امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

لزوم اضافه شدن 2 نماینده به مجموع نمایندگان استان در مجلس

لزوم اضافه شدن 2 نماینده به مجموع نمایندگان استان در مجلس

 

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت: افزوده شدن حداقل 2 نماینده به مجموع نمایندگان استان، حق مسلم مردم این دیار مرزدار و ولایتمدار است.

 

نسیم دهلران;شادمهر کاظم زاده نماینده مردم شهرهای دهلران ,دره شهر ,آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی اظهار کرد: سرانه جمعیتی صرفا  نباید برای افزایش تعداد نمایندگان استان ها ملاک عمل قرار گیرد و می بایست به شاخصه های خاص دیگری همچون عوامل طبیعی، سیاسی، اقتصادی، گستره مرزی، گستردگی و مساحت جغرافیایی نیز با دقت و ظرافت توجه شود.

 

وی افزود: افزوده شدن حداقل دو نماینده به مجموع نمایندگان استان، حق مسلم مردم این دیار مرزدار و ولایتمدار است.

 

کاظم زاده با اشاره به اینکه اضافه شدن تنها یک نماینده به حوزه انتخابیه استان ایلام، برای درمان دردهای پیدا و پنهان این استان چندان کافی نیست، عنوان کرد: اضافه شدن حداقل دو نماینده به حوزه استان ایلام، باید به یک مطالبه عمومی و همگانی تبدیل شود.

 

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکیک استان به حوزه های شمال و جنوب، صرفاً مربوط به زمان انتخابات و سهولت در فرآیند رأی گیری ها است، یادآور شد: تمام هم و غم ما خادمان ملت برای افزایش تعداد نمایندگان استان؛ ارتقاء سطح مطالبه گری و تلاش فراگیر برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان است.

 

وی با اشاره به اینکه افزایش نمایندگان استان به حداقل ۵ نماینده، بایستی به مطالبه اصلی همه مردم فهیم و موقعیت شناس استان اعم از نخبگان، دانشگاهیان، فرهنگیان، دانش آموزان، مجموعه های اداری، اجرایی و سیاسی و بویژه رسانه های دیداری و شنیداری تبدیل گردد، تصریح کرد: استان ایلام از ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار ارزشمندی برخوردار است و هیچ بهانه ای برای تحقق این مطالبه  بحق وجود ندارد.

 

نماینده مردم حوزه جنوبی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد نمایندگان هر استان در رایزنی ها، پیگیری ها، چانه زنی ها و ارتباط با مسئولان ارشد کشوری و وزراء، بسیار تأثیر گذار و توسعه محور است، بیان داشت: اضافه شدن  حداقل ۲ نماینده به حوزه استان ایلام، حداقل انتظار و مطالبه دلسوزان این استان است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به گستردگی حوزه های انتخابیه نمایندگان کنونی استان وقت و توان حضور در تمام مناطق استان را ندارند و همین موضوع باعث گلایه و نارضایتی بیشتر مردم می شود، خاطرنشان ساخت: از تمام رسانه ها، خطیبان، مسئولان و آحاد مختلف استان تقاضا داریم که صرفاً بر تفکر فنی و کارشناسی شده افزایش تعداد نمایندگان استان(حداقل دو نماینده) تأکید و تنویر افکار کنند.

 

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد