امروز جمعه, 22 فروردين 1399 - Thu 04 09 2020
تازه ترین خبرها

آرشيو اخبار

مطالب در محدوده مشخص شده آرشیو خواهند شد
تا

ضرورت مقاوم سازی ابنیه و زیرساختهای شهرستان ملکشاهی در مقابل زلزله

فرماندار ملکشاهی بر مقاوم سازی منازل، ابنیه و زیرساخت های شهرستان در مقابل زلزله تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ملکشاهی خبر، "اسد قاسمی"؛ فرماندار ملکشاهی گفت: در هفته های گذشته شاهد دو زمین لرزه در شهرستان ملکشاهی بودیم، اولین زمین لرزه کانون آن در ازگله کرمانشاه به بزرگی 7.3 ریشتر بود و با توجه به بعد مسافت شهرستان ملکشاهی و کانون زمین لرزه و اینکه زمین لرزه از نوع مهیب بود، مردم شهرستان این زمین لرزه را حس کردند و خسارتهایی در بحث زیرساختها و منازل مردم رخ داد که البته در حد آوار شدن نبود و اکنون در حال برآورد اولیه خسارت هستند.

وی اظهار کرد: زمین لرزه دوم به بزرگی 5.3 ریشتر که کانون آن در نزدیکی مهران بود و به شهرستان ملکشاهی نزدیک بود.

قاسمی افزود: هر دو زمین لرزه ضمن اینکه تاثیر روانی گذاشتند اما خوشبختانه هیچ گونه کشته و مصدومی در شهرستان بر اثر این زمین لرزه ها نداشتیم.

فرماندار ملکشاهی گفت: سه جلسه ستاد بحران در این زمینه برگزار شده و مکان یابی جهت اسکان مردم از زلزله های احتمالی با قدرت تخریب بالا انجام شده است.

وی تصریح کرد: صمیمانه از مردم شهرستان، سمن های مردم نهاد، اعضای ستاد بحران، سپاه پاسداران که جزو پیشگامان حضور در منطقه سرپل ذهاب  بودند تشکر می کنم و در بازدیدی از مناطق زلزله زده داشتیم، بعضی روستاها به صورت ویژه از مردم ملکشاهی تشکر کرده اند و این حرکت انسانی در پیشگاه خدای متعال پنهان نخواهد بود.

قاسمی درخصوص استحکام سازی منازل در شهرستان گفت: حدود 50 هکتار از شهر ارکوازملکشاهی مصوب شده که تحت پوشش بافت فرسوده قرار گرفته  و از مزایای وام کم بهره و مزایای بافت فرسوده بهره مند شوند.

فرماندار ملکشاهی ادامه داد: قسمتی از منازل، ابنیه و زیرساختهای شهرستان مقاوم سازی شده و این روند ادامه دارد.

وی ضمن تاکید بر مقاوم سازی ابنیه در شهرستان گفت: تاکید ما براین است که نظام مهندسی و ناظرین در راستای مقاوم سازی هیچ گونه اغماضی نداشته باشند، چرا که هرگونه اغماض در این گونه حوادث، لطمات جانی و روحی جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت.

قاسمی اذعان کرد: در روستاهای شهرستان ملکشاهی، نیاز ضروری به مقاوم سازی در مقابل زمین لرزه هست.

فرماندار ملکشاهی تاکید کرد: امیدواریم بنیاد مسکن در راستای مقاوم سازی جدیت بیشتری درخصوص اعطای وام و بانک ها در واگذاری تسهیلات بانکی همکاری داشته باشند.

وی در پایان گفت: یکی از عوامل بسیار مهم در شهرستان ملکشاهی استفاده از ظرفیت مردمی است که در کنار دولت همیشه پای کار هستند و شاهد تجلی تبلور حضورشان در مناطق لزله زده بودیم.

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد