امروز پنج شنبه, 21 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

«نقدها هزینه بر نیستند»

«نقدها هزینه بر نیستند»
 
نقدها معمولاً دو یا چند ساحتی هستند. هزینه بر نیستند و با بهره مندی از تلاش های خودجوش و آگاهانه چه بسا بیشتر از «مشاوران تک ساحتی» کارایی داشته باشند!
 

«نقدها هزینه بر نیستند»

به گزارش نسیم دهلران/ رضا اکرمی؛ نقد «شخصیت های فرا استانی» به منزله نفی توانمندی آن ها نیست بلکه به منزله این است در حوزه های کوچکتر که ورود می کنند آگاهی و اطلاعات کافی را لازم است داشته باشند! 
 
داشته های فکری و اکتسابی چیزی نیست که «به تصور» مورد دستبرد کسانی قرار گیرند که از قضا همه ی آن ها دل در گرو رشد استان دارند و هدفشان این است خلاصه و گزیده مشکلات را در مسند داوری مردم قرار دهند.
 
نه فقط رسانه های محلی در استان بلکه چت های شخصی و محفلی در گروه های مختلف فراتر از دشت ها و کوه های ایلام محروم، برد مؤثری ندارند! همان گونه که دسته بندی های گوناگون نمی تواند چهره و موقعیت شخصیت های ملی را محکم و یا مخدوش کند.
 
این که کسانی در مقام نقد در موضوع های مختلف قلم می زنند از سر دلسوزی به استان و تعهد به مناطق خود و محرکی برای کارایی بهتر مدیران است. اصولاً فلسفه نقد کردن همین است و الزامی نیست نوشته هایی که با توصیف همراه نباشند با هجو و هجمه اشتباه فرض کرد. ضمن اینکه دفاع های هیجانی شاید به مراتب تاثیری برعکس آنچه انتظار داریم داشته باشند!
 
 همه می دانیم این استان در توسعه به مفهوم عام و برخی آسیب های اجتماعی و بیکاری و راه های مواصلاتی و فقر و عدم برخورداری از همه جور توانمندی در رنج است! نقدها شاید آزمون هایی باشند بر خطاهایی که خیلی از تصمیم گیران در قبال کارها و طرح های استانی مرتکب شده و اکنون نیاز است گام های جدید را با هوشیاری و حساسیت برداشت.
 
همان‌گونه که برای مردم حق شنوندگی قایلیم برای آن ها حقوق پرسشگری و اظهار نظر قایل شویم. استان ایلام به اندازه کافی سختگیری و نارسایی داشته است. یک زمانی تک صدایی و سخت گیری های اضافی در برخی حوزه ها، ایلام را شهره استان های دیگر کرده بود.
 
امروزه نقد کردن یکی از نشانه های تمرین دموکراسی در استان است و اگر چنانچه پیکار هم تلقی شود در نهایت به دوره ای از ثبات با محوریت مشخص خواهد رسید.
 
نقدها معمولاً دو یا چند ساحتی هستند. هزینه بر نیستند و با بهره مندی از تلاش های خودجوش و آگاهانه چه بسا بیشتر از «مشاوران تک ساحتی» کارایی داشته باشند!
 
اگر باور داریم هر ثانیه ی خرج شده از سهم مردم استان ایلام، ارزشمند و قابل اعتنا است و دغدغه رسیدن به یک دستاورد خوب در آینده داریم فرصت شناسایی توانمندی ها و بازشناسی ناکارآمدی ها را از منتقدین نگیریم.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد