امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

آغاز به کار مرز چنگوله در آینده نزدیک

آغاز به کار مرز چنگوله در آینده نزدیک

 

نشست استانداران ایلام و واسط عراق به منظور آغاز به کار مرز شهابی و چنگوله در فرمانداری مهران برگزار شد.

 

نسیم دهلران;محمدرضا مروارید استاندار ایلام در حاشیه این نشست در گفت و گویی این نشست اظهار کرد: فرصتهای خوبی در زمینه های مختلف با استان واسط داشتیم و ما دنبال ایجاد دریچه جدید برای گسترده کردن روابط بین دو استان و دو کشور هستیم.

 

وی افزود: راه اندازی مرز شهابی که از طرف مرز ایران در منطقه چنگوله واقع شده است می تواند در بحث تجارت و به ویژه تردد زائران در ایام اربعین حسینی بعنوان نقطه کمکی برای مرز مهران باشد.

 

مالک خلف وادی استاندار استان واسط عراق نیز در این نشست روابط بین استانهای ایلام و واسط عراق را بسیار حسنه عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: هدف ما بهبود و گسترش روابط بین دو استان ایلام و واسط در زمینه تجاری و بازرگانی بیش از پیش می باشد.

 

 

ایجاد فضای فیزیکی محل بازارچه چنگوله و شهابی و تأمین آب و برق و ایجاد راه دسترسی به این دو مرز در دوطرف و دریافت مجوز های فعالیت این دو مرز از طریق دو دولت ایران و عراق دیگر موضو عاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

آغاز به کار مرز چنگوله در آینده نزدیک

خبرنگار: سجاد کاویانی

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد