امروز سه شنبه, 25 تیر 1398 - Tue 07 16 2019
تازه ترین خبرها

جدی‌ترین گزینه‌های استانداری ایلام مشخص شدند+ اسامی و سوابق

جدی‌ترین گزینه‌های استانداری ایلام مشخص شدند+ اسامی و سوابق
 
با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و پایان زمان حضور قاسم سلیمانی دشتکی به‌عنوان استاندار، این استان کمتر از یک ماه دیگر استاندار جدید خود را می‌شناسد.
 
به گزارش نسیم دهلران، تصویب و ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مدیران بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی را نشانه گرفته که در این میان جمعی از استانداران کشور نیز مشمول اجرای این قانون می‌شوند.
 
از جمله این استانداران که پیش از این اسامی آنها رسانه‌ای شده است، نام  قاسم سلیمانی دشتکی استاندار بازنشسته ایلام نیز دیده می‌شود.
 
مدیران بازنشسته طبق قانون تا 24 آبان فرصت ترک صندلی خود را دارند، قاسم سلیمانی دشتکی نیز که پیش از این پاسخ‌ قطعی دراین‌باره نمی‌داد و هنوز هم خود را بازنشسته نمی‌داند اما در فضای مجازی در پاسخ به آنان که از بازنشستگی قاسم سلیمانی دشتکی سخن گفته بودند، گفت: "رفتن یا نرفتن من را قانون تعیین می‌کند"، و به طرفداران خود نوید ماندن داده بود.
 
جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ‌در مناظره‌‌ با حمید رسایی در دانشگاه ایلام رفتن استاندار ایلام را به‌صورت ضمنی تأیید کرده بود؛ با این حال از برخی اسامی به‌عنوان گزینه‌های احتمالی برای استانداری ایلام نام برده می‌شود که در ادامه تعدادی از این اسامی آورده شده است:
 
حسین کلانتری
 
جدی‌ترین گزینه‌های استانداری ایلام مشخص شدند+ اسامی و سوابق
 
براساس شنیدنی‌ها مدیرکل فعلی امنیتی وزارت کشور حسین کلانتری  متولد سال 1342 در شهرستان "دره‌شهر" و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران و دانشجوی دکترای دانشگاه آزاد ایلام که قریب به بیست سال در کسوت فرماندار شهرستان‌های مهران، شیروان چرداول و دهلران، معاونت فرمانداری مهران و ریاست نهضت سوادآموزی شهرستان دره‌شهر مدیریت کرده و از نیروهایی است که از 22سالگی دارای مسئولیت سیاسی بوده است از گزینه‌های مطرح در محافل سیاسی استان ایلام است.
 
"کلانتری" علاوه بر سوابق مدیریتی، مدرس دروس روانشناسی سیاسی، روانشناسی مدیریت، روانشناسی کار در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و جزء نخستین گروه مربیان و مدرسان قرآن کریم در استان و مؤسس خانه قرآن در شهرستان دره‌شهر است.
 
وی عضو انجمن روانشناسی ایران و نماینده کارگروه پژوهش فناوری و تحول اداری استان ایلام در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور و کارشناس اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در استان ایلام بوده است.
 
مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان از جمله فعالیت‌های سیاسی گزینه مطرح برای استانداری ایلام است که در دوران تحصیل در دانشگاه بوده و از نیروهای بسیجی و رزمندگان دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود.
 
کلانتری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ستاد انتخاباتی جبهه مردمی حماسه‌سازان ایران اسلامی «حامیان حسن روحانی» را در استان ایلام به‌عهده داشته است و هم‌اکنون مدیرکل امنیتی وزارت کشور است.
 
حشمت‌الله عسگری
 
جدی‌ترین گزینه‌های استانداری ایلام مشخص شدند+ اسامی و سوابق
 
حشمت‌الله عسگری معاون فعلی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان، نیز در محافل سیاسی استان ایلام به‌عنوان گزینه جایگزین قاسم سلیمانی دشتکی در استان ایلام مطرح است. وی فارغ‌التحصیل دکترای اقتصاد از دانشگاه علامه بوده و دارای تألیفات و مقالات مختلف و سوابق اجرایی در مسئولیت‌های مختلفی است.
 
کارشناس مسئول دفتر مطالعات اقتصادی وزارت بازرگانی، کارشناس اقتصادی شرکت لوله‌سازی اهواز‌، کارشناس مسئول وزارت مسکن و شهرسازی‌، مدیر گروه اقتصاد دانشگاه ایلام، مشاور اقتصادی استانداری ایلام، عضو هسته مطالعات و پژوهشهای بازرگانی و معاون برنامه‌ریزی استاندار ایلام و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام و معاون فعلی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان از جمله سوابق اجرایی حشمت‌الله عسگری است.
 
ایوب درویشی
 
جدی‌ترین گزینه‌های استانداری ایلام مشخص شدند+ اسامی و سوابق
 
ایوب درویشی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری ایلام نیز در محافل سیاسی استان ایلام به‌عنوان گزینه استانداری ایلام بعد از بازنشستگی قاسم سلیمانی دشتکی مطرح است که  در سابقه خود فرمانداری نیکشهر استان سیستان و بلوچستان، فرمانداری خمینی‌شهر اصفهان، مدیر‌کل امور اجتماعی اصفهان، مدیر‌کل بازرسی استانداری اصفهان و مدیر دفتر فنی استانداری اصفهان و فرمانداری چا‌بهار را در رزومه خود دارد و هم‌اکنون معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری ایلام است.
 
انتهای پیام/
 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد