرهای  ناخوشایندت را که برگرفته از واقعیت های تلخ جامعه  می باشد,بدبینی و کوته نظری به حساب می آورند.

 

حضور فعالانه درصحنه های خبرساز اجتماع را نوعی لابی گری  ر اتیکت می زنند. گاهی اوقات از مردم رانده  و ازمسئولین درمانده می شوی و ....مگر یک خبرنگار چقدر می تواند استرس ها و فشارهای روانی را تحمل کند؟

 

انتشار دهنده: سجاد کاویانی

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد