امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

اضافه شدن مرز چیلات دهلران برای تردد زائران اربعین امسال

اضافه شدن مرز چیلات دهلران برای تردد زائران اربعین امسال
 
وزیر کشور از اضافه شدن مرز چیلات در شهرستان دهلران برای استفاده و تردد زائران در آئین اربعین امسال خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ رحمانی فضلی- وزیر کشور- در یک گفتگوی رسانه ای بیان کرد: بر اساس رایزنی هایی که صورت گرفته است پیشنهاد شده که امسال 2 مرز و معبر جدید بین ایران و عراق برای رفت و آمد زائران اربعین به دیگر مرزهای بین دو کشور اضافه شود.
 
وی افزود: بر این اساس قبلا مرزهای بین ایران و عراق جهت زائران اربعین مرزهای شلمچه و چزابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام بود که امسال قصد داریم مرز دهلران در استان ایلام و مرز خسروی در استان کرمانشاه را به این مرزها اضافه کنیم.
 
وزیر کشور تصریح کرد: در کنار این اقدامات امسال بر اساس توافقاتی که با مسئولان کشور عراق صورت گرفته است مقرر شده است صدور ویزا با اقدامات سریع تری صورت گیرد و نسبت به صدور ویزاهای جمعی نیز اقدام شود.
 
بر اساس این گزارش؛ شهرستان دهلران با داران بودن 220 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق بیشترین مرزمشترک در بین شهرستان های ایتان ایلام را به خود اختصاص داده است اما همچنان این مرز مشترک هرگز به عنوان یک فرصت از آن یاد نشده است.
 
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد