امروز یکشنبه, 06 بهمن 1398 - Sun 01 26 2020
تازه ترین خبرها

نیروی انسانی کارآمد تکیه گاه آموزش و پرورش است

نیروی انسانی کارآمد تکیه گاه آموزش و پرورش است

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: نیروی انسانی متعهد و کارآمد تکیه گاه آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت است و توانسته ما را به جلو حرکت دهد.

 

به گزارش نسیم دهلران؛ "علی بیرانوند" مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در نشست با مدیران مدارس شهرستان دهلران اظهار کرد: توقع ما این است که تربیت فراگیر و همه جانبه از پیش دبستانی شروع و تا دانشگاه پیگیری شود.

 

وی موفقیت های آموزش و پرورش را حاصل سرمایه انسانی ذکر کرد و افزود: نیروی انسانی متعهد و کارآمد تکیه گاه آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت است و توانسته ما را به جلو حرکت دهد و این نیروی خلاق ، توانمند و خوش فکر و تاثیر گذار تنها در آموزش و پرورش دیده می شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان به جایگاه فرهنگیان در جامعه اشاره و گفت: وظیفه فرهنگیان در راستای تعلیم و تربیت سنگین است و باید بیش از پیش به این مهم توجه داشته باشند.

 

بیرانوند اشاره ای هم به سند تحول بنیادین کرد و افزود: در سند تحول از شش ساحت تربیتی که برای آموزش و پرورش ترسیم شده است یکی از آنها آموزش است و بقیه تربیت است و توقع ما این است که تربیت فراگیر و همه جانبه از پیش دبستانی شروع و تا دانشگاه پیگیری شود.

 

وی تاکید کرد: ورودی که تحویل میگیریم باید خروجی اش هم مطابق با ارزشهای انسانی و دینی باشد و تنها معلم است که در این خصوص مجموعه ای از دردها و آلام دانش آموزان را احساس می کند و آسیب های اجتماعی اش را می شناسد و از فرصت پیشگیری که در اختیار او و مدرسه است خوب استفاده می کند تا دانش آموز به حیات طیبه برسد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان بر ضرورت بهره گیری از روشهای تشویقی بجای روش های بازدارنده تاکید کرد و گفت: ، از خود دانش آموزان برای مدیریت فعالیت ها استفاده شود وخطر فضاهای مجازی را به بچه ها و اولیاء اطلاع رسانی کنید.

 

وی به نقش مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش اشاهر و افزود:مدیران مدارس باید از همه ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف تعالی آموزش و پرورش بهره گیرند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان فرهنگ جامعه متاثر از کارکردآموزش و پرورش دانست و افزود: آموزش و پرورش حلقه واسط مردم و مسئولین است و این برای فرهنگیان افتخار بزرگی است که بر روی فرهنگ جامعه تاثیر مستقیم دارند و تاثیر هم می پذیرند.

 

 

مدیر آموزش و پرورش دهلران نیز با اشاره به بیش از 7 هزار دانش آموز در مدارس دهلران گفت:این دانش اموزان در 93 فضای آموزشی توسط 796 معلم به امر تعلیم و تربیت مشغول هستند.

 

 

سید غلامرضا موسوی افزود: شهرستان دهلران در حال حاضر در شرایط مطلوبی از فعالیت های آموزشی و پرورشی به سر می برد و کیفیت بخشی به فعالیت ها، توسعه رشته های مهارتی و هدایت گرایش دانش آموزان به رشته های فنی ، توازن رشته ها، رتبه برتر استان در قبولی کنکور امسال و قبولی صددرصدی دانش اموزان هنرستانی در دانشگاه ، کسب رتبه های برتر پژوهشی در سطح استان و کشور نشان از بالندگی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دهلران دارد.

 

وی گفت: آسفالت و گازکشی مدارس ، ایزوگام مدارس ، میز و نیمکت نو ، کامپیوتر و رسانه های آموزشی ، مواد و تجهیزات آزمایشگاه و ... از نیازمندی های آموزش و پرورش دهلران هستند.

 

در شهرستان 157 واحد آموزشی با حدود 11 هزار دانش آموز در مقاطع ابتدایی،اول و دوم متوسطه وجود دارد که یکهزار 470 فرهنگی کار تعلیم و تربیت دانش آموزان برعهده دارند.

 

انتهای پیام/ک


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد