امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

دهلران و مشکلات تکراری

دهلران و مشکلات تکراری
 
مردمان دهلران از جاده ها و راههای غیر استاندارد، باریک و آسیب زا، که شاهد تصادفات و تلف شدن ده ها نفر در سال هستند رنج می برند.
 
به گزارش نسیم دهلران، عدالت در مفهوم وسیعِ آن، آن نیست که کسی به دادگستری برود و حقّ خود را مطالبه کند، بلکه آن نیز هست که تمام امکاناتِ کشور به نحو عادلانه در اختیار مردمِ آن قرار گیرد و هرکسی در حدّ استعدادِ خود و ظرفیّت وجودی خود بتواند حقّ خود را از جامعه دریافت دارد.
 
 در سرزمین نفت و گاز با گرمای خورشید سوزان، پوست مردمانش تاول زده و محبوس در چار دیواری ها، شش ماه از سال افسردگی را درکنج خانه هایشان مهمانی می کنند !
 
اما گویا مردمان دهلران از این برکت و نعمت الهی جز جادها و راههای غیر استاندارد، باریک و آسیب زا، که شاهد تصادفات و تلف شدن دهها نفر در سال هستند ،سهمی ندارن...
 
مردمانش جراحت را به امید توسعه و آرامش فرزندانشان و مهمتر، حفاظت از مرز وبوم ایران اسلامی تحمل می کنند تا مبادا تنگنایی معشیت و کم امکاناتی عرصه را بر نسل آگاه امروز و فردا سخت آید و منطقه ای از مرز خالی از سکنه شود .
 
یک دهه است که بودجه راهسازی و عمران راهها به به تونل قلاجه و جاده حمیل و ایوان و جاده.... اختصاص میابد .
 
آیا دهلران سهمی کوچک در این بودجه کلان ندارد؟
 
با توجه به ترانزیتی بودن جاده های ارتباطی دهلران وهمجواری با استان خوزستان چرا اقداماتی عملی برای چهار باند کردن جادها صورت نمیگیرد؟
 
از نظر کارشناسان عمران و جاده سازی  کم هزینه ترین پروژه راه سازی مسیر اندیشمک تا مهران است .چون نه تونل نیاز دارد و نه پل فراوان، زمین هموار و صاف و مستعد برای جاده سازیا ست.
 
 انصافا خط راه آهن از اندیمشک به دهلران و مهران با صرفه تر از هزینه و زمان است یا از کوهستانهای صعب العبور !
 
چرا در استان ما چشم اندازی برای آینده وجود ندارد؟
 
می دانیم این چرا همانند هزاران سوال بی پاسخ با لبخندی در سکوت فرو می رود ومردم دهلران در انتظار عدالت .....
 
ارسالی فرهنگی از دهلران
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد