امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

دهیاران با جلب مشارکت های مردمی، برای توسعه روستاها تلاش کنند

دهیاران با جلب مشارکت های مردمی، برای توسعه روستاها تلاش کنند
 
فرماندار دهلران دهیاران را مجری سیاست ها و برنامه های دولت در همه ابعاد در جهت عمران وآبادانی روستاها دانست.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ سید حسینعلی موسوی- فرماندار دهلران- در نشست با دهیاران شهرستان دهلران اظهار کرد: دهیاران با برنامه ریزی و اولویت  بندی موضوعات زمینه تسهیل در خدمات رسانی به روستاها را فراهم کنند .
 
وی بر ضرورت توجه دهیاران به برنامه ها و سیاست های دولت در همه زمینه ها برای روستاییان تاکید کرد و افزود: شناسایی ظرفیت ها وبرنامه ریزی و جلب مشارکت مردم برای توسعه روستاها و ایجاد اشتغال از دیگر موضوعاتی است که دهیاران باید به جد دنبال کنند .
 
فرماندار دهلران با اشاره به احیای دهیاری‌ها در دولت اصلاحات گفت: تمرکز زدایی و واگذاری مسئولیت به افراد محلی برای توسعه روستا از اهداف این برنامه بود که امروز شاهدیم به همت شوراها و با کار اجرایی دهیاران روستاها روز به روز در مسیر توسعه بیشتر قرار می‌گیرند .
 
وی بر ضرورت بهره‌گیری دهیاران از ظرفیت‌های محلی در همه زمینه‌ها را موجب تسریع در توسعه و پیشرفت دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید توجه به روستاها و اعتبارات عمرانی آنها چشم‌گیر است و نمونه بارز آن نیز حجم اقدامات و کارهای اساسی و زیر بنایی است که در روستاها انجام شده است .
 
موسوی بر ضرورت بیان عملکرد دولت در روستاها توسط دهیاران تاکید کرد و افزود: این خدمات باید بیش از پیش برای مردم بیان شود ضمن اینکه باید مشکلات نیز اولویت بندی و پیگیری و با برنامه ریزی حل شوند .
 
وی گفت: دهیاران باید با سیاست گذاری، مدیریت و اجرای برنامه های آموزشی و جذب مشارکت مردم و منابع مالی در توسعه کارآفرینی روستاها نقش اساسی ایفا کنند تا زمینه برای توسعه کارآفرینی روستایی فراهم شود .
 
فرماندار به خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان دهلران و روستاها اشاره و افزود: سال گذشته بیش از 10هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آب و خاک و کشاورزی شهرستان هزینه شد .
 
وی تلاش برای بازگشایی بازارچه مرزی چیلات و ارتقاء دهستان دشت عباس به بخش را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: با تصویب مرز چیلات در هیات دولت و توافق طرف عراقی به زودی این خواسته مردم نیز محقق خواهد شد که نقش مهمی در اقتصاد و معیشت مردم دارد و از طرفی ارتقاء دهستان دشت عباس به بخش نیز تا پایان سال اجرایی می شود .
 
موسوی به اقدامات دولت در حوزه راه های شهرستان از جمله چهار بانده کرده محور دهلران به اندیمشک و تعریض مسیر دهلران به مهران نیز اشاره و افزود: امسال 80 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه راه های شهرستان پیش بینی شده که 12 میلیارد ریال از این اعتبار برای روکش مسیر سه راهی کاور به زرین آباد هزینه می شود .
 
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد