امروز یکشنبه, 06 خرداد 1397 - Sun 05 27 2018
تازه ترین خبرها

9 دی برگ زرین دیگری از افتخارات ملت است


 امام جمعه دهلران گفت: نهم دی ماه یک روز عادی نیست بلکه یک روز تاریخی و خاص در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و پیوند امت با ولایت است.

 


نسیم دهلران؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان دهلران با توصیه همگان به رعایت تقوا، اظهار کرد: تقوای الهی را پیشه کنیم و بدانیم که ترک گناه و انجام فرائض از نتایج تقواست.

امام جمعه دهلران به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در جمع اندیشمندان جهان اسلام اشاره نمود و افزود: امیدواریم اندیشمندان جهان اسلام سخنان مهم و ارزشمند معظم له را در دنیا منتشر و عملیاتی بکنند که اگر اینچنین بشود جهان اسلام باشکوه تر و با ابهت تر می تواند در مقابل جهان کفر ایستادگی کند.

وی به موضوع بصیرت افزایی مقام معظم رهبری خطاب به علمای جهان اسلام اشاره نمود و گفت: ای بزرگان و علمای جهان اسلام به کوش و به هوش باشید که انگلیس پیر به دنبال شما است که شما را تخریب کند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: امریکا و انگلیس این دو عنصر فساد و استکباری می دانند که اسلام می رود که جهانی شود، می خواهند جلوگیری کنند و با برنامه ریزی خود شدید ترین توطئه ها را می چینند که اسلام را تخریب کنند ولی کور خوانده اند.

وی تصریح کرد: انگلیس عده ای را بنام تشیع عجیر کرده است که اسلام را خدشه دار کند و باید مردم بدانند که سنی امریکایی و تشیع انگلیسی دو لبه قیچی برعلیه تشیع و اسلام ناب محمدی(ص) هستند تا اسلام را از بین ببرند.

خطیب جمعه دهلران به حماسه عظیم نهم دی ماه اشاره نمود و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که 9 دی ماه یک روز عادی نیست، 9 دی در تاریخ باقی ماند و باید گفت که فتنه گران و دشمنان از ابتدای انقلاب برنامه ریزی کردند ولی موفق نشدند.

وی افزود: فتنه گران با همدستی امریکا و اسرائیل و انگلیس یک پروژه ده ساله را در تیر 78 و دی 88 با تمام توان برنامه ریری کردند و دنبال فرصتی بودند که انقلاب را ازبین ببرند و سرنگون کنند.

وی با بیان اینکه همچنان موضوع فتنه را مقام معظم رهبری همیشه تکرار می کنند، ادامه داد: قبل از 9 دی کارهای عمده ای با رمز تقلب و بر علیه انتخابات فتنه گران انجام دادند تا برای نظام چالش ایجاد کنند و ابهت اسلام را در جهان خدشه دار کنند.

حجت الاسلام موسوی بیان داشت: عده ای اراذل و اوباش، کج فهم و سست ایمان در طول هشت ماه به اندازه هشت سال دفاع مقدس به کشور خسارت ایجاد کردند و در 16 آذر عکس امام را پاره کردند و شعار نه غزه و نه لبنان را می گفتند زیرا اینچنین روزی همانند موضوع پیروزی حلب را پیش بینی می کردند.

وی با بیان اینکه فتنه گران عزادران اباعبدالله الحسین(ع) را اهانت کردند، افزود: اگر فتنه گران بی بصیرت در روز عاشورا می بودند، همانا یزید را یاری می کردند و این اسلام ناب را که بر اساس آموزه های دینی بود تخریب می کردند.

وی گفت: اصل ولایت فقیه و اهانت به آن از جمله اهداف اصلی فتنه گران بود و در نمازجمعه هم با آن شکل و شمایل وارد شدند که مقدسات اسلام و انقلاب را از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه روز 9 دی یوم الله  و یک روز برجسته در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، اظهار داشت: کسانی که به 9 دی بگویند " نه "، مطمئن باشید که یک روزی خواهد آمد که به 22 بهمن، 13 آبان و روز قدس نه خواهند گفت و بر علیه اصل انقلاب پیش می روند.

وی افزود: نهم دی ماه روز کمی نیست، یک روز عادی هم نیست بلکه روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و انقلاب اسلامی در این روز توانست در مقابل فتنه گران ایستادگی کند و انقلاب اسلامی حضور مردم و بیعت ناگسستنی امت با ولایت را نشان داد.

امام جمعه دهلران گفت: مردم با بصیرت در روز 9 دی در مقابل خواص بی بصیرت فتنه گر به همراه فرزندانشان، به خوبی ایستادگی کردند و باید گفت که این امت بیدار دل بود که با بصیرت خود در مقابل فتنه گران ایستادگی کرد.

وی گفت: همین امت حزب الله هستند که برای تجدید با آرمان های امام، شهداء و مقام عظمای ولایت، 9 دی باشکوهی را امسال برگزار خواهند کرد.

وی اظهار کرد: 9 دی حجت را بر مردم تمام کرد و اگر بوجود نمی آمد به قول فرمایش مقام معظم رهبری معلوم نبود که چه بر سر انقلاب اسلامی ما می آمد اگر 9 دی برگزار نمی شد.

حجت الاسلام موسوی گفت: اگر یک مسئول در 9 دی شرکت کند یا نکند از ابهت 9 دی کاسته نخواهد شد و این مردم هستند که شرکت می کنند زیرا آنها بودند که 9 دی را بوجود آوردند و به کوری چشم فتنه گران خارجی و داخلی مردم برگ زرین دیگری به تاریخ انقلاب در همین 9 دی بوجود خواهند آورد.

وی اظهار داشت: عدم شرکت در 9 دی بوی ولایت مداری و انقلابی نمی دهد و گویی که از رسانه بیگانه صادر شده است و امیدواریم اینچنین سخنانی توسط مسئولان بیان نشود.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: انتظار این را داشتیم که مسئولان اجرایی، مردم را برای حضور در مراسم نهم دی ماه دلگرم کنند که شرکت نمایند.

وی به برخی از پروژه ها اشاره نمود و گفت: چیلات منتظر بازگشایی مسئولان است و، ده ها و صدها پروژه به زمین افتاده این استان و شهرستان منتظر وعده های مسئولان هستند. که امیدواریم اجرایی شود.

امام جمعه دهلران گفت: ملت وفادار ایران اسلامی و مردم ولایتمدار شهرستان دهلران باشکوه تر از سال های گذشته در 9 دی شرکت خواهند کرد و مشت محکمی بر دهان فتنه گران داخلی و خارجی خواهند زد.

وی به موضوع حقوق شهروندی هم اشاره نمود و افزود: وعده های جدیدی در حقوق شهروندی بیان شده است و امیدواریم بر روی کاغذ هم نباشد، بلکه در عمل اجرایی شود.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: در همین دهلران ما حقوق شهروندی کجاست؟ مگر این وضعیت شهری ما، کوچه ها و خیابان ها، آب گوگرد که میلیون ها تومان به وسایل ما ضرر وارد می کند، بیکاری جوانان ما و اینکه نوجوان و کودک ما تفریح سالم و پارک سالم ندارد و محرومند، آیا این حقوق شهروندی نیست که باید رعایت بشود.

30741
انتهای پیام/
 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد