امروز جمعه, 22 فروردين 1399 - Thu 04 09 2020
تازه ترین خبرها

منطق مقاومت پلکانی است برای رسیدن به اوج اقندار

منطق مقاومت پلکانی است برای رسیدن به اوج اقندار
 
خووشبختانه با گذشت زمان همه چیز رو شده و برخی مسئولان که مسیر اشتباه را می پیمودند متوجه اشتباه خود شده اند و آرام آرام در مسیر منطق مقاومت گام بر میدارند.
 
به گزارش نسیم دهلران، احسان صحرایی: این روزها فضای کشور چه در فضای مجاز و چه در فضای حقیقی منطقی به نام منطق مقاومت آن را احاده نموده و کارشناسان سیاسی را چالش تفکر در این منطق واداشته است.
 
مشکلات سیاسی و اقتصادی چند سالی است که بسیاری از کشورها را درگیر خود نموده و همین دو دلیل باعث جنگ هایی بین کشورها نیز شده اند.
 
در این یادداشت قصد داریم که بنگریم آیا منطق مقاومت عاقبت خوشی داشته و یا هنوز این منطق نیاز به بحث و تفسیر دارد تا تصمیم در استفاده از آن گرفته شود.
 
کشورهایی چون عراق، مصر و سوریه در طول سالیان دور از منطق مذاکره با غرب خصوصا آمریکا را تجربه نموده اند و اکنون به این نتیجه رسیده اند که در منطق مذاکره غربی ها تاراج غنائم کشور مقابل و جلوگیری از پیشرفت آن از مهم ترین بندهای مذاکره می باشد و لی در متن مصوبه نیست.
 
کشور مصر 40 سال پیش هم تراز کشور ایران بود و لی اکنون بایک مقایسه سطحی اثبات می شود که مسیر منطق مذاکره که مصر درپیش روی گرفته بود مسیری رو به افول است و منطق مقاومت ایران مسیر پیش به قله های پیشرفت می باشد.
 
متاسفانه چند سالی به دلیل جنگ های ناجوانمردانه نرم، که کشورهای غربی از طریق رسانه های کنترل از راه دور علیه ایران بپا کرده بود برخی مسئولان کشور ما را نیز در این توهم فرو برده بود که گویی بهترین مسیر منطق مذاکره یک سربرد غربی هاست.
 
گرچه بارها رهبر انقلاب اسلامی مشکلات پیش روی این منطق را گوشزد می داد اما گوش شنوایی نبود.
 
در مسیر منطق مذاکره با غربی ها تصاویری چون مذاکره زیر سم اسب ها منتشر شد، جلوی پیشرفت را با سیمان در گلوی راکتور هسته ای گرفتند اما مسئولان همچنان این منطق را رو به جلو میبردند چراکه یکی از سیاست های منطق مذاکره غربی ها بستن گوش و چشم فردا مقابل است.
 
خووشبختانه با گذشت زمان همه چیز رو شده و برخی مسئولان که مسیر اشتباه را می پیمودند متوجه اشتباه خود شده اند و آرام آرام در مسیر منطق مقاومت گام بر میدارند که در کوتاه ترین زمان نتیجه های آن ملموس شده و این روزها موج موج سفرهای مسئولان غربی و آسیایی به کشور ایران به گوش می رسد.
 
این سفرها نشان از ترس غربی ها و اقتدار قدرت ایران دارد که اگر مسئولان کشور رویکردشان کمی مقاومت طلبانه باشد حتما کشور را در روزهای اوج خود نه، بلکه بالاتر خواهیم دید.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد