امروز دوشنبه, 28 اسفند 1396 - Mon 03 19 2018
تازه ترین خبرها

9 دی برگ زرین دیگری از افتخارات ملت است


 امام جمعه دهلران گفت: نهم دی ماه یک روز عادی نیست بلکه یک روز تاریخی و خاص در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و پیوند امت با ولایت است.

 


نسیم دهلران؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان دهلران با توصیه همگان به رعایت تقوا، اظهار کرد: تقوای الهی را پیشه کنیم و بدانیم که ترک گناه و انجام فرائض از نتایج تقواست.

امام جمعه دهلران به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در جمع اندیشمندان جهان اسلام اشاره نمود و افزود: امیدواریم اندیشمندان جهان اسلام سخنان مهم و ارزشمند معظم له را در دنیا منتشر و عملیاتی بکنند که اگر اینچنین بشود جهان اسلام باشکوه تر و با ابهت تر می تواند در مقابل جهان کفر ایستادگی کند.

وی به موضوع بصیرت افزایی مقام معظم رهبری خطاب به علمای جهان اسلام اشاره نمود و گفت: ای بزرگان و علمای جهان اسلام به کوش و به هوش باشید که انگلیس پیر به دنبال شما است که شما را تخریب کند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: امریکا و انگلیس این دو عنصر فساد و استکباری می دانند که اسلام می رود که جهانی شود، می خواهند جلوگیری کنند و با برنامه ریزی خود شدید ترین توطئه ها را می چینند که اسلام را تخریب کنند ولی کور خوانده اند.

وی تصریح کرد: انگلیس عده ای را بنام تشیع عجیر کرده است که اسلام را خدشه دار کند و باید مردم بدانند که سنی امریکایی و تشیع انگلیسی دو لبه قیچی برعلیه تشیع و اسلام ناب محمدی(ص) هستند تا اسلام را از بین ببرند.

خطیب جمعه دهلران به حماسه عظیم نهم دی ماه اشاره نمود و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که 9 دی ماه یک روز عادی نیست، 9 دی در تاریخ باقی ماند و باید گفت که فتنه گران و دشمنان از ابتدای انقلاب برنامه ریزی کردند ولی موفق نشدند.

وی افزود: فتنه گران با همدستی امریکا و اسرائیل و انگلیس یک پروژه ده ساله را در تیر 78 و دی 88 با تمام توان برنامه ریری کردند و دنبال فرصتی بودند که انقلاب را ازبین ببرند و سرنگون کنند.

وی با بیان اینکه همچنان موضوع فتنه را مقام معظم رهبری همیشه تکرار می کنند، ادامه داد: قبل از 9 دی کارهای عمده ای با رمز تقلب و بر علیه انتخابات فتنه گران انجام دادند تا برای نظام چالش ایجاد کنند و ابهت اسلام را در جهان خدشه دار کنند.

حجت الاسلام موسوی بیان داشت: عده ای اراذل و اوباش، کج فهم و سست ایمان در طول هشت ماه به اندازه هشت سال دفاع مقدس به کشور خسارت ایجاد کردند و در 16 آذر عکس امام را پاره کردند و شعار نه غزه و نه لبنان را می گفتند زیرا اینچنین روزی همانند موضوع پیروزی حلب را پیش بینی می کردند.

وی با بیان اینکه فتنه گران عزادران اباعبدالله الحسین(ع) را اهانت کردند، افزود: اگر فتنه گران بی بصیرت در روز عاشورا می بودند، همانا یزید را یاری می کردند و این اسلام ناب را که بر اساس آموزه های دینی بود تخریب می کردند.

وی گفت: اصل ولایت فقیه و اهانت به آن از جمله اهداف اصلی فتنه گران بود و در نمازجمعه هم با آن شکل و شمایل وارد شدند که مقدسات اسلام و انقلاب را از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه روز 9 دی یوم الله  و یک روز برجسته در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، اظهار داشت: کسانی که به 9 دی بگویند " نه "، مطمئن باشید که یک روزی خواهد آمد که به 22 بهمن، 13 آبان و روز قدس نه خواهند گفت و بر علیه اصل انقلاب پیش می روند.

وی افزود: نهم دی ماه روز کمی نیست، یک روز عادی هم نیست بلکه روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و انقلاب اسلامی در این روز توانست در مقابل فتنه گران ایستادگی کند و انقلاب اسلامی حضور مردم و بیعت ناگسستنی امت با ولایت را نشان داد.

امام جمعه دهلران گفت: مردم با بصیرت در روز 9 دی در مقابل خواص بی بصیرت فتنه گر به همراه فرزندانشان، به خوبی ایستادگی کردند و باید گفت که این امت بیدار دل بود که با بصیرت خود در مقابل فتنه گران ایستادگی کرد.

وی گفت: همین امت حزب الله هستند که برای تجدید با آرمان های امام، شهداء و مقام عظمای ولایت، 9 دی باشکوهی را امسال برگزار خواهند کرد.

وی اظهار کرد: 9 دی حجت را بر مردم تمام کرد و اگر بوجود نمی آمد به قول فرمایش مقام معظم رهبری معلوم نبود که چه بر سر انقلاب اسلامی ما می آمد اگر 9 دی برگزار نمی شد.

حجت الاسلام موسوی گفت: اگر یک مسئول در 9 دی شرکت کند یا نکند از ابهت 9 دی کاسته نخواهد شد و این مردم هستند که شرکت می کنند زیرا آنها بودند که 9 دی را بوجود آوردند و به کوری چشم فتنه گران خارجی و داخلی مردم برگ زرین دیگری به تاریخ انقلاب در همین 9 دی بوجود خواهند آورد.

وی اظهار داشت: عدم شرکت در 9 دی بوی ولایت مداری و انقلابی نمی دهد و گویی که از رسانه بیگانه صادر شده است و امیدواریم اینچنین سخنانی توسط مسئولان بیان نشود.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: انتظار این را داشتیم که مسئولان اجرایی، مردم را برای حضور در مراسم نهم دی ماه دلگرم کنند که شرکت نمایند.

وی به برخی از پروژه ها اشاره نمود و گفت: چیلات منتظر بازگشایی مسئولان است و، ده ها و صدها پروژه به زمین افتاده این استان و شهرستان منتظر وعده های مسئولان هستند. که امیدواریم اجرایی شود.

امام جمعه دهلران گفت: ملت وفادار ایران اسلامی و مردم ولایتمدار شهرستان دهلران باشکوه تر از سال های گذشته در 9 دی شرکت خواهند کرد و مشت محکمی بر دهان فتنه گران داخلی و خارجی خواهند زد.

وی به موضوع حقوق شهروندی هم اشاره نمود و افزود: وعده های جدیدی در حقوق شهروندی بیان شده است و امیدواریم بر روی کاغذ هم نباشد، بلکه در عمل اجرایی شود.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: در همین دهلران ما حقوق شهروندی کجاست؟ مگر این وضعیت شهری ما، کوچه ها و خیابان ها، آب گوگرد که میلیون ها تومان به وسایل ما ضرر وارد می کند، بیکاری جوانان ما و اینکه نوجوان و کودک ما تفریح سالم و پارک سالم ندارد و محرومند، آیا این حقوق شهروندی نیست که باید رعایت بشود.

30741
انتهای پیام/
 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.