امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

برجام بر بدعهدی امریکا صحه گذاشت

برجام بر بدعهدی امریکا صحه گذاشت
 
امام جمعه دهلران گفت: دولت در مقابل دیوان عالی آمریکا موضع‌گیری صریح داشته باشد.
 
نسیم دهلران، حجت الاسلام سید محسن موسوی- امام جمعه شهرستان دهلران- در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع مسئولان آموزش و پرورش کشور، اظهار کرد: مدیران مدارس، مدیران آموزش و پرورش شهرستان، استان و کشور باید تلاش فراوان انجام دهند تا مسیر درست را به دانش آموزان نشان دهند و آن ها را به سر منزل مقصود برسانند.
 
وی به خبر روز گذشته " تاراج اموال ملی توسط آمریکایی ها" که در رسانه ها منتشر شد اشاره نمود و افزود: 30 سال پیش تعدادی از نظامیان آمریکایی در لبنان، در حادثه ای کشته شده اند، آیا الان در پسابرجام باید خون آن ها را ایران گرفت؟
 
امام جمعه دهلران ادامه داد: آیا در ادامه این روند باید 11 ستامبر که کار عربستان صعودی و امریکا بود ایران هزینه تلفات آن را پرداخت نماید.
 
وی گفت: این اتفاق که در بین نشست 2 ساعت و نیمه ظریف با کری انجام گرفت و قاضی کذایی امریکا که رأی آن را صادر نموده است را ما به شدت محکوم می نماییم.
 
حجت الاسلام موسوی ابراز نمود: چرا اکنون عربستان صعودی گستاخ شده است و قطع نامه صادر می کند و در کنفرانس اسلامی و سران کشورهای اسلامی چند بند علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد.
 
وی به وضعیت برجام اشاره نمود و ابراز داشت: طبق گفته رئیس بانک مرکزی ایران ما همچنان به پول هایمان که جزو تعهدات برجام بوده است دست نیافته ایم.
 
خطیب جمعه دهلران عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کردند که آمریکایی ها بدعهد و نیرنگن، شیطان بزرگن و باید دیپلماسی کشور مراقب هر نوع تعهدی باشد.
 
وی اتهامات وارد شده به ایران از سوی آمریکا را واهی خواند و اظهار کرد: دولت باید در این زمینه موضع‌گیری صریح و مناسب داشته باشد و سکوت، موضع‌گیری غیرعلنی و غیر شفاف به هیچ عنوان جایز نیست.
 
حجت الاسلام موسوی به مشکلات به وجود آمده بر اثر سیل اخیر در شهرستان دهلران اشاره نمود و گفت: انتظار می رفت با توجه به اینکه میزان خسارات بسیار سنگین بود استاندار شخصاً به دهلران بیاید و از نزدیک مشکلات را ببیند و دستور اقدامات فوری دهد.
 
وی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت را کشاورزان دیده اند افزود: دولت سعی کند به آنان که محصولات خود را بیمه نکرده اند نیز کمک نماید.
 
امام جمعه دهلران به مسئولان استانی و کشوری در خصوص جاده های دهلران تذکر داد و ابراز نمود: اگر یک یا دو سیل اینچنین به دهلران بیاید احتمال قطع شدن جاده دهلران به اندیمشک بسیار زیاد است.
 
وی اظهار کرد: از مسئولان می خواهیم که با برنامه ریزی کوتاه مدت و دراز مدت برای رفع مشکلات رسیدگی نمایند.
 
حجت الاسلام موسوی در آخر با بیان اینکه سیل دهلران به خوبی روی آنتن نرفت، گفت: استان خوزستان در بحث رسانه ای کارهای بسیار خوبی انجام داد و باعث شد تا وزیر نیرو شخصاً به این استان بیاید.
 
وی با اشاره به اینکه شهرداری و شورای شهر مورد توجه برنامه و بودجه شهرستان و استان قرار گیرند افزود: مردم از وضعیت کوچه و خیابان های شهر راضی نیستند و با کوچکترین بارندگی معابر ما سیل باران می شود.
 
خطیب جمعه دهلران تصریح نمود: هنوز خیابان های دهلران از گل جمع شده بر اثر سیل شستشو نشده اند.
 
وی به انتخابات اشاره نمود و گفت: کاندیداها سعی کنند مردم را برای فضایی آرام جهت انتخاب نمودن کاندیدای خود آماده کنند.
 
حجت الاسلام موسوی ابراز نمود: کاندیداها مراقب وعده های خود باشند چرا که بعد از انتخاب شدن باید بتوانند به آن وعده ها عمل کنند.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد