امروز دوشنبه, 29 مهر 1398 - Mon 10 21 2019
تازه ترین خبرها

ایجاد پایانه مرزی دهلران باید با توافق ایران و عراق صورت گیرد

ایجاد پایانه مرزی دهلران باید با توافق ایران و عراق صورت گیرد
 
دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: ایجاد پایانه مرزی دهلران برای تردد زائران باید با توافق دو کشور ایران و عراق صورت بگیرد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ مجید آقابابایی- دبیر ستاد مرکزی اربعین- در گفت‌وگویی درباره اظهارات برخی نمایندگان مجلس برای ایجاد پایانه مرزی دهلران و تردد زائران از این پایانه مرزی در مراسم پیاده رویی اربعین، اظهار داشت: ما در دهلران مرزی نداریم که زائران در مراسم اربعین از آن عبور کنند.
 
وی افزود: مرز دهلران در گذشته باز بود و تردد از طریق آن انجام می‌شد، ولی ایجاد پایانه مرزی باید با توافق دو کشور برای تردد زائران صورت بگیرد.
 
آقابابایی همچنین درباره‌ اینکه گفته می‌شود لغو روادید به دلیل رعایت مسائل امنیتی از سوی کشور عراق است، تصریح کرد: اخیرا وزیر کشور در این باره توضیحات لازم را بیان کرد، بر این اساس کشور عراق اولویت خود را مسائل امنیتی و مبارزه با تروریسم قرار داده است.
 
دبیر ستاد مرکزی اربعین یادآور شد: در حال حاضر نه تنها درباره اربعین، در همه موضوعات اولویت با مسائل امنیتی است؛ بنابراین در تلاشیم تمامی جوانب این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم و سپس جوانب دیگر کار را بسنجیم.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد