امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

آرشيو اخبار

مطالب در محدوده مشخص شده آرشیو خواهند شد
تا

آبدانان با 19.3 بالاترین میزان مصرف آب ماهانه را در استان دارد

 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت:در مراکز شهرستان‌ها، آبدانان با 19.3 متر مکعب بالاترین میزان مصرف و مهران با 15.6 متر مکعب کمترین میزان مصرف ماهانه را در استان دارا هستند.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ "داراب بیرانوند" مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام اظهار داشت: متوسط مصرف خانگی آب در استان ایلام 17 متر مکعب در ماه است.

 

وی افزود: متوسط مصرف آب استان ایلام نسبت به متوسط کشور 13 درصد بیشتر است.

 

بیرانوند تصریح کرد: شهر موسیان با23 متر مکعب در ماه بیشترین مصرف آب و میمه با  14.7 متر مکعب در ماه کمترین میزان مصرف آب را در استان دارند و در مراکز شهرستان‌ها، آبدانان با 19.3 متر مکعب بالاترین میزان مصرف و مهران با 15.6 متر مکعب کمترین میزان مصرف ماهانه را در استان دارا هستند.

 

وی در خصوص هزینه تولید آب در استان ایلام گفت: با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه هزینه تولید آب بسیار بالاست.

 

بیرانوند افزود: در دو ماهه اول سال جاری 6.5 درصد افزایش مصرف آب در تمام بخش‌های صنعت وجود داشته و در بخش مسکونی 7.5  درصد افزایش مصرف وجود دارد و قیمت تمام شده آب برای هر متر مکعب در بخش مسکونی 12 هزار و 184 ریال است در حالی که قیمت فروش آن به مشترک حدود سه هزار و 412 ریال است که تنها 28 درصد قیمت تمام شده آب از شهروندان گرفته می‌شود.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: بالاترین قیمت تمام شده آب در شهر ایلام با مبلغ 1500 تومان دربخش مسکونی به ازای هر متر مکعب و کمترین میزان مصرف مشترکین مربوط به شهرستان دره‌شهر است.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد