امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

آرشيو اخبار

مطالب در محدوده مشخص شده آرشیو خواهند شد
تا

دستگیری عاملان شایعه ورشکستگی بانک‌ها و مؤسسات مالی در ایلام

دستگیری عاملان شایعه ورشکستگی بانک‌ها و مؤسسات مالی در ایلام
 
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری عاملان شایعه‌سازی علیه بانک‌ها و مؤسسات مالی خبر داد.
 

به گزارش نسیم دهلران به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ علی جمالی"، ئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان  ایلام  گفت: در پی مراجعه نماینده حقوقی برخی از بانک‌ها و مؤسسات بانکی مبنی بر پخش شایعات در فضای سایبری علیه آن‌ها با هماهنگی مراجع قضایی  پرونده ای تشکیل شد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه این شایعات در سطح گسترده در فضاهای مجازی پخش و امنیت روانی مردم و جامعه را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده بود مراتب به‌سرعت در دستور کار مأمورین این پلیس قرار گرفت.

 

جمالی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع با سرعت عمل کارشناسان این پلیس و انجام اقدامات خاص پلیسی سرمنشأهای انتشار شایعات شناسایی و در کمترین زمان ممکن دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

 

رئیس پلیس فتا ایلام گفت:بر اساس ماده  ۱۸جرایم رایانه‌ای هر کس به‌قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به‌ وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به‌عنوان نقل‌قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به‌طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: کاربران در نظر داشته باشند که هر خبر و مطلبی را که در فضای سایبری بدون منبع رسمی مشاهده می‌کنند به آن بی‌توجه بوده و بدون اطلاع از صحت‌وسقم آن اقدام به انتشار آن نکنند چراکه امکان تخلفات پیش می‌آید.

 

سرهنگ جمالی در پایان ضمن هشدار و برخورد جدی با کسانی که در فضای سایبری به پخش شایعات دامن می‌زنند از مردم درخواست تا اخبار صحیح را از طریق رسانه‌های معتبر پیگیری کنند و در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس های مردمی گزارش کنند.

 

انتهای پیام/ 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد