امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

افزایش دلار با وقوع هر فتنه

افزایش دلار با وقوع هر فتنه

 

نمودار ارزش دلار نشان می دهد که به محض فتنه گری عده­ای سلطنت طلب منافق، قیمت دلار روندی صعودی به خود می گیرد.

 

نسیم دهلران/ مهدی شعبانی پور، ما صدای مطالبه حقوق مردم را از آشوب و اغتشاش نمی شنویم. مردمی که در مرزها با شرایط بد آب و هوایی مثل طوفان شن و ریزگردها روبرو هستند. مردمی که فقط و فقط با یارانه زندگی می کنند. شعارشان همچنان مرگ بر آمریکاست و همچنان در صف مبارزه با آمریکا، انگلیس و داعش هستند. حرمت ها را نمی شکنند، به اموال عمومی خسارت نمی زنند.

 

دیگر باید بپذیریم که مشکل اقتصادی کشور به دست هیچ بیگانه ای حل نمی شود. اگر قرار به حل کردن مشکلات مردم ایران بود پس چرا تحریم می کنند؟ اگر حقوق بشر که دفتر آن در تروریست پرور ترین کشور دنیا قرار دارد مهم است پس چرا در جنبش وال استریت هزاران معترض را به خاک و خون کشیدید.

 

بدانیم تمام کشورهای امپریالیسمی و استکباری از تاریخ اسلام و ایران و شجاعت ملت ایران ترس دارند. هر ضربه ای تا الان بوده به این ملت زده اند  و الان چهره ی دلسوزانه به خود می گیرند.

 

مردم عزیز ما نماینده انتخاب می کنیم که از حقوق مردم دفاع کند و اگر هر تیمی در دولت ضعیف عمل کرد باید به نمایندگی از ما قاطعانه  برخورد کند و حتی وزیر آن دستگاه را استیضاح کند. به جای تقاضاهای فردی برای اشتغال فلان شخص، انتخاب فلان شخص به عنوان مدیر به فکر پیشرفت کشور و پیشرفت شهرمان باشیم.

 

چرا شعارهای انتخاباتی را فراموش می کنید. سایت کارورزی شما چند نفر را کارورز کرد...؟ اگر دلار در ابتدای دولتی 800 به 3000 می رسد. در دولتی از 2800 به 4320 می رسد مردم مقصر نیستند.

 

امروز به جای تغییر قیمت های حامل های انرژی باید ارز مبادله را از انحصار دلار خارج می کردید. اهمیت دلار آمریکا وقتی بالا می رود که کشوری ارز مبادله ای اش را دلار یک دشمن و شیطان بزرگ می کند. اولین گام را محکم بردارید و ارز مبادله ای را تغییر دهید. اقتصاد کشور را از بازیچه شیطان ایمن کنید.

 

نمودار ارزش دلار نشان می دهد که به محض فتنه گری عده­ای سلطنت طلب منافق، قیمت دلار روندی صعودی به خود می گیرد.  که در  سه فتنه کوی دانشگاه 78، فتنه 88 و فتنه 96 قیمت دلار به اوج خود 4320 می رسد.

 

افزایش دلار با وقوع هر فتنه

 

ای کاش دولتمردان اجرای بندهای اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار می دادند.

 

در باب واردات: اگر به طور مثال،1.6هزار تن بادام زمینی پوست کنده به ارزش 2.5 میلیون دلار به کشور وارد شد(مشرق نیوز، باشگاه خبرنگاران جوان)فقط با یک حساب ساده می شود 437 نفر مهندس کشاورزی را برای یک سال زراعی در جهت تولید بادام زمینی با حقوق دو میلیونی استخدام می کردید.ما نباید به صورت غیر مستقیم نیروی خارجی استخدام کنیم. که نیروی داخلی بیکار بماند.

 

شانه ،گیره، مانکن خیاطی و آدمک‌های چوبی برای ویترین مغازه، کیسه خواب، ماهی‌‌های زینتی، گل و برگ و میوه‌های مصنوعی، عینک آفتابی و قرقره ماهیگیری، آناناس، مداد تراش، بیلیارد ،شن و ماسه طبیعی، جوراب زنانه، شامپو و پیانو از دیگر کالاهای وارداتی هستند(مشرق نیوز، باشگاه خبرنگاران جوان).

 

چند نفر با جدول پایین می توانستید استخدام کنید؟ اگر به ازای هر یک میلیون دلار برای هر کالای غیر ضروری ماهی دو میلیون برای ساماندهی بیکاری به هر نفر نیروی تحصیلکرده به جای وارد کردن آن کالا می دادید. 175 نفر در کشور استخدام می شد. جمع واردات از این 10 کشور 25 میلیارد دلار می شود که برای استخدام 4 میلیون و نیم نفر با حقوق دو میلیون می توانستید استفاده کنید.

 

افزایش دلار با وقوع هر فتنه

 

تا حالا فکر کرده اید که چرا در سالی که کشاورزان به یکبار محصولی مثل پیاز، هندوانه و...  می کارند ورشکسته می شوند. یا با عدم تقاضای بازار برای خرید محصول مواجه می شوند، مشکل کار کجاست؟ مشکل از برنامه ریزی است. به راحتی با طراحی یک سامانه جامع کشاورزی برای تمام کشاورزان و تعیین ظرفیت برای خرید تصمینی هر محصولی(با تاکید بر این نکته که تمامی تسهیلات کشاورزی از نهاده ها تا وام های کشاورزی و... به شرط ثبت نام) می توانستید از هدر رفت انرژی انسانی و منابع آب و نهاده های دیگر چلوگیری کنید و عرضه و تقاضا را در بازار تنظیم کنید. حتی بازار میوه و تره بار بخش خصوی را برای خرید تضمینی محصولات البته با تعیین ظرفیت می توانستیم هدفمند کنیم.

 

اگر فکر می کنیم با تزریق تسهیلات به تولید یا اشتغال کمک کرده ایم به صورت شفاف آمار دقیقی از موفقیت بلند مدت در این زمینه را به مردم ارائه کنیم. اگر دولتمردان مابرای کشوری مثل چین با جمعیت نزدیک 1.4 میلیارد می خواستند برنامه ریزی کنید فقط منصفانه بگویید شاخص بیکاری این کشور چه اندازه بود...؟ شاخص های اقتصادی یا آمارهای مسئولین چرا برای مردم قابل لمس نیست؟ اشکال از آمار هاست یا از وضعیت اقتصادی مردم؟

 

برنامه ریزی کشور را به رفتن بانوان به ورزشگاه، رفع حصر، آزادی، تنظیم نکنیم. در حالی که اقتصاد و معیشت مردم از این مسائل کم اهمیت، بسیار مهم تر است. برای ارتقای توان برنامه ریزی چه در حوزه شهری و چه در حوزه کشوری به صورت رایگان از جوانان و نخبگان دانشگاهی مشاوره بگیریم. گاه در بین میلیون ها جوانی که فرصت ورود به مدیریت دولتی را به هر دلیلی کسب نکرده اند نخبگانی هستند که هر کدام تحولی اعظیم را می توانند در هر بخشی از کشور به وجود آورند.

 

هنر مدیریت کلان باید ترزیق ایده های نو و تفکرات خلاقانه از حوزه ها و دانشگاهیان به مدیریت کشور باشد.

 

در باب طلحه و زبیرهای زمان: دولتمردان گذشته هم به جای آتش افروزی و گرفتن ژست طلبکارانه پاسخگوی نواقص مدیریتی ده ساله و خود رأی های خود باشند که در دوره مدیریت شان بر مردم کرده اند. خدمات شما وقتی بی ارزش و فراموش می شود که همین شعله را که روشن کرده اید خاموش نکنید و خرمن خدمات خود را به آتش بکشید. این شعله آتش، نواقص مدیریت شما را بر مردم آشکار می کند.

 

آنچه کشور نیازمند آن است هیاهو و آشوب نیست، بلکه استعدادهای درخشان و نخبگان متعهدی است که در هر بخش از تولید برای رفع چالش گام بردارند.

استعدادهای حوزه و دانشگاه با قلم به رفع چالش ها گام بردارند. جریان انقلابی امروز روزی است که برای وحدت جامعه اسلامی باید آماده شهادت و ایثار باشند. همه با هم برای اعتلای انقلاب اسلامی به دولت تدبیر و امید در جهت برنامه ریزی و رفع مشکلات اقتصادی کمک کنیم.

 

سخن آخر با نماینده شهرستان دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان:

پیگیر مرز چیلات، آموزشکده فنی مهندسی و کشاورزی، مسکن مهر، مخالفت شدید با افزایش حامل های انرژی  و تغییر ارز مبادله ای، جاده های ارتباطی و مسائل مهمتر باشند.

منتظر گزارش حضرتعالی برای تمام موارد فوق الذکر یا از قلم افتاده از طریق همین سایت هستیم.

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد