امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

عروس زاگرس مرواریدش را پس فرستاد

عروس زاگرس مرواریدش را پس فرستاد

 
حال باید دید که " قاسم سلیمانی دشتکی" چگونه می خواهد این کشتی پر تلاطم استان ایلام را آرام به ساحل برساند و در این بین اختلافات طبقاتی که "مروارید" و اطرافیانش به وجود آورده اند را از بین ببرد.
 
به گزارش نسیم دهلران،  27 مهر 1392 بود که "محمدرضا مروارید" به عنوان استاندار ایلام معرفی شد و سکانداری ایلام را در دست گرفت.
 
درصد بالایی از مردم استان از این انتصاب خوشحال شده بودند، چراکه پس از سال ها یک بومی بر صندلی استانداری این استان نشسته بود و فکر می کردند مسیر توسعه استان با استاندار بومی هموار خواهد شد.
 
به مرور زمان با تازه شدن زخم تقسیمات شمال و جنوب استان و تاأثیر آن بر نحوه تقسیمات بودجه و پروژه های عمرانی جمعیت بالایی از استان از وجود استاندار بومی نا امید شدند.
 
با وجود اینکه سرمایه گذارهای فراوانی به سمت دهلران آمدند اما با قرار دادن سرعت گیر بسیار بزرگی با نام بروکراسی اداری مانع از پیشرفت سریع این شهرستان شدند تا آرام آرام حوزه شمال از حوزه جنوب پیشه گیرد.
 
تونل آبدانان که مهمترین پروژه این شهرستان است و می تواند این شهرستان را از عقب ماندگی عمرانیو... بیرون بیاورد را در عصر پیشرفت با بیل و کلنگ فعال کرده اند تا مردم این شهرستان بفهمند که هنوز می شود مردم را از حق مسلم باز بدارند.
 
شهرستان دره شهر که دیگر جای خود دارد، هنگامی که مسئولی می آید اول آن را به دره شهر می برند تا از آب و هوا و تمدن در آن لذت ببرند و هنگامی که قرار است آن مسئول کشوری سر کیسه دولت را برای توسعه استان شل کند به حوزه شمال می برند.
 
شهرستان بدره را که هنوز عده ای بر آن باورند که دهستانی بیش نیست اگر مسئول دلسوزش بیاید و از حق مردم دفاع کند که به او می گویند "بیشعور"...
 
پروژه های عمرانی حوزه جنوب توسط تفکر استاندار بومی ایلام در این 4 سال با سرعت مطمعنه لاکپشتی به جلو رفته است و باید در این خصوص که تفکر استاندار در این حوزه به خوبی به سرانجام رسیده است گفت "آفرین"...
 
اینک آرزوی چندین ساله دوستداران حوزه جنوب به سرانجام رسیده است و استاندار بومی حوزه شمال، چهارگوشه این استان را باید ببوسد و خداحافظی نماید البته اگر میل اقتصادی شخصی بگذارد که بعید است و به احتمال زیاد "محمدرضا مروارید" را هر از چندگاهی در استان و شاید بیشتر در مهران ببینیم.
 
"مروارید" وقتی که آمد همچون مرواریدی برای این استان به نظر می رسید و همه استان ایلام را با حضورش خوشنود نمود اما با گذر زمان، زاگرس فهمید این "مروارید" نمی تواند برای عروسش مروارید باشد و او را پس فرستاد.
 
در آن زمان که "مروارید" تازه بر سر صندلی سکانداری استان نشسته بود بسیاری می گفتند که این استاندار سیاسی دولت نیست بلکه در پشت پرده عواملی اقتصادی باعث استاندار شدن وی شده اند که اینک آن عوامل اکنون در آن جایگاه اقتصادی خود نیستند و این چنین بود که صدف مروارید به راحتی دهان باز کرد تا عروس زاگرس آن را پس فرستد.
 
حال باید دید که " قاسم سلیمانی دشتکی" چگونه می خواهد این کشتی پر تلاطم استان ایلام را آرام به ساحل برساند و در این بین اختلافات طبقاتی که "مروارید" و اطرافیانش به وجود آورده اند را از بین ببرد.
 
امید است که روزی ایلام، ایلام شود و تقسیمات بالا و پایین، چپ و راست، جنوب و شمال و... در توسعه آن نقش بسیار کمی داشته باشند.
 
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد