امروز شنبه, 23 آذر 1398 - Sat 12 14 2019
تازه ترین خبرها

تجربه چهار سال مدیریت اجرایی کشور مهم ترین نقطه قوت کابینه جدید است

تجربه چهار سال مدیریت اجرایی کشور مهم ترین نقطه قوت کابینه جدید است

 

نماینده سابق مردم حوزه جنوبی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تجربه چهار سال مدیریت اجرایی کشور و آشنایی با مسائل و مشکلات را از مهم ترین نقاط قوت کابینه دوازدهم برشمرد.

 

نسیم دهلران;دکتر علی محمد احمدی نماینده اسبق حوزه جنوبی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی اظهار کرد: تیم معرفی شده از سوی آقای روحانی در کابینه دوازدهم متشکل از افرادی است که می توان آنها را به چند دسته تقسیم کرد.

 

وی افزود: تعدادی از اشخاص معرفی شده همچون آقایان ظریف ، قاضی زاده هاشمی ، زنگنه و حجتی در طول چهار سال گذشت عملکرد موفقی از خود نشان دادند و انتظار عمومی از سوی مردم و کارشناسان همین بود که بار دیگر از سوی رئیس جمهوری به مجلس معرفی شوند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس نهم یادآور شد: افراد جدیدی که از سوی آقای روحانی برای کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس معرفی شده اند را نیز می توان به چند گروه تقسیم کرد، از یک سو وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت ارتباطات جوان بوده و تجربه مدیریتی چندانی نیز ندارد ولی به هر حال کاهش سن کابینه یکی از مطالبه های جدی کارشناسان از رئیس جمهور بود و باید این موضوع را به فال نیک گرفت، افراد معرفی شده برای تصدی وزارتخانه های اقتصاد و صنعت نیز از چهره های شناخته شده در عرصه مدیریتی کشور هستند و در مسئولیت های مختلفی حضور داشته اند.

 

دکتر احمدی با اشاره به معرفی برخی افراد که در دولت گذشته حضور داشته و در کابینه جدید نیز حضور دارند، تاکید کرد: عملکرد قابل دفاعی از این افراد در دوره گذشته مشاهده نشد و انتظار بود که رئیس جمهور در انتخاب این اشخاص تجدید نظر کند و ممکن است نتوانند رای لازم را برای حضور در وزارتخانه های مورد نظر کسب و یا حداقل با رای کمی اعتماد نمایندگان را به خود اختصاص دهند.

 

مشاور وزیر نفت اضافه کرد: دکتر روحانی تلاش کرده افراد با تجربه را در کابینه جدید معرفی و حتی الامکان رویکرد فراجناحی را در انتخاب وزرا ملاک قرار دهد و با توجه به شرایط منطقه و کشور آرامش را در فضای سیاسی و اقتصادی جامعه حاکم کند.

 

نماینده سابق مردم شهرستان های دهلران ، آبدانان ، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی در خصوص تیم اقتصادی جدید معرفی شده از سوی رئیس جمهوری گفت: افراد معرفی شده برای تصدی وزارتخانه های اقتصاد و صنعت دارای سوابق مدیریتی و اجرایی متعدد و طولانی هستند، آقای شریعتمداری تجربه بسیاری در حوزه بازرگانی و تجاری داشته که می تواند در حل مشکلات این حوزه راهگشا باشد، هرچند در بخش صنعت از سابقه چندانی برخوردار نیست.

عضو هیئت مدیره شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در خصوص معرفی کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد نیز گفت: در دوران تصدی این وزارتخانه توسط علی طیب نیا وی تلاش کرد با مهار تورم ثبات نسبی را در بازار ایجاد کند ولی در زمینه رونق تولید و خروج از رکود توفیق چندانی نداشت و امیدواریم در این دولت شاهد تحقق اهداف دولت به منظور رونق اشتغالزایی و رشد سرمایه گذاری و تولید در کشور باشیم.

 

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از سیاست های اقتصادی دولت منوط به رویکردهای نظام بانکی است و بار دیگر مسئولیت بانک مرکزی بر عهده آقای سیف گذاشته شده نمی توان انتظار تغییر چشمگیری در سیاست های پولی و بانکی داشت و به نظر می رسد در این دوره نیز تلاش دولت مهار تورم ، حرکت به سمت یکسان سازی نرخ ارز و ایجاد اشتغال با سیاست های تکلیفی از سوی نظام بانکی باشد.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی یادآور شد: دکتر روحانی و بسیاری از اعضای کابینه دوازدهم تجربه چهار سال مدیریت اجرایی را دارند و بخوبی با شرایط و منابع درآمدی کشور آشنا هستند که نقطه قوت دولت بشمار می رود و امیدواریم با بهبود فضای بین المللی و مهیا شدن شرایط برای ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور شاهد بهبود فضای کسب و کار در جامعه باشیم.

 

احمدی در خصوص پیش بینی خود از رویکرد نمایندگان مجلس به افراد معرفی شده برای کابینه جدید تاکید کرد: به نظر می رسد بجز حدود سه تا چهار وزارتخانه که نمایندگان بر روی اشخاص معرفی شده حساسیت بیشتری دارند، مابقی افراد مشکل چندانی برای کسب رای اعتماد نداشته باشند و شاهد رای آوری بیش ار 70 درصد کابینه جدید باشیم.

 

منبع: ایرنا/

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد