امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Tue 01 21 2020
تازه ترین خبرها

زلزله ۱۸ درصدی بر سر زلزله زدگان دره شهری

 
باتوجه به اینکه بخشنامه از طرف دولت به بانکها ابلاغ شده امیدواریم استاندار ایلام بساط زرنگ بازی بانکها را برچیند.

 

به گزارش نسیم دهلران، یاسر زینی وند مقدم:: در حالیکه در بخشنانه دولت هیچ اشاره ای به شرایط خاص امهال تسهیلات دوساله زلزله توسط بانکها نشده است، متاسفانه بانکها همچنان با صدور بخشنانه های داخلی من درآوردی جیب مردم را خالی می کنند.

 

در اتفاقی تاسف بار برای امهال دوساله تسهیلات زلزله ۴ درصدی باید تعهد نامه ای امضا شود که وام‌گیرنده دوسال دیگر اصل پول را با ۱۸ درصد سود به حساب واریز کند!

 

اگر قرار بر این بود که اینگونه مردم زلزله زده سرکیسه شوند دیگر چرا روی یک بخشنامه کاملا دو سر باخت برای مردم آن هم در این وضعیت اقتصادی یکسال تمام مانور داده شد؟

 

مردم توان پرداخت همان اقساط را با سود ۴ درصد نداشته اند آن وقت سود ۱۸ درصدی را از ربا هم بیشتر است چگونه بر سر انها آوار شده است.

 

وقتی در بخشنامه هیچ شرایطی جز امهال ذکر نشده است این کلاه گشاد را بر سر ملت خود چگونه می گذارید و عملا این لقمه چگونه از گلوی شما پایین می رود.

 

هم اکنون نرخ نزول ۸ درصد است آن وقت بانکها ۱۸ درصد از مردم به زور تعهد بانکی می گیرند آن هم کسانی که زلزله زده هستند.

کلا اخرین واحد یک زلزله ۱۰ ریشتر است اما گویا باید از این پس ریشتر را بر حسب سود بانکی تا ۱۸ درصد محاسبه کرد.

 

باتوجه به اینکه بخشنامه از طرف دولت به بانکها ابلاغ شده است امیدواریم استاندار ایلام بعنوان نماینده عالی دولت بساط زرنگ بازی بانکها را برچیند در حالیکه در بخشنانه دولت هیچ اشاره ای به شرایط خاص امهال تسهیلات دوساله زلزله توسط بانکها نشده است.

 

انتهای خبر/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد