امروز جمعه, 31 فروردين 1397 - Fri 04 20 2018
تازه ترین خبرها

آرشيو اخبار

مطالب در محدوده مشخص شده آرشیو خواهند شد
تا

ضرورت مقاوم سازی ابنیه و زیرساختهای شهرستان ملکشاهی در مقابل زلزله

فرماندار ملکشاهی بر مقاوم سازی منازل، ابنیه و زیرساخت های شهرستان در مقابل زلزله تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ملکشاهی خبر، "اسد قاسمی"؛ فرماندار ملکشاهی گفت: در هفته های گذشته شاهد دو زمین لرزه در شهرستان ملکشاهی بودیم، اولین زمین لرزه کانون آن در ازگله کرمانشاه به بزرگی 7.3 ریشتر بود و با توجه به بعد مسافت شهرستان ملکشاهی و کانون زمین لرزه و اینکه زمین لرزه از نوع مهیب بود، مردم شهرستان این زمین لرزه را حس کردند و خسارتهایی در بحث زیرساختها و منازل مردم رخ داد که البته در حد آوار شدن نبود و اکنون در حال برآورد اولیه خسارت هستند.

وی اظهار کرد: زمین لرزه دوم به بزرگی 5.3 ریشتر که کانون آن در نزدیکی مهران بود و به شهرستان ملکشاهی نزدیک بود.

قاسمی افزود: هر دو زمین لرزه ضمن اینکه تاثیر روانی گذاشتند اما خوشبختانه هیچ گونه کشته و مصدومی در شهرستان بر اثر این زمین لرزه ها نداشتیم.

فرماندار ملکشاهی گفت: سه جلسه ستاد بحران در این زمینه برگزار شده و مکان یابی جهت اسکان مردم از زلزله های احتمالی با قدرت تخریب بالا انجام شده است.

وی تصریح کرد: صمیمانه از مردم شهرستان، سمن های مردم نهاد، اعضای ستاد بحران، سپاه پاسداران که جزو پیشگامان حضور در منطقه سرپل ذهاب  بودند تشکر می کنم و در بازدیدی از مناطق زلزله زده داشتیم، بعضی روستاها به صورت ویژه از مردم ملکشاهی تشکر کرده اند و این حرکت انسانی در پیشگاه خدای متعال پنهان نخواهد بود.

قاسمی درخصوص استحکام سازی منازل در شهرستان گفت: حدود 50 هکتار از شهر ارکوازملکشاهی مصوب شده که تحت پوشش بافت فرسوده قرار گرفته  و از مزایای وام کم بهره و مزایای بافت فرسوده بهره مند شوند.

فرماندار ملکشاهی ادامه داد: قسمتی از منازل، ابنیه و زیرساختهای شهرستان مقاوم سازی شده و این روند ادامه دارد.

وی ضمن تاکید بر مقاوم سازی ابنیه در شهرستان گفت: تاکید ما براین است که نظام مهندسی و ناظرین در راستای مقاوم سازی هیچ گونه اغماضی نداشته باشند، چرا که هرگونه اغماض در این گونه حوادث، لطمات جانی و روحی جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت.

قاسمی اذعان کرد: در روستاهای شهرستان ملکشاهی، نیاز ضروری به مقاوم سازی در مقابل زمین لرزه هست.

فرماندار ملکشاهی تاکید کرد: امیدواریم بنیاد مسکن در راستای مقاوم سازی جدیت بیشتری درخصوص اعطای وام و بانک ها در واگذاری تسهیلات بانکی همکاری داشته باشند.

وی در پایان گفت: یکی از عوامل بسیار مهم در شهرستان ملکشاهی استفاده از ظرفیت مردمی است که در کنار دولت همیشه پای کار هستند و شاهد تجلی تبلور حضورشان در مناطق لزله زده بودیم.

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.