امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

محرم فصلی حزن آلود در تقویم دل بچه های جنگ است

محرم فصلی حزن آلود در تقویم دل بچه های جنگ است
 
شاید هم شیر بچه های حاج حسین خرازی رمل های شرهانی را مجالی برای متعالی کردن ارزشهای ناب انسانی می دانستند.
 
 

محرم فصلی حزن آلود در تقویم دل بچه های جنگ است

نسیم دهلران/ "مصطفی ولیزاده"، ماهی که قداره کشان خصم، کمر به آب زدند تا اراده های مصمم را به تسخیر در آورند غافل از اینکه بچه های لشگر 14 امام حسین(ع) کلاسهای تحصیل و تهذیب را در پشت خاکریزهای شرهانی و در درون دویرج وحشی برپا کردند و در مکتب شهادت شاگرد اول شدند تا در فردای قیامت آنچه که آبان61 شمسی  به تبعیت از سال 61 قمری فراگرفته بودند را در محضر سالار شهیدان پس بدهند.
 
در آبان ماه 61 نام عمه سادات، رمز جاودانگی شد و مردان خدا که تارو و پود وجودشان با حقیقت بافته شده بود به دویرج وحشی زدند، و در زیر پل شهید ایوبی غسل دیدار با معشوق کردند. آری مردان مرد خدا به دنبال امداد غیبی نبودند چرا که خود امداد غیبی برای نجات و سربلندی بشریت بودند.
 
شاید هم شیر بچه های حاج حسین خرازی رمل های شرهانی را مجالی برای متعالی کردن ارزشهای ناب انسانی می دانستند.
 
شیر بچه هایی که به قول مصطفی چمران آمده بودند تا غایت خلقت بشر را تشریح کنند. آری دهلران قهرمان، صحنه اقتدار محرم و محرم نماد مقاومت جانانه ملتی برای دفاع از شرف و حیثیت خود بود و فرزندان غیور ش چه مظلومانه و خسته دل و شکسته بال رهایی از قفس دنیا و پیوستش به کاروان نینوا را با تمام وجود از مقام ربوبیت تمنا می کردند و بنام زینب و برای زینب شبانه، دل به امواج خروشان دویرج زدند. عملیات محرم، پرواز روح های پاک از قفس تن بود.
 
روزی که تلخ ترین سفر نامه ها نوشته شد، روزی که زنان قبیله نقش غم زده پل شهید ایوبی را برقالی هایشان زدند، روزی که در زنگ انشای بچه ها، نه علم بهتر بود و نه ثروت، بلکه مقاومت و امروز امتداد همان روزها ست، دیروزی که بچه ها مظلومانه رفتند و امروز مشت مشت استخوان برمی گردند.
 
ما امروز عقده های بر دل مانده را با سیم خار دار های شرهانی می بوییم و تعظیم می کنیم قامت سروهای روان شرهانی را،
ما ماندیم تا پرچم عزتمند ایران را درامتداد انگشت سبابه های جامانده متوسلیان در انتهای افق به پرواز در آوریم.
 
انتهای پیام/
 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد