امروز جمعه, 09 اسفند 1398 - Fri 02 28 2020
تازه ترین خبرها

افزایش 163 درصدی صدورکارت هوشمند ملی در دهلران

افزایش 163 درصدی صدورکارت هوشمند ملی در دهلران
 
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دهلران گفت: در سال 94 تعداد 7 هزار و 346 فقره کارت هوشمند ملی در این شهرستان صادر شد که 63 درصد بیش از تعهد عملکردی انجام گرفته است.
 
نسیم دهلران، حسین میرزایی- رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دهلران- در گفت‌‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد کارت هوشمند ملی را جایگزین کارت‌های ملّی فعلی کند اظهار کرد: طبق شاخص‌های تعریف شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور از جمله ثبت وقایع حیاتی، کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه و سایر شاخص‌ها، اداره ثبت احوال شهرستان دهلران به عنوان اداره نمونه سال 94 در استان ایلام انتخاب شد.
 
وی با اشاره به اینکه راهبرد اصلی سازمان در سال جاری صدور کارت هوشمند ملی است، افزود: صدور 150 هزار فقره در سال 95 برای استان ایلام پیش‌بینی شده است.
 
رئیس اداره ثبت احوال دهلران با بیان اینکه در شهرستان دهلران صدور کارت هوشمند ملی از سقف اعلام شده در سال گذشته بالاتر بود، گفت: در سال جاری برای تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان 3 ایستگاه برای ثبت درخواست‌های مردمی در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: متقاضیان دریافت کارت هوشمند ملی می‌توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال، اداره پست و به تازگی دفتر پیشخوان خدمات دولتی(جنب میدان بسیج) که مجوز فعالیت خود را از استانداری دریافت کرده است کار ثبت درخواست‌های خود را انجام دهند.
 
میرزایی اضافه کرد: طی تفاهم صورت گرفته در سال گذشته تعداد 4 هزار و 500 فقره کارت هوشمند ملی به شهرستان دهلران اختصاص داده شد که از این میزان سهمیه اعلام شده تعداد 7 هزار و 346 فقره کارت هوشمند ملی در این شهرستان صادر شد که 63 درصد بیش از تعهد عملکردی انجام گرفته است.
 
وی عنوان کرد: همچنین در خصوص صدور شناسنامه مکانیزه نیز تعداد 2 هزار سهمیه شهرستان دهلران بود که با توجه به اقبال عمومی، 24 درصد بیش از تعهد عملکردی شهرستان شناسنامه مکانیزه برای متقاضیان صادر شد.
 
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دهلران با بیان اینکه در سال 94 تعداد 7 هزار و 885 درخواست کارت هوشمند ملی به ثبت رسید اظهار داشت: طبق سهمیه پیش‌بینی شده سال 95 برای شهرستان دهلران در خصوص صدور کارت هوشمند ملی، تعداد 10 هزار و 308 فقره به دهلران اختصاص یافته است.
 
میرزایی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد یکهزار و 315 مورد درخواست صدور کارت هوشمند ملی جمع آوری شده است  که از این میزان 900 مورد از طریق اداره ثبت احوال و 400 مورد پست دهلران به ثبت رسیده است.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد