امروز چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - Wed 02 26 2020
تازه ترین خبرها

سرمایه گذاری 230 میلیارد ریالی برای توسعه پروژه زهکشی سد میمه

سرمایه گذاری 230 میلیارد ریالی برای توسعه پروژه زهکشی سد میمه

 

مدیر آب و خاک و امور فنی ادراه کل جهاد کشاورزی استان ایلام از سرمایه گذاری 230 میلیارد ریالی برای توسعه پروژه زهکشی سد میمه خبر داد.

 

به گزارش نسیم دهلران؛ "اسماعیل گوهری"مدیر آب و خاک و امور فنی ادراه کل جهاد کشاورزی استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: 230 میلیارد ریال برای اجرای پروژه زهکشی سد میمه در بخش مرکزی دهلران سرمایه گذاری می شود.

 

وی افزود: پروژه احداث شبکه های آبیاری و زهکشی سد میمه در سطح 2 هزار و 700 هکتار در حال اجرا می باشد.

 

گوهری عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح ارتقا راندمان آبیاری و کارایی مصرف آب است که در نهایت افزایش تولید در واحد سطح را به دنبال خواهد داشت.

 

مدیر آب و خاک و امور فنی جهاد کشاورزی استان ایلام تاکید کرد: عملیات اجرایی این طرح شامل احداث خطوط آبیاری اصلی و فرعی، تجهیز و نوسازی اراضی شامل تسطیح زمین ها و احداث جاده بین مزارع، ایجاد تعاونی های تولید و بهره برداری زارعان از اراضی تجهیز و نوسازی شده شامل شبکه های نوین آبیاری است.

 

وی یادآور شد: با اجرای این پروژه ها علاوه بر استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی و ارتقا منابع درآمدی کشاورزان از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می شود.

 

شهرستان دهلران با بیش از 100 هزار هکتار اراضی قابل کاشت سالانه نیمی از محصولات کشاورزی استان ایلام را تولید می کند و بعنوان قطب کشاورزی استان مطرح است.

 

خبرنگار: سجاد کاویانی

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد